{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 125326

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران گوشتی با اشاره به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان گفت: مرغداران در تلاش هستند که مرغ مورد نیاز مردم برای این ایام را با افزایش تولید تأمین کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران ، محمدعلی کمالی در نشست خبری با تأکید بر اینکه موافق کاهش تولید نیستیم، گفت: به اعتقاد ما این یک امتیاز است که بتوانیم تولیدی با کیفیت و فراوان داشته باشیم، اما به شرط آنکه بازار فروش مناسبی داشته باشیم تا محصول روی دستمان نماند. مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران گوشتی کشور با اشاره به اینکه تلاش ما بر این است تا تولید نظم پیدا کند، افزود: راهکار این مسأله تقویت صادرات است، ضمن اینکه ما می‌توانیم تا ۵۰۰ هزار تن ظرفیت صادرات مرغ داشته باشیم.

کمالی با اشاره به اینکه پایداری فروش یکی از عوامل مهم استمرار صادرات است، گفت: نباید شرایط به گونه‌ای باشد که هر زمان مرغ زیاد است بگوییم صادر می‌کنیم و هر وقت قیمت داخلی کمی تکان خورد، جلوی صادرات را بگیریم. این اقدامات حیثیت تجاری ما را زیر سؤال می‌برد، ضمن اینکه مشتریان انتظار دارند امر صادرات به کشورشان چندین سال تداوم داشته باشد و ما باید این موضوع را تضمین کنیم، حتی اگر لازم باشد گاهی واردات انجام دهیم تا صادراتمان قطع نشود.

کمالی با بیان اینکه در چند روز اخیر قیمت دان در بازار با افزایش همراه بوده است، گفت: مسئولان مربوطه باید در این خصوص مراقب باشند، چرا که انبارهای شرکت پشتیبانی امور دام و بخش خصوصی پر است و هیچ کمبودی در این زمینه نیست؛ بنابراین دلیلی وجود ندارد که قیمت‌ها گران شود. وی با اشاره به اینکه توزیع نشدن بموقع دان دلیل گران شدن آن در روزهای اخیر است، افزود: قیمت جهانی دان در یک سال گذشته پایین بوده و هیچ اتفاقی در این زمینه رخ نداده است.

ارسال نظر

  • علی
    ۰ ۰

    یعنی روی گران شدت در ماه مبارک رمضان حساب کنیم