{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 120744

توضیحات موگرینی درباه سفرش به ایران؛

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی از نتیجه ارزیابی و مشورتهای خود با وزیران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل بیانیه ای صادر کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، اجرای برجام را در مسیر درست توصیف کرد و گفت: در سفر 28 فروردین 95 به ایران، هفت کمیسیونر اتحادیه اروپایی نیز مرا همراهی خواهند کرد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، بیانیه فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی از نتیجه ارزیابی و مشورتهای خود با وزیران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل به شرح زیر است: «اجرای برجام در مسیر درستی قرار دارد و آژانس بین المللی انرژی اتمی اخیرا در گزارش خود رسما تایید کرده است که ایران به تمامی تعهدات خود عمل کرده است. تحول مهم دیگر در ایران انتخابات بوده است که نتیجه این انتخابات به روشنی نشان از ابراز اعتماد مردم به برنامه کاری رئیس جمهوری آقای روحانی بخصوص اصلاحات اقتصادی ایشان بوده است. قصد دارم در تاریخ 28 فروردین سال جدید به ایران سفر کنم. در جریان سفر من به ایران برای بحث پیرامون موضوعات مهم مشترک با همتایان ایرانی چندین نفر از کمیسیونرهای اتحادیه بویژه کمیسیونرهای زیر مرا همراهی خواهند کرد: ١-کمیسیونر انرژی و آب و هوا ٢-کمیسیونر تحقیقات ٣-کمیسیونر محیط زیست ٤-کمیسیونر شرکتها و موسسات کارآفرینی ٥-کمیسیونر امور انسانی ٦-کمیسیونر آموزش ٧-کمیسیونر حمل و نقل. همچنین علاوه بر مشاوره درباره موضوعات سیاسی همچون بحثهای مربوط به حقوق بشر پیرامون موضوعات زیر نیز با ایران گفت و گو خواهیم کرد: ١-تجارت و سرمایه گذاری ٢-انرژی شامل نفت و گاز ٣- انرژیهای تجدید پذیر و بهبود کیفیت انرژی و سوخت ٤- همکاریهای صلح آمیز هسته ای که مبنای طبیعی مشارکت و همکاری اتحادیه اروپا با ایران بر اساس برجام می باشد. ما همچنین در خصوص مباحث زیر به گفت و گو با ایران نیاز داریم: ٥- مهاجرت ٦-مبارزه با مواد مخدر ٧- آموزش ٨-تحقیقات ٩-علوم ١٠- حمل و نقل شامل ایمنی هوایی ١١-محیط زیست ١٢-مسائل منطقه ای، که دائما در دستور کار اتحادیه اروپا و ایران قرار خواهد داشت.»

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    می گویند عروس عروسی دارد داماد خبرنداره کاندیدهاى ریاست جمهورى درامریکا بشارت لغو برجام یک را میدهندولی دولت تدبیر وامید بفکر اجراى برجامهاى ٢-٣-٤- است خداوند ا دولت مارا ازدرخانه امریکانا امید برمگردان

  • ناشناس
    ۰ ۰

    یادش به خیر قدیما یه انرژی هسته ای داشتیم خیلی حقمون بود بعد یهو معلوم نشد چی شد، بعدش هم گفتن اخه. بعد گفتن بجای اون یه چیز خوشگل تر داریم اسمش برجامه و خیلی مد روزه و همه امروزه برجام دوست دارند و هر کی دوست نداشته باشه خیلی خارج از مد روزه و اینها. اما من که حاضرم برجامم رو بدم یه بستنی بگیرم، از کجا معلوم یهو گفتن اینم دیگه مد نیست و اخه.