{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 133387

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: با توجه به لغو تحریم‌ها و کاهش هزینه‌های واردات، قیمت خودروهای وارداتی باید بین ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش یابد.

امرالله امینی، اظهار کرد:‌ در زمان تحریم حدود ۱۰ درصد هزینه‌های واردات مربوط به نقل و انتقال پول بود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد هزینه‌ها نیز صرف واردات غیر مستقیم از کشورهای واسطه‌ای چون امارات می‌شد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها این هزینه‌ها حذف شده است. این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: در حال حاضر بیشتر شرکتهای واردکننده خودرو واردات مستقیم از کشورهای تولیدکننده را آغاز کرده‌اند و هزینه‌های اضافی نقل و انتقال پول نیز حذف شده است. وی افزود: بنابراین شرکتهای واردکننده خودرو باید قیمت این محصولات را بین ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش دهند زیرا هزینه‌های واردات خودرو در این حد کاهش یافته است. امینی با بیان اینکه متاسفانه به دلیل ضعف نظارت‌ها و نوع عملکرد وزارت صنعت، شرکتهای واردکننده خودرو قیمت‌ها را کاهش نداده‌اند، تصریح کرد: شرکتهای واردکننده خودرو قدرت زیادی داشته و اعمال نفوذ می‌کنند. وی خاطرنشان کرد: با این حال اگر مصرف‌کنندگان تا زمان واقعی شدن قیمت‌ها از خرید خودداری کنند شرکتهای واردکننده خودرو نیز مجبور به کاهش و اصلاح قیمت‌ها خواهند شد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگر می گفت قیمتها 30 تا 40 درصد اضافه شوند آنوقت آقایان و خودروسازها بیشتر راضی می شدند.

 • کارشناس اقتصادی
  ۰ ۰

  ...
  امروز آنقدر فقر گسترده شده که دیگر مردم قدرت خرید خودرو و برندها را دیگر ندارنند و رکود هر سال بدتر از سال قبل خواهد شد..
  بیکار بی داد کرده و جرم و جنایت سر به آسمان گذاشته..
  سال به سال دریغ از پارسال

 • ناشناس
  ۰ ۰

  قطعا مردم همین کارو دارند میکنند اینقدر نمیخریم تا بیارند پایین

 • فرهاد
  ۰ ۰

  بیخودی خودتون و مردم را گول نزنید. قیمت ماشین یک ریال هم پایین نمیاد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خوب چرا حرف بدون عمل میزنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  وی خاطرنشان کرد: با این حال اگر مصرف‌کنندگان تا زمان واقعی شدن قیمت‌ها از خرید خودداری کنند شرکتهای واردکننده خودرو نیز مجبور به کاهش و اصلاح قیمت‌ها خواهند شد.

  مردم ما؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • وحید
  ۰ ۰

  هموطنای عزیزم همینجوری ادامه بدید
  دارن به زانو در میان
  به لطف این همبستگی به زودی یا باید گرانفروشی رو کنار بذارن یا ورشکست شن

  • علی
   ۰ ۰

   مثل اینکه خبر نداری خودروسازهای داخلی دارن با خارجی ها قراردادهای جدید منعقد میکنن که خودروهای بروز تولید کنن. چند روز پیش هم شرکت مشترک ایران خودرو و پژو تاسیس شد. بهتره به جای آروزی ورشکستگی خودروسازها، آرزو کنیم خودروسازها رویه های قبلی رو اصلاح کنن و خودروهای باکیفیت و با قیمت مناسب بفروشن. البته قیمت مناسب به معنی این نیست که اگر قیمت جهانی خودرویی 60 میلیون است در ایران 30 میلیون بفروشند چرا که چنین چیزی آرزویی محال است. بلکه فروش در همان محدوده 60 میلیون عادلانه خواهد بود. محاسبه قیمت فروش هم ساده است: قیمت جهانی خودرو را در قیمت دلار به تومان ضرب می کنید قیمت فروش داخلی بدست می آید.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ایشون سواد نداره نمیخوام از خودروسازی حمایت کنم ولی با همین قیمتها هم خودروسازی زیان انباشته داره هرسال

  • ناشناس
   ۰ ۰

   یعننی چی زیان انباشته؟؟؟!!! سه برابر قیمت می فروشند. یک سوم نرخ دنیا به کارگرا و سوخت پول می دن بعد از زیان انباشته شما حرف می زنید!!!!! واقعا که.

  • علی
   ۰ ۰

   اولین نکته این هست که در این مطلب گفته شده قیمت خودروهای وارداتی باید 30 تا 40 درصد کاهش یابد. اما در خصوص تولیدات داخل نیز باید گفت که کلا تولید در داخل به دلایل مختلف گران است و این موضوع منحصر به صنعت خودروسازی نیست یکی از دلایل گران بودن تولیدات داخلی نیز همواره تورم بالا در کشور بوده. اما در همین شرایط فعلی هم خودروسازهای داخل با افزایش بهره وری، اصلاح ساختارها و اجتناب از بریز و بپاش و پرداخت نکردن پاداشهای نجومی و بی مورد میتوانند حداقل 15 الی 20 درصد قیمتهای خود را کاهش دهند. اما اینکه خودروسازها به 3 برابر قیمت میفروشند بی انصافی و نادرست است. چرا که قیمت خودرو در 10 سال گذشته 3 برابر شده اما قیمت برخی کالاها حتی 10 برابر نیز شده است. ضمن اینکه در همین مدت قیمت دلار 4 برابر شده است.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   بخور بخور زیاده،فکر میکنید مدیرها و مسئولین و نهادها پولشون از کجا میاد؟؟خرجشون خیلیی زیلدتر از درامدشون هست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آگه قیمت‌ها پایین بیاد، دیگه مدیران شرکتهای خودرو سازی ن میتوانند پاداشهای انچنانی دریافت کنند، و آگه مدیران ن توانند پاداشهای انچنانی دریافت کنند، دیگه از شرکتهای قطعه سازی که متعلق به فک و فامیلها ی وزیر محترم صنایع هستند، خرید نمی کنند، پس طبق اصول ریاضی نتیجه میگیریم قیمتی پایین نمی اید،، و مردم می توانند همچنان در صحنه بمانند

 • کارشناس اقتصادی
  ۰ ۰

  ... قیمت نه توسط بازار بلکه توسط مافیا مشخص می شود.. هدف چپاول مردم است نه کیفیت بهتر و ارزانتر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری