{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 125381

استفاده از سفره‌های یکبارمصرف تهدید بزرگی برای سلامتی مصرف کنندگان است.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون نسبت به استفاده از سفره‌های یکبارمصرف هشدار داده و آن را تهدید بزرگی برای سلامتی مصرف کنندگان ذکر کرد و در عین حال اخطارهای اتحادیه به وزارت بهداشت در این زمینه را تا به امروز بی نتیجه دانست. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، سید رحیم مقیمی اصل اظهار کرد:متاسفانه این روزها استفاده از سفره های یکبار مصرف بسیار افزایش یافته است و این در حالی است که این سفره ها به دلیل کربنی که در آن ها به کار رفته تهدید بزرگی برای سلامتی مردم محسوب می‌شود که متاسفانه علیرغم هشدارهایی که به وزارت بهداشت در این زمینه داده ایم، ترتیب اثری داده نشده است. وی ادامه داد: برای تولید این سفره ها کربن و پلیمر را با یکدیگر مخلوط کرده و در نهایت پس از انجام فرآیندی سفره یکبارمصرف تولید می‌شود که کربنات منجر به بروز مشکلاتی در معده شده و عوارض دیگری از قبیل ریزش مو،کوتاهای قد و تبعات منفی دیگری را نیز در پی دارد. مقیمی در عین حال بیان کرد: مخرب بودن کربن به میزانی است که حتی دستگاههایی که تولید این سفره ها را انجام می دهند پس از تقریبا شش ماه نیاز به بازسازی دارند و این موضوع به دلیل ریختن کربن در این دستگاههاست و حالا باید نتیجه گرفت که سلامتی انسان را چه میزان تهدید می‌کند. رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون تاکید کرد: متاسفانه تولیدکنندگان به دلیل اینکه هزینه تمام شده تولید برای آن ها کاهش یابد و در نتیجه سود بیشتری کنند از این ماده ارزان ولی خطرناک استفاده می‌کنند. وی ادامه داد: گذاشتن نان و یا هر ماده غذایی دیگری در این سفره‌ها و یا تماس آن ها با دست می‌تواند این ماده مخرب را به بدن وارد کند. وی خطاب به وزارت بهداشت گفت: این وزارتخانه مسوول سلامتی مردم است و باید به هشدارهایی که در زمینه استفاده از این سفره ها داده می شود توجه لازم را داشته باشد تا از سلامتی مردم محافظت شود.

ارسال نظر

 • حسین
  ۰ ۰

  چرت میگه .مگه ما سفره رو میخوریم احتمالا ایشون فکر میکنن مصرف کنندهاغذاشونو تو سفره میریزن ومیخورن ولی جهت اطلاع به ایشون غذاروتوی بشقاب میریزیمومیخوریم اتفاقا سفرهای قدیمی وچند سال مصرف که بعداز مدتی بو میگرفتو کپک میزد باعث آلودگی بودنه سفره های یکبار مصرف.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   نون که تو سفره می زاری

  • ناشناس
   ۰ ۰

   حتما خودت تولید کننده ی این آشغاله هستی که ازش دفاع می کنی؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلامتی روانی است که جای نگرانی دارد
  سلامتی هواست که نگرانی بیشتر دارد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شاید مهمترین اشکال این سفره ها همین یکبار مصرف بودن اونهاست. یعنی حجم زباله پلاستیک در طبیعت با استفاده از این سفره ها چندبرابر میشه.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ... رییس اتحادیه تولید کنندگان پلاستیک بیاد در مورد سلامتی حرف بزنه .واقعا برای وزارت بهداشت یه مملکت خجالت آوره که مواظب سلامتیه مردم بدبخت نیست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بهترین سفره سفره پارچه ای که میتوان آنرا در ماشین لباسشویی شست واستفاده کرد

 • عبدارضا صادق زاده رحمتی کچو مثقالی
  ۰ ۰

  پس چرا جلوگیری نمی شود
  در مغازه ممنوع شود
  اگر مسولیین واقعا دلسوز هستند
  چرا جریمه و تخلف را علنی نمی کنند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دروغ

 • جمشید طاهری
  ۰ ۰

  احتمالا منظورش قراردادن نان و تماس مستقیم غذا با سفره به مدت نسبتا طولانیه

 • میثم قدبیگ لو
  ۰ ۰

  چرا در کشوری که مدعی است پیرو علی علیه السلام هست اینطور ملت سر هم کلاه میگذارد

 • ایرانی
  ۰ ۰

  وامصیبتا به مردم بینوا که نمیدونن چی به خوردشون میدن...