{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 3488

بررسی مبالغ دریافتی توسط فوتبالیست‌های نه چندان با کیفیت فوتبال ایران نشان می‌دهد که بازیکنانی که بالای یک میلیارد تومان دریافتی دارند برای هر دقیقه به اندازه حدود ۳۰۰ برابر یک کارگر دستمزد دریافت می‌کنند.

اقتصادآنلاین/گروه عمومی:

بررسی مبالغ دریافتی توسط فوتبالیست‌های نه چندان با کیفیت فوتبال ایران نشان می‌دهد که بازیکنانی که بالای یک میلیارد تومان دریافتی دارند برای هر دقیقه به اندازه حدود 300 برابر یک کارگر دستمزد دریافت می‌کنند. به گزارش مهر، پرداخت مبالغ بالای یک میلیارد تومان به برخی از بازیکنانی که البته از نظر فنی در حد بازیکنان درجه سوم اروپا هم نیستند چند سالی است که در فوتبال ایران رسم شده و برخی مدیرانی که از کیسه دولت خرج می‌کنند، حاضرند برای حفظ موقعیت خود روی صندلی مدیریت و البته رقم خوردن ناکامی‌های پرتعداد، مبالغ این چنینی را به بازیکنان پرداخت کنند. این در حالی است که حتی اگر یک تیم قهرمان لیگ برتر نیز شود تنها پاداشش حضور در لیگ قهرمانان آسیا است. ضمن اینکه باشگاه‌های ایران هیچ درآمدزایی هم ندارند و تنها باشگاه‌های هزینه هستند. با این حال ظاهرا هیچ گوش شنوایی برای برخورد و مقابله با این رسم غلط در فوتبال ایران نیست. این در حالی است که سایر اقشار جامعه رقم‌های بسیار اندکی بابت حقوق ماهانه دریافت می‌کنند؛ اما بازیکنان برای هر دقیقه دویدن داخل زمین نزدیک به 350 هزار تومان دریافت می‌کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد هر بازیکن لیگ برتری فوتبال ایران اگر در هر 34 مسابقه لیگ به میدان برود، 3060 دقیقه برای تیمش بازی خواهد کرد که اگر او به عنوان یک بازیکن مطرح و تاثیرگذار یک میلیارد تومان دریافت کرده باشد، به ازای هر دقیقه بیش از 326هزار و 797 تومان دریافت خواهد کرد. این رقم در حالی به دست می‌آید که حقوق ماهانه یک کارگر در سال 91 براساس تازه‌ترین اعلام حدود 389 هزار تومان است. کارگران برای هر ساعت کاری که انجام می‌دهند مبلغی حدود 1624 تومان دریافت می‌کنند که کمتر از نیم درصد دستمزد هر دقیقه بازی یک فوتبالیست میلیاردی است. رقم‌های میلیاردی و صدها میلیون تومانی در شرایطی به بازیکنان لیگ برتری فوتبال پرداخت می‌شود که این رشته با وجود همه جذابیت و طرفدارانی که دارد، در ایران به‌جز ناکامی و شکست برای مردم عایدی دیگری ندارد و باشگاه‌ها هم هر سال به جای درآمدزایی بر میزان بدهی خود می‌افزایند و تنها صفرهای بدهی‌هایشان اضافه می‌شود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بیچاره فوتبالیست ها که همه چیشون رو شد
  برید دنبال اونایی که دولت میخواست به جالشون بره و یکی از شعار هاشون مبارزه با دانه درشت ها بود
  راستی تا حالا چند تا دانه درشت معرفی کرده

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بیت المال شده آخور مفت خوریست ها, بهترین جراح مملکت که در سطح بین المللی مطرحه یک پنجم اینا درآمدش نیست, ولی اینا در سطح بازیکنان لیگ های درجه یک اروپایی و بیشتر از آمریکای جنوبی پول می گیرند در حالیکه به گرد پای اونا نمیرسن , چه اشکالی داره فوتبالیستها به عنوان کارمند دولت پول بگیرند تا نظارت باشه؟