{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 131898

مدیر عامل سایپا روز گذشته از واگذاری ۵۰ درصدی سهام شرکت خودروسازی سایپا کاشان به سیتروئن خبر داده که با توجه به کارنامه تولید در این شرکت فرانسوی امیدواری‌ها به تولید خودروهایی مناسب در داخل کشور، برای طبقه متوسط به بالای جامعه به وجود آمده است.

مدیر عامل سایپا روز گذشته در حالی از واگذاری 50 درصدی سهام شرکت خودروسازی سایپا کاشان به سیتروئن خبر داد که ابهامات زیادی در خصوص نوع محصولاتی که قرار است در این شرکت خودروساز به تولید برسد، وجود دارد. اما با توجه به کارنامه تولید در این شرکت فرانسوی امیدواری‌ها به تولید خودروهایی مناسب در داخل کشور، برای طبقه متوسط به بالای جامعه به وجود آمده است. آنگونه که کارشناسان صنعت خودرو تحلیل می‌کنند انتخاب سیتروئن اقدام هوشمندانه ای است چرا که این برند فرانسوی جزو خودروسازانی است که محصولاتش را برای قشر متوسط به بالا به تولید رسانده و قادر است بازار مناسبی را در کشورمان به دست آورد. در همین زمینه امیرحسن کاکایی، عضو هیات علمی دانشکده خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران به اقتصادنیوز گفت: سیتروئن جزو برندهای نسبتا تاپ اروپاست که از نظر فن آوری و کیفیت نسبت به سایر خودروسازان مانند رنو برتری دارد. او افزود: سیتروئن در خصوص طراحی خودرو اگرچه جزو برندهای محافظه کار است و کمتر پیش می آید تا در طراحی های خود دست به تغییرات بنیادین بزند اما قادر است پلت فورم‌های به روزی را در اختیار صنعت خودرو ما قرار دهد تا بتوانیم با طراحی فیس‌لیفت‌هایی متفاوت تنوع در تولید خودرو را به وجود آوریم. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، کاکایی گفت: قرارداد با سیتروئن دستاورد بزرگی برای صنعت خودرو ایران قلمداد می‌شود که اگر به مرحله نهایی برسد می‌توان گفت صنعت خودرو ایران به لحاظ تکنولوژیکی و تولید محصولات به‌روز در موقعیت خوبی قرار گرفته و قادر است تا محصولات متنوعی را با استانداردهای روز اروپا روانه بازار ایران کند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اصن مگه طبقه متوسط داریم الان ؟!!!
  الان ٤-٥ سالی هست که طبقه متوسط حذف شده

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ظاهرا اینقدر حاشیه سود خودروهای زیر ٥٠ میلیون بالاست که دولت و دو خودروسازش به هیچ وجه حاضر نیستند این بازار رو از دست بدن !
  ولی مسوولین محترم بدونید که جدا از پول اضافه ای که از مشتری میگیرین و راضی نیست، ضرر های پنهان خیلی بیشتری به محیط زیست و منابع کشور و جان و سلامتی مردم می زنید که بالاخره یه روزی میاد که باید جواب خدا رو بدید.