{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 41194

در روزهای بی‌پولی فدراسیون فوتبال

او اهل پرتغال و دارای اصالت موزامبیکی است اما رسانه‌های جزیره از دوران حضورش در منچستر‌یونایتد به نیکی یاد می‌کنند. به خاطر مشورت‌های خوبی که به «سِر» در جذب بازیکن داد، به خاطر تلاش‌هایی که در طراحی تمرینات و اجرای آن داشت و همچنین باز تأکید می‌کنیم به خاطر رفتارهای اجتماعی‌‌اش.

بازیکنان بزرگ منچستر، رئال و تیم ‌ملی پرتغال که کی روش مربی آنها بوده بارها در وصف این مربی سخن گفته‌اند، به دلیل راهنمایی‌های این مربی در زندگی اجتماعی‌شان. از سویی کی روش به دفعات گام‌های خیرخواهانه برداشته است. او حتی به ساخت چندین مسجد در جزیره خودش در موزامبیک کمک کرده است.

کی روش دیروز هم دست به یک حرکت جالب زد. به 40 نفر عیدی داد. عیدی بین یک و نیم تا شش میلیون تومان که اگر اشتباه نکنیم میزان عیدی که او به 40 نفر پرداخته رقمی نزدیک به 200 میلیون تومان است. این 40 نفر شامل اعضای کادر فنی تیم‌ ملی هستند. همچنین آبدارچی‌هایی که در دفتر کمپ کار می‌کنند و بارها جلوی کروش و دوستانش چای گذاشته‌اند. کارگرانی که روی چمن زمین تمرین تیم‌ ملی در کمپ کار می‌کنند نیز از کی روش عیدی گرفتند. کارکنان حراست کمپ تیم‌ ملی هم همین طور. به همه این‌ها برخی کارمندان فدراسیون فوتبال را اضافه کنید البته نه همه کارمندان فدراسیون فوتبال، بلکه آنهایی که مستقیم در ارتباط با تیم ‌ملی هستند. آنهایی که دیروز از کی روش عیدی گرفتند از سرمربی تیم ‌ملی انتظار این حرکت خوب و فوق‌‌العاده را نداشتند و اگر قرار به عیدی هم هست باید از سوی فدراسیون فوتبال به حساب آنها واریز شود. این حرکت کروش آنها را خوشحال کرد نه به خاطر ریالش بلکه به خاطر اهمیتی است که کی روش به کارشان داده است. سرمربی تیم ‌ملی با این رفتار به کارگری که چمن را آب می‌داد، فهماند که تلاش او هم برایش حائز اهمیت است و زحماتش را ارج می‌نهد. واقعاً در فوتبال حرفه‌ای نگاه‌ها این‌گونه است. آنها می‌گویند اگر مسئول تدارکات ساعت‌ها پیش از تمرین در زمین حاضر نشود و وسایل تمرین را مهیا نکند تمرین به شکل مناسبی برگزار نخواهد شد و وقتی تمرین به شکل مناسبی برگزار نشود هدف هم در دسترس نخواهد بود. دیروز می‌شد خوشحالی را در چشم و وجود آنهایی که از کی روش عیدی گرفتند دید البته نه به خاطر ریال‌های دریافتی چون تورم این قدر در این سال‌ها بالا رفته که با یک و نیم میلیون تومان تا 6 میلیون تومان نمی‌شود کار فوق‌‌العاده بزرگی انجام داد، هر چند که اگر قبلاً یک میلیون تومان می‌گذاشتی روی این پول می‌توانستی پراید بخری اما این خود مرهمی است کوچک بر دردهای بزرگ و البته ارزش اخلاقی‌‌اش بیشتر از ریال است. کی روش دیروز در حالی نزدیک به 200 میلیون تومان عیدی داد که فدراسیون فوتبال روزهای بدی را در بعد مالی می‌گذراند و این مشکلات حتی برگزاری اردوهای بعدی تیم ‌ملی را در هاله‌ای از ابهام فرو برده است.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    من به شخصه خودم تو یک بیمارستان دولتی(ارتش)حدود 10ساله کار میکنم موقعه عیدی دادن(3روز پیش)برای چندر غاز974تومن جون کندند که میدیم یا نمیدیم که بالاخره با اعتصاب و اعتراض ریختند اما این اقای کروش با چه سخاوتی این کارو کرده