{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 116190

سپرده‌گذاران موسسه اعتباری منحله میزان می‌توانند از فردا همزمان با ۲۵ بهمن‌ماه برای دریافت سپرده‌های با سقف ۳۰ میلیون تومان براساس شرایط تعیین شده مراجعه کنند.

بعد از این‌که موسسه میزان با بررسی‌های انجام شده از سوی مراجع ذیربط به بانک صادرات واگذار شد این بانک از آبان‌ماه امسال اجرای تعهدات خود در مقابل این موسسه را آغاز کرد. به طوری که با تعیین شرایط، سپرده‌گذاران توانستند از 16 آبان‌ماه سال جاری با مراجعه به شعب موسسه میزان که باجه‌های بانک صادرات در آن مستقر بود، با ارائه‌ اسناد و مدارک لازم وضعیت سپرده های خود را تعیین تکلیف کنند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا،بنا بر آخرین گزارش اعلام شده از سوی بانک صادرات، در حدود بیش از سه ماه گذشته تاکنون بالغ بر 242 هزار نفر معادل حدود 85 درصد از کل سپرده‌گذاران میزان موفق به دریافت وجوه خود شده‌اند. این بانک اعلام کرده است که با وجود تدابیر اتخاذ شده در کار ارزیابی و انتقال دارایی‌های موسسه میزان این فرایند با مشکلات و موانع زیادی روبه‌رو بوده و با کندی انجام می‌شود، اما با این حال با ارزیابی بخش دیگری از دارایی‌های اعتباری توسط کارشناسان مالی و دادگستری امکان پرداخت سپرده‌های تا 30 میلیون تومان فراهم شده و از روز یکشنبه - فردا - سپرده حدود 41 هزار و 800 تن از سپرده‌گذاران به حسابی در بانک صادرات واریز می‌شود. با پرداخت مرحله سوم از وجوه از سوی بانک صادرات تعداد سپرده‌گذارانی که موفق به وجوه خود می‌شوند به بیش از 284 هزار و 300 نفر افزایش می‌یابد. بنابر زمان‌بندی‌های انجام شده مراجعه سپرده‌گذاران موسسه میزان به شعب برای دریافت وجوه براساس رقم آخر کد ملی خواهد بود.

ردیف شماره سمت راست کد ملی تاریخ مراجعه به شعب
1 0 یکشنبه 25 بهمن‌ماه
2 1 دوشنبه 26 بهمن‌ماه
3 2 سه‌شنبه 27 بهمن‌ماه
4 3 چهارشنبه 28 بهمن‌ماه
5 4 پنج‌شنبه 29‌ بهمن‌ماه
6 5 شنبه1 اسفند‌ماه
7 6 یکشنبه 2 اسفندماه
8 7 سه‌شنبه 3 اسفندماه
9 8 چهارشنبه 4 اسفندماه
10 9 پنج‌شنبه 5 اسفندماه
موسسه اعتباری میزان که هیچ مجوزی از بانک مرکزی برای فعالیت نداشت از ابتدا در قالب شرکت تعاونی اعتبار کارکنان دادگستری استان خراسان و داخل ساختمان دادگستری بود که در ادامه با بستن شعب داخلی آنها را به بیرون از سازمان منتقل و در قالب تعاونی اعتبار آزاد فعالیت خود را آغاز کرد که به تدریج به همراه حدود 150 مورد مشابه دیگر با یک ساختار شکننده به عامل تخریبی پایه های پولی و بانکی و اقتصادی کشور تبدیل شد. این موسسه که در دوره ای حتی تا پای دریافت مجوز از بانک مرکزی و طی مراحل آن هم پیش رفته و سپرده ای بالغ بر 3300 میلیارد تومان از مشتریان خود جذب کرده بود به یکباره با اتفاقی مواجه شد که در نهایت منحل و در ادامه به بانک صادرات واگذار شد.
ارسال نظر

 • علی
  ۰ ۰

  والله، طوری که من شنیدم، میزان لقمه بسیار گرم و چربی برای صادرات بوده است، بطوریکه پنج هزار میلیارد تومان در این واگذاری سود عاید صادرات شده است!!!
  با این حال، در دادن وجوه مردم، اینهمه تعلل چه معنی و مفهومی دارد؟؟؟!!!

 • صبا
  ۰ ۰

  باید پیگیر حق و حقوق خود باشیم و نباید اجازه بدیم از سود 93/1/1 تا 93/11/1 که موسسه مشکلی نداشته از اصل پول ما کم کنند در حالی که 1بیش از 1 ساله ما ارا دچار مصیبت بزرگ کرده و جبران خسارت که نکردند ، سودی تخصیص ندادند !!! نهایت بی انصافیست که به اصل مبلغ سپرده هم دست میبرند !!! چرا کسانی که مبالغ تا 30 میلیون را پرداخت میکنند به آنها پیشنهاد میشود که پول خود را در صادرات سپرده مدت دار کنند تا علاوه بر کسب سود از صادرات ، مبلغ سودی که مربوط به 3 ماه نیم گذشته یعنی از 10 آبان میشود را بعد پایان مدت سپرده جدید خود در صادرات دریافت خواهند کرد !!! آیا این 3ماه نیم سود چیزی جز همان مبالغی نیست که با بی انصافی هرچه بیشتر از ما کسر کرده بودید و حالا برای جذب پول ما پیشنهاد میدهید !!!؟؟؟! شرمتان باد !!! چرا برای پرداخت ها تعهد کتبی برای عدم هرگونه اعتراض قانونی از سپرده گذاران اجباری گرفته میشود !!!؟ چگونه است که بهره وام ها کم نشده و با دیر کردش تا قرون آخرشو میگیرند و مجاز می باشد ؟!!! در چرا زمان پرداخت ها اینقدر طولانیست !؟ چرا به صورت درصدی و به همه سپرده گذاران پرداخت نمی شود ؟!! اگر به این صورت کنونی طی شود چه به سر حساب های ، 40م ، 90م ، و الی 500 م و میلیاری خواهد آمد ؟!؟ لااقل به حسابی کوتاه مدت با سود به اصطلاح خودتان مجاز در صادرات منتقل کنید تا بیش از این متضرر نشویم !!! بسیاری به حق خود آگاه نیستند ! بی اعتنا نباشید .باید برای رسیدن به حاصل دست رنج خود تلاش جمعی کنید و امید وار باشیم . نمایندگان مجلس و آستانداری که دم از حفظ و حراست از حقوق سپرده گذاران می زدند و حرفی از کسر سود نبود کجایند ،کجا !!؟؟