{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 120723

یک کارشناس به اقتصاد آنلاین پاسخ داد

بازار سرمایه که به گفته فعالانش دوسال میزبان رکود بود و نسبت به اخبار نیز بی تفاوت شده بود،‌ از اواخر آذر و اوایل دی‌ماه روزهای متفاوتی را سپری کرد و در روزهای پایانی سال نیز به این روند ادامه داد،‌ اما در شرایطی که قیمت جهانی نفت و قیمت فلزات اساسی نیز کاهش یافته در سال آینده وضعیت بازار چگونه خواهد بود؟ آیا این بازار در سال آینده نیز برای سرمایه گذاری مناسب است؟

نوید خاندوزی، مدیر سرمایه‌گذاری بیمه کوثر در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین،‌ با بیان اینکه بازار سرمایه در سال جاری شروع خوبی نداشت اما آخر خوبی داشت،‌ اظهار کرد: بازار سرمایه در سه الی چهار ماه اخیر سال جاری رونق گرفت که البته باید توجه کرد که بخش عمده ای از بازدهی بازار مربوط به گروه خودرویی بوده است. این تحلیلگر بازار سرمایه افزود:در حال حاضر گروه خودرویی در بازار خطرناک شده زیرا جبهه گیری نسبت به این گروه ایجاد شده و در نتیجه ریسک گروه خودرو برای فعالان بازار زیاد شده است. مدیر سرمایه‌گذاری بیمه کوثر با اشاره به اینکه به نظر می‌ رسد بازار در سال آینده وضعیت خوبی داشته باشد، تصریح کرد:نرخ رشد اقتصادی 0.7 درصد اعلام شده و به نظر می‌رسد وضعیت بازار سرمایه نیز به صورت آهسته و پیوسته بهتر خواهد شد. خاندوزی با بیان اینکه رشد قیمت نفت می تواند بازار را در سال 95 با رشد خوبی روبه رو کند،‌ اضافه کرد:در واقع اگر روند رو به رشد آغاز شود بازار آن را پیش خور کرده و امید پیدا می‌کند و می توان با جهش روبه رو شود اما اگر وضعیت به همین صورت باشد به نظر می رسد روند رشد بازار به همین صورت باشد . وی در ادامه درباره افرادی که قصد ورود به بازار سرمایه را دارند، خاطرنشان کرد:به تازه واردان توصیه می‌شود که به طور مستقیم اقدام به خرید سهام نکنند و و اقدام به خرید صندوق کنند. این تحلیلگر بازار سرمایه با اشاره به اینکه تا دوسال آینده هیچ بازاری برای سرمایه‌گذاری مانند بازار سرمایه نیست، گفت:بنابراین افراد را برای ورود به بازار سرمایه تشویق می کنیم اما توصیه می شود که افراد صندوق بخرند تا هم ضرر نکنند و هم از بازار سرمایه حمایت کنند.

ارسال نظر

 • رضا
  ۰ ۰

  تجربه شخصی بازار بورس تو ایران همش باند و مافیاست خودشون یهو بالا میکشن و وقتی سود کردن و تو شب خوابیدی بازارو ترک میکنن و تالار شیشه ای هم اشاره به همیین موضوع داره که یهو میشکنه و همه چیز از دست میره خلاصه بورس ایران خیلی هارو بیچاره کرده و خواهد کرد

  • ناشناس
   ۰ ۰

   دقیقا همین طوره بورس ایران محل چاپیدن جوزدگانه

  • ناشناس
   ۰ ۰

   تمام بازارها در ایران اینگونه است. رشد ارزش آنها بر اساس رشد واقعی نیست بلکه نتیجه ایجاد جو پولدار شدن یک شبه توسط گروه های خاص است. مثل طلا و دلار توسط بانک مرکزی و مسکن توسط شبه دولتی ها. اینها یهو میلیاردها پول در یک بازار وارد می کنن و ارزش آن را یک شبه چند برابر می کنن، بعد که طعمه ها توی دام اومدند یهو پولها را با سود سرشار بیرون می کشد و طعمه ها را بخاک سیاه می کشند!!!

 • علی
  ۰ ۰

  در دو سال گذشته بازار طلا و مسکن هم شرایط خوبی نداشته. کسانی که در این دو سال مسکن خریداری کردن الان اگر بفروشن باید پایین تر از قیمتی که خریدن بفروشن. پس جوسازی نکنید که بورس محل چاپیدنه. الان وضعیت بازار مسکن بسیار خرابه و بنده شخصا تا یکسال آینده به بازار مسکن وارد نمیشم. بلکه به بورس بیشتر توجه میکنم. شاخص 120هزار رو به یاد داشته باشید که گفتم.