{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 129555

بیشترین قیمت جهانی نفت در ۷ ماه اخیر؛

قیمت جهانی نفت در معاملات امروز به بیشترین رقم در تقریبا ۷ ماه اخیر رسید.

به گزارش رویترز، قیمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات آتی روز پنچ شنبه برای اولین بار تقریبا به بیشترین رقم در ۷ ماه اخیر رسید، این در حالی است که افزایش قیمت نفت به دنبال انتشار آمار کاهش قابل توجه در ذخایر نفت خام آمریکا رقم خورد که به طرز قابل توجه ای کمتر از حد انتظار بود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، در همین حال، قیمت نفت دریای برنت با ۳۱ سنت افرایش به رقم ۵۰ دلار و ۵ سنت در هر بشکه رسید، ضمن اینکه قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با ۲۳ سنت افزایش در برابر ۴۹ دلار و ۷۹ سنت به ازای هر بشکه معامله شد. البته از جمله عوامل دیگر افزایش جهانی قیمت نفت به روند صعودی بورسهای جهانی بر می گردد. همچنین به گفته تحلیلگران اقتصادی، قیمت ۵۰ دلاری نفت می تواند بار روانی در بازار ایجاد کند که این امر منجر به تقویت بیشتر بهای طلای سیاه خواهد شد. آمار ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۲۰ می با ۴.۲ میلیون بشکه به ۵۳۷.۱ میلیون بشکه رسید که بیشترین روند کاهش هفتگی در ۷ هفته اخیر را به خود اختصاص داده است.

ارسال نظر

 • سید علی اکبر موسوی مدنی
  ۰ ۰

  با سلام و شکر خدا به خاطر اینکه قیمت نفت بالا رفته امیدوارم که این روند ادامه پیدا کنه و کشورهای ثروتمند با کمبود شدید ذخایر نفتی روبرپ بشوند انشالله

  • ناشناس
   ۰ ۰

   برادر اونا ضرر نمی کنن .واردات ما بیشتر میشه و اونا سودشون بیشتر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  من باید خوشحال باشم یا پسر فلان تاجر یا نماینده.

 • کارشناس اقتصادی
  ۰ ۰

  خدا را شکر .. شاید دولت تدبیر با نفت 50 دلار دست از سر مردم و بالا بردن قیمت بنزین و مالیات های 10 درصدی بر ارزش افزوده بر دارد

  • امیر
   ۰ ۰

   لطفا از عنوان "کارشناس اقتصادی" برای اسم استفاده نکن. این چیزی که تو گفتی یعنی بدبختی و اتکای دولت به نفت و آخر سر هم دیکتاتوری اقتصادی.

  • نوید
   ۰ ۰

   کارشناس اقتصاد!!!!!
   عقل کل این بالا رفتن سر اینکه بعضی کشورا از ترس بالا رفتن دوباره قیمت نفت شروع به ذخیره نفت کردن و تقاضا واسه یه مدت رفته بالا!