{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 129595

شهرداد روحانی در حالی شامگاه ۵ خرداد ارکستر سمفونیک تهران را رهبری کرد که نوازندگان به مناسبت روز تولدش او را غافلگیر کردند.

رهبر میهمان ارکستر سمفونیک تهران، چوب رهبری‌اش را در تالار وحدت به حرکت درآورد تا ارکستر سمفونیک تهران پس از مدت‌ها حاشیه، اجرای منسجمی را به نمایش بگذارد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، کنسرت مایستری این اجرا بر عهده ارسلان کامکار بود و این در حالی است که این هنرمند در زمان مدیریت هنری علی رهبری با ارکستر سمفونیک تهران خداحافظی و اعلام کرده بود که احساس خستگی می‌کند. مهیار مرادی نیز تکنواز پیانو این اجرا بود که در بخش اول این کنسرت با همراهی ارکستر قطعاتی از راخمانینف و بتهوون را نواخت. تنفسی کوتاه مقدمه‌ای بود تا شهرداد روحانی ارکستر را برای اجرای سوییت "بیژن و منیژه" هدایت کند. قطعه "پرنس ایگور" نیز در حالی اجرا شد که گروه کُر به رهبری رازمیک اوحانیان به نوازندگان ارکستر سمفونیک پیوستند. شهرداد روحانی همچنین خطاب به مصطفی کمال پورتراب که در کنسرت حضور داشت، گفت که قصد دارد قطعه "رقص دایره" اثر زنده یاد سنجری را اجرا کند. از آنجا که این کنسرت مصادف با شب تولد شهرداد روحانی بود، نوازندگان ارکستر برنامه غافلگیرکننده‌ای برای او داشتند و به صورت هماهنگ قطعه "تولدت مبارک" را برای شهرداد روحانی نواختند. این کارِ نوازندگان به شدت شهرداد روحانی را تحت تأثیر قرار داد، طوری که او روی صحنه گفت: هیچ گاه این شب را فراموش نخواهم کرد و خوشحالم که در کشور عزیزم این جشن را برایم گرفتند. کنسرت ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی ١٧ خرداد ماه هم تکرار خواهد شد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اینطور کنسرتها که متاسفانه مخصوصه پولدارها هست
  ای کاش حداقل یه برنامهای چیده میشد تا مردم عادی هم بتوانند این جور کنسرتهای زیبا را از تلوزیون به صورت زنده پخش کنند......

  • ناشناس
   ۰ ۰

   این کنسرتها واسه علاقه مندانه و ربطی به پولدار بودن یا نبودن نداره.هزینه بلیط کنسرت هم در حدیه که علاقه مندان بتونن برن.مشکل اصلی اینجاست که مردم ما فقط ریتم 6/8 رو می فهمن و تمایلی به این هنر به معنای واقعی کلمه نشون نمی دن.همینه که ما هنوز از داشتن یک سالن کنسرت استاندارد محرومیم.