{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 1548

امسال در حالی مستاجران وارد بازار اجاره شده‌اند که برای یافتن آپارتمان در منطقه فعلی خود باید ۵۰ درصد به اجاره بهای سال قبل خود اضافه کنند و یا اینکه به محله‌های پایین تر بروند.

به گزارش مهر، با نزدیک شدن به فصل اجاره بها در خرداد، بنگاه های املاک روزهای شلوغ تری را تجربه می کنند و مراجعه مستاجران برای اجاره واحدهای مسکونی افزایش یافته است، ضمن آنکه نگرانی از بابت قیمتها، مستاجران را زودتر به بازار مسکن کشانده است.

در این میان قیمتهای سرسام آور رهن و اجاره باعث شده که توان مستاجران کاهش پیدا کند و از سویی مالکان هم به دلیل افزایش تورم حاضر نیستند قیمتها را پایین بیاورند و تنها راه درآمد زایی خود را دریافت اجاره بها می دانند. البته برخی از مالکان هم تنها به منظور سود طلبی بیشتر، قیمتهای خود را افزایش داده اند و ازآنجا که نیاز چندانی به دریافت اجاره ندارند ترجیح می دهند در بلند مدت، مستاجری را بیابند که حاضر به پرداخت اجاره بهای بالای آنها باشد.

در واقع تورم موجود در کشور باعث شده که بازار اجاره بها روزهای گرانی را تجربه کند و مستاجران با نگرانی بیشتری به سراغ بنگاه های املاک بروند زیرا با شرایط کنونی مستاجران باید 50 درصد بیشتر از سال قبل اجاره بپردازند تا بتوانند در منطقه قبلی سکونت کنند.

یکی از مستاجران در این باره به خبرنگار مهر، گفت: سال گذشته با قیمت 20 میلیون تومان رهن و ماهیانه 700 هزار تومان واحدی 100 متری را در نارمک اجاره کردیم اما امسال مالک رقم اجاره را به یک میلیون و 500 هزار تومان افزایش داده است.

وی افزود: وضعیت گرانی به جایی رسیده که وقتی با 50 میلیون تومان پول وارد بنگاه املاک می شویم طوری با ما برخورد می کنند که انگار 5 میلیون تومان پول داریم بنابراین باید به واحد کوچکتر و محله پایین تری برویم.

این مستاجر با بیان اینکه یرای رهن کامل یک واحد یک خوابه 70 متری در طبقه سوم در محدوده نارمک، مالک 90 میلیون تومان رهن کامل تعیین کرده است، گفت: در خیابان شیخ صفی هم یک واحد 76 متری به قیمت 40 میلیون تومان رهن داده می شود.

این وضعیت در مناطق جنوبی تهران که توانایی مالی کمتری هم در میان مردم وجود دارد مشکلات عدیده ای بوجود آورده است و مستاجران در بازار مسکن سردرگم شده اند بطوریکه قیمت ها نارضایتی شدید مردم را در پی داشته است.

این درحالی است که قیمت واحد مسکونی در شهرهای جدید اطراف تهران هم بسیار گران شده است و مستاجران با توان مالی کم، نمی توانند حتی در پرند و پردیس هم واحدی مناسب را اجاره کنند.

قیمت آپارتمانهای اجاره ای در تهران

براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، سوئیت 20 متری در خواجه نظام 11 میلیون تومان رهن کامل داده می شود و 35 متری در محدوده ستارخان با 4 میلیون تومان رهن و 350 هزار تومان، اجاره داده می شود همچنین برای واحد 40 متری با عمر دو ساله در محدوده تهرانپارس 20 میلیون تومان رهن کامل قیمت گذاری شده است.

12 متر سوئیت کامل در خیابان پیروزی با 2 میلیون تومان رهن و 200 هزار تومان ماهیانه، به اجاره گذاشته می شود و واحدی 45 متری در مجیدیه شمالی بلوار بیژن با پارکینگ، با 20 میلیون تومان رهن و 200 هزار تومان، اجاره داده می شود.

برای آپارتمانی با همین متراژ در اختیاریه شمالی هم 35 میلیون تومان رهن کامل تعیین شده است و در خیابان نامجو نبش یزدی واحدی 50 متری در طبقه سوم با پارکینگ و انباری و آسانسور به قیمت 5 میلیون تومان رهن و 800 هزار تومان، اجاره داده می شود.

همچنین واحدی 50 متری در خیابان ستاری با قیمت 10 میلیون رهن و 500 هزار تومان در هر ماه، اجاره داده می شود و برای آپارتمان 54 متری در مترو مولوی نوساز با پارکینگ و انباری 20 میلیون تومان رهن تعیین شده است.

واحدی 60 متری در شاهین شمالی دو خوابه با عمر 6 سال هم به قیمت 30 میلیون تومان رهن کامل به اجاره می رسد و آپارتمانی 54 متری مابین میدان حر و چهارراه لشگر یکخوابه با قیمت 14 میلیون تومان رهن و 300 هزار تومان، اجاره داده می شود.

ارسال نظر