{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 131803

مدیرکل دفتر مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: حدود ۷ هزار واحد مسکن بدون متقاضی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر وجود دارد که شرایط محدودکننده فروش آنها را برداشته‌ایم.

امید محمدی درباره نحوه فروش ۷ هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر اظهار کرد: در بخشنامه جدید که وزارت راه ابلاغ کرده از همه متقاضیان ثبت نام می‌کنیم یعنی شرایط مسکن مهر را برای پروژه های فاقد متقاضی برداشته‌ایم. البته هنوز اولویت با کسانی است که شرایط لازم را دارند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: بنیاد مسکن از ابتدا قرار بود ۳۸۰ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر بسازد اما به جهت این‌که خط اعتباری مسکن مهر با محدودیت مواجه شد نتوانستیم برای یک سری از پروژه ها تسهیلات بگیریم در نتیجه آنها را از برنامه مسکن مهر خارج کردیم و در نهایت ۳۴۷ هزار و ۱۰۵ واحد پروژه با بانک‌های عامل که بیشتر بانک مسکن بود شروع کردیم. محمدی خاطرنشان کرد: از ۳۴۷ هزار و ۱۰۵ واحدی که آغاز کردیم ۳۰۴ هزار و ۲۳۰ واحد به اتمام رسیده است، ۲۹۱ هزار و ۳۰۰ واحد تحویل مردم شده، ۲۰ هزار واحد تا پایان امسال تکمیل می‌شود و حدود ۷ هزار واحد بدون متقاضی است. مدیرکل دفتر مسکن مهر بنیاد مسکن با بیان این‌که اغلب پروژه‌هایی که باقی مانده دچار مشکلات داخلی تعاونی‌ها با اعضا، مجریان و پیمانکاران هستند، گفت: وظایفی که به عهده بنیاد مسکن بوده انجام شده و تا پایان سال باقی پروژه‌ها را به اتمام می‌رسانیم. البته بحث خدمات و انشعابات که برعهده دیگر دستگاه‌ها است از وظایف ما محسوب نمی‌شود. وی تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۱۳ هزار واحد مشکل انشعابات دارد. البته بخشی از مشکلات در حال رفع است. در آب و برق کمتر مشکل دچار مشکل هستیم اما بیشترین مشکل در بخش فاضلاب است. محمدی درخصوص مابه التفاوتی که باید متقاضیان نسبت به مبالغ سال ۸۶ بپردازند گفت: مسکن مهر در سال ۸۶ شروع شد که هزینه‌ها بسیار کمتر از امروز بود و از آن زمان تا کنون دستمزدها، مصالح و هزینه‌ها چند برابر شده است. بخشی از کار در همان سال‌های ابتدایی انجام شد ولی مابقی پروژه‌ها به سنوات طولانی برخورد کرد و برخی پروژه‌ها بعدا شروع شد که حتی در سال ۹۲ هم شروع پروژه داشتیم. در نتیجه با قیمت‌های سال ۸۶ نمی‌شد کار کرد. محمدی با اشاره به بخشنامه وزارت راه و شهرسازی مبنی بر محاسبه مابه‌التفاوت هزینه‌های مسکن مهر اظهار کرد: بر اساس بخشنامه‌ای که اخیرا وزارت راه و شهرسازی ابلاغ و هزینه‌های مابه‌التفاوت را محاسبه کرده هزینه‌ها حدود ۱۰۰ هزار تومان در هر متر مربع هزینه‌ها اضافه شد. یعنی مجری تا ۱۰۰ هزار تومان نسبت به پروژه های اولیه می‌تواند قیمت بیشتری دریافت کند اما همه افزایش هزینه ها ناشی از ساخت نیست. انشعابات، پروانه، نظام مهندسی، هزینه های دفتری و سایر هزینه جانبی نسبت به سال ۸۶ افزایش یافته است. مدیرکل دفتر مسکن مهر بنیاد مسکن گفت: بیشترین تعداد متقاضیان مسکن مهر شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر در استان تهران با ۳۸ هزار و ۵۰۰ واحد و کمترین تعداد پروژه‌ها در استان ایلام با ۴ هزار و ۷۶۳ واحد است. محمدی هم‌چنین درباره برنامه های آینده بنیاد مسکن گفت: طرح‌های داخلی بنیاد مسکن را طبق روال دنبال می‌کنیم و ارتباطی به اتمام یا عدم اتمام مسکن مهر ندارد. ما در دو بخش مسکن روستایی و مسکن شهری طرح‌های خود را جلو می‌بریم. در حال حاضر نیز دو طرح ملی را دنبال می‌کنیم که یکی از آنها مسکن مهر است و طرح دیگر، بهسازی و نوسازی بافت‌های ناکارآمد در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر است که در سال ۹۵ از شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری، برای شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر قائم‌مقامی گرفته‌ایم و پیگیر مقررات، سهمیه و ابلاغ بوجه هستیم.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مفت هم بدید کسی نمیخواد آخه کسی تو اون شهرهای ارواح وسط بیابون ها کاری نداره که. درش رو ببندید یا بذارید به عنوان اردوگاه آورگان یا پادگان ارتش استفاده بشه بد نیست.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به همه وهمه ...مسئول// وغیر مسئول//مافیای مسکن وغیر مافیا// به برج ساز// وبساز بفروش// به فروشندگان متوهم گرانی// ودلالان سرگردان ومنتظر سونامی// ................. به همه وهمه عرض میکنم تمام این حرفا بی ارزشه و واقعیت اصلی اینه که هیچ تحرکی که نشان از پایان یا پیش در آمد تحرک باشد وجود نداشته ونخواهد داشت وتا کاهش اساسی درقیمتها صورت نگیرد واکثریت مردم توان خرید پیدانکنند این حرفا دروغ وآرزویی بیش نیست وفقط تشویق و ترساندن مردم از گرانی واهی است غافل ازاینکه 90در صد مردم آنهم از قشر وزوج جوان کارمند که200 میلیون هم در جمع باوام وپس انداز توان دادن قسط های طولانی وووووو... نداشته وبیش از این مبلغ توان خرید ندارند ودر نتیچه رکود ادامه دار خواهد بود واین حرفای شیرین به کام ذینفعان زود گذرو از رکود در آمدنها خواب و خیالی بیش نیست تحرکی که یکی دودرصد است مربوط به این وقت از سال وزمان جابجاییست وسالانه در این فصل یک روند عادی میباشد ان هم بیشتر در بخش اجاره هاست نه خرید منتظر رونق وخرید وفروش با این قیمتها نباشید تا کاهش همانند سال 86 خود بخودفرامیرسدکه رونق را خود بخود به بازار خواهد آورد. حضرات دست اندر کار باتوجه به حساس بودن وضعیت مسکن این را بدانند کوچکترین تغییری در قیمتها به ضرر وزیان آنها خواهد بود ومدت زمان رکود را طولانی تر خواهد نمود لذا از این بابت که قیمتها بالابرودکه این چنین نیز نخواهد شد و توهمی بیش نیست مسرور وخوشحال نباشید.وسلام ......شاگرد استاد اقتصاد دکتر ادیب ---اصفهان

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شعار اغواکننده ندید همه فروشنده ملک هستند دریغ از یک خریدار ....حتماً منابع این حرفا وصحت را می خوای بدونی کجاست؟؟زحمت بکش بروسایت هایی که اگهی میدهند مانند دیوار وو.... ویا نیاز مندیهای روزنامه همشهری ببینید چه خبره!!!!! بله همه فروشنده اند وانواع واقسام آگهیهای بااسم مشاوران که همان دلالان باشند ببین چه سر ودستی برای فروش املاک باد کرده دردستان مالکین میکنند وچه التماسی که میکنند تا تبدیل به پول کنند ..بازباور نداری برو فقط ببین ...فقط ببین همه فروشنده اند .....همه فروشنده اند ... خریدا مطلقآ وجود ندارد جو بیخود هم ندید واقعت را به مردم بگویید ویا کاهش درست حسابی بدید که کارتون زار تر از این نشه واز بازار با این قیمتهای کاذب مسکن وحباب دار بیش ازاین انتظار نداشته باشید