{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 116180

مدیرعامل ایران خودرو درباره جزئیات پرداخت امتیاز مونتاژ محصولات پژو گفت: طبق قرارداد با پژو این هزینه بابت ساخت داخلی ۲۵ تا ۷۵ درصد پرداخت خواهد شد.

هاشم یکه‌زارع در مورد فرمول رویالیتی (امتیاز مونتاژ خودرو) در قرارداد جدید پژو اظهار داشت: این فرمول بر اساس میزان ساخت داخل خودروها تعریف شده و هرقدر داخلی‌سازی افزایش یابد، رقم رویالیتی نیز افزایش خواهد یافت. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، وی تصریح کرد: تفاوت این فرمول با مبلغ پرداختی رویالیتی در قرارداد قبلی پژو این است که در گذشته رویالیتی از میزان داخلی‌سازی صفر یعنی ابتدای مونتاژ خودرو به شرکت پژو پرداخت می‌شد،‌ ولی در فرمول جدید پرداخت این رقم از ساخت داخل 25 درصدی شروع می‌شود. وی توضیح داد: رویالیتی از 25 درصد ساخت داخل تا 75 درصد داخلی‌سازی دریافت می‌شود. مدیر عامل ایران‌ خودرو افزود: به این ترتیب، برای تولید محصولات با داخلی‌سازی تا 25 درصد، رویالیتی پرداخت نمی‌شود و با توجه به اینکه شروع تولید خودروی مشترک در ایران با 40 درصد داخلی‌سازی خواهد بود، مبلغ رویالیتی بابت مابه‌التفاوت 25 تا 40 درصد یعنی به‌ اندازه 15 درصد دریافت می‌شود. وی تأکید کرد: در عین‌حال، طبق قرارداد رویالیتی بابت داخلی‌سازی بالای 75 درصد نیز پرداخت نخواهد شد. * خطوط بدنه ابتدا در ایران خودرو ایجاد و سپس به کارخانه جدید منتقل می‌شود یکه زارع درباره سرمایه‌گذاری 200 میلیون یورویی پژو در ایران نیز گفت: 54 میلیون دلار از این مبلغ بابت انتقال فناوری، تجهیزات و قالب در صنعت قطعه‌سازی هزینه می‌شود و بقیه صرف خطوط بدنه و خطوط مونتاژ خودرو خواهد شد. وی افزود: حجم بیشتر این سرمایه‌گذاری در زمینه موتورسازی در ایران هزینه خواهد شد. وی توضیح داد: خطوط بدنه ابتدا در کارخانه ایران‌ خودرو احداث خواهد شد و سپس به کارخانه جدید مشترک بین ایران‌ خودرو و پژو منتقل خواهد شد. * شروع تولید در ایران خودرو تهران مدیر عامل ایران خودرو با بیان اینکه شروع تولید محصولات پژو در کارخانه ایران‌ خودرو تهران خواهد بود، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در سال سوم یا چهارم، همکاری دو شرکت منجر به احداث کارخانه جدید شود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به زبان ساده یعنی تولید خودرو در ایران از وارد کردن همان خودرو از فرانسه گرانتر درمی آید و عملا ارز مملکت از کانال دیگری به جیب فرانسویها واریز میشود. بازهم از عربهای حاشیه خلیج فارس عقب ماندیم آ«ها از ما باهوشتر عمل کردند.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  توهمی بنام خودروی ایرانی
  بزبان ساده دارند میگویند ساخت پژو در ایران از وارد کردن پژوی فرانسوی گرانتر میشود. بازهم از عربهای حاضیه خلیج فارس عقب ماندیم آنها باهوشتر از مسوولین ما عمل کردند.