{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 41221

پیش بینی قیمت سهام

پس از آن که روز یکشنبه در جلسه مجمع عمومی هلدینگ سرمایه گذاری غدیر، مدیران این مجموعه بورسی خبر از خرید ۴۰ درصد از سهام پتروشیمی پارس با قیمت ۵۲۰۰ میلیارد تومان توسط این شرکت و شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) دادند.

پایگاه پیش بینی بورس ایران(تحلیل بازار) -پس از آن که روز یکشنبه در جلسه مجمع عمومی هلدینگ سرمایه گذاری غدیر، مدیران این مجموعه بورسی خبر از خرید 40 درصد از سهام پتروشیمی پارس با قیمت 5200 میلیارد تومان توسط این شرکت و شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) دادند. این خبر به سرعت در بازار منتشرشد و سهام پارسان با تقاضای مضاعف خرید روبرو و در نهایت صف خرید طولانی برای آن تشکیل شد. این رشد ادامه داشت تا زمانی که امروز قیمت هر سهم پارسان به مقاومت 940تومان برخورد کرد.

برای اطلاح از آخرین پیش بینی های قیمت سهام به پایگاه تحلیل بازار مراجعه کنید.

حال سوال اساسی این است که پارسان تاکجا بالا خواهد رفت و آیا این آخر کار پارسان بود؟

همان گون که در نمودار مشاهده می کنید هم اکنون برای پارسان باند 800-830 بعنوان کف بلندمدت محسوب می شود و بر اساس آنچه که انتظار داشتیم این سهم با برخورد به این سطح قیمتی متعادل شده و برگشت. اما در محدوده ذکر شده به دلیل انتشار خبر فوق فرصت خرید کمی داد.

parsan-25esfand.gif

بر اساس نمودار اولین سطح مهم کوتاه مدت این سهم 940 تومان محسوب می شود که این سهم خیلی زود به این سطح نزدیک شد.

بر اساس تحلیل تکنیکال، درصورتی که پارسان بتواند 940 تومان را به بالا بشکند گپ قیمتی را پرکرده و هدف بعدی صعودی این سهم1100 تومان خواهد بود.

پس از آن اگر پارسان بتواند ازاین سطح مقاومتی دشوار عبور کند وارد محدوده هیجانی می شود. بنابراین هم اکنون به سرمایه گذاران کوتاه مدت این سهم توصیه می شوند که حداقل تا قیمت 1100تومان آن را نگهداری کنند.

برای اطلاح از آخرین پیش بینی های قیمت سهام به پایگاه تحلیل بازار مراجعه کنید.

ارسال نظر

 • استاد
  ۰ ۰

  اقا دم بورس گرم شاخص میکشه پایین این تازه کارا با ضرر از بورس خارج میشن دوباره کم کم اوج میگیره این همون کاریه که باید بشه این روند صعودی تا 17 فروردین ادامه داره پیش به سوی خوشبختی

  • ناشناس
   ۰ ۰

   سیاستمداران تندروی کنگره آمریکا برای ضربه زدن به مذاکرات هسته ای ایران تمام تلاش خود را به کار بسته اند. به نوشته «آسوشیتدپرس»، در نامه ای که 83 سناتور آمریکایی برای اوباما ارسال کرده اند و طی روزهای اخیر نیز اخباری درباره آن منتشر شده بود، آمده که ایران باید بداند در صورت عدم حصول توافق نهایی هسته ای، فشار اقتصادی بیشتری در انتظارش خواهد بود. این سناتورها همچنین از اوباما خواسته اند در توافق نهایی با ایران، موضوع از میان بردن تأسیسات آب سنگین اراک و همچنین از میان بردن احتمال دستیابی ایران به سلاح هسته ای از طریق غنی سازی اورانیوم را لحاظ کند.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بانکها مدتیه که بر سر افزایش سودسپرده باهم در رقابت هستند، قیمت جهانی طلا هم که پیش بینی شده بالا میره ،مسکن هم که سال آینده میترکونه ، ارز هم روبه صعوده پس ادم باید خیلی ... باشه که همچنان پولشو توی بورس نگه داره !!!

  • ناشناس
   ۰ ۰

   امیدوارم بتونی چند تا از آپارتمانهات که باد کرده رو دستت را بفروشی

  • ناشناس
   ۰ ۰

   بله آقا شما نیا تو آدمای ... ، اوف میشی یهو اصلا از بیخ. آدم باید بره تو کارای بترکون بعدش هم هی علامت تعجب بده بیرون از خودش. مخصوصا اگه دوستاش 500 درصد تو بورس زده باشن. حالا اگه تو کارای بترکونش هم آدم نتونست بترکونه مشکلی نیست میتونه بجاش گاهی چندتا ترقه بترکونه که دلش خنک بشه. :-)

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سنای آمریکا نیز تلاش‌های خود را برای ضربه زدن به روند مذاکرات هسته‌ای ایران از سر گرفته است. به نوشته «واشنگتن پست»، ۸۱ سناتور آمریکایی با فرستادن نامه‌ای برای اوباما، شرایطی را که از نظر آن‌ها باید در توافق نهایی هسته‌ای با ایران منظور شود، مورد اشاره قرار داده‌اند.

  این سناتور‌ها اعلام کرده‌اند، در صورت برآورده نشدن این شرایط، تحریم‌ها علیه ایران را از سر خواهند گرفت. از جمله شرایط آمده‌ در این نامه، می‌توان به عدم غنی‌سازی اورانیوم در خاک ایران، از میان بردن «برنامه نظامی هسته‌ای ایران» و جلوگیری از دستیابی ایران به بمب از طریق تأسیسات غنی‌سازی اورانیوم یا پلوتونیوم و رعایت قطعنامه‌های شورای امنیت از سوی ایران اشاره کرد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فرشاد کمک .چکار کنیم؟ چه صلاح میبینی؟ملکامونو چکار کنیم؟