{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 116169

رئیس شورای شهر تهران گفت: ضوابط بلندمرتبه‌سازی یکسال است که در کمیسیون ماده ۵ و شورای‌عالی شهرسازی در حال بررسی است و در این مدت پروانه بلندمرتبه‌سازی در تهران صادر نشده است.

مهدی چمران در خصوص ممنوعیت بلندمرتبه‌سازی در پایتخت گفت: این موضوع حدود یک سال است که در تهران اجرایی شده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، وی ادامه داد: یکی از تکالیف طرح جامع شهر تهران تدوین ضوابط بلندمرتبه‌سازی بود که با پیگیری‌هایی که شورای شهر انجام داد، شهرداری پس از دو سال این ضوابط را تدوین کرد و به کمیسیون ماده ۵ ارسال شد. از زمانی که این ضوابط در کمیسیون ماده ۵ در حال بررسی است، صدور پروانه ساخت برای بلندمرتبه‌سازی در تهران نیز متوقف شده است. چمران با بیان اینکه حدود یک سال است که این ضوابط در حال بررسی در کمیسیون ماده ۵ و شورای عالی معماری و شهرسازی است، گفت: در حال حاضر این ضوابط در شورای عالی متوقف مانده، زیرا یکسری ابهامات و سئوالات در این خصوص مطرح شده که یکی از اصلی‌ترین ابهامات بررسی جریان هوا در مسیر بلندمرتبه‌هاست که کمیته‌ای در حال بررسی آن است. رئیس شورای شهر تهران پیشنهاد کرد اگر زمین پهناوری هم وجود دارد، ضوابط ساخت و ساز بر اساس میزان تراکم مجاز باشد تا بلندمرتبه‌سازی سبب افزایش جمعیت نشود و فضای باز باقیمانده به فضای سبز تبدیل شود. همچنین تلاش شود ساختمان‌های بلندمرتبه در کنار هم ساخته شوند و در کنار ساختمان‌های ۵ تا ۶ طبقه ناگهان یک ساختمان بلند احداث نشود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  توقف برج سازی در تهران = جهش شدید قیمت مسکن درسال 95

  • ناشناس
   ۰ ۰

   دوستان لطفا به تیتر روز شنبه 24 بهمن روزنامه دنیای اقتصاد توجه کنید طبق معمول هیچ اشاره ای به سقوط روز چهارشنبه بورس در این روزنامه تریبون بورس وضد مسکن نشده قطعا فردا هم هیچ خبری از ادامه سقوط امروز بورس در آن نخواهید یافت آخه طرفداری تا اینقدر تابلو !!!!!!!!

  • ناشناس
   ۰ ۰

   همین الان هم هیچ سرمایه گذاری انجام نمیشه،حتی اگر مجوز هم بدن،کسی رغبت نمیکنه شروع به ساخت کنه،این حرفها همش برای ایجاد جو روانی هست

  • ناشناس
   ۰ ۰

   همانطورکه پیش بینی میشد حامی بی چون وچرای بورس ودشمن قسم خورده مسکن یعنی روزنامه دنیای اقتصاد در تیتر های اول خود در روز یکشنبه 25 بهمن 94 کوچکترین اشاره ای به سقوط 900 واحد روزشنبه وسقوط 600 واحدی روز چهارشنبه نداشت حالا کافی بود قیمت مسکن یک دهم درصد افت کند آنرابادرشت ترین فونت تیتر میکرد !!!

  • ناشناس
   ۰ ۰

   یکشنبه 25 بهمن 94
   بورس برای سومی روز متوالی منفی شد ! حباب بورس که ناشی از هیجان محض بوده در حال تخلیه است . شاخص بورس که بصورت کاذب تا چند روز پیش وارد کانال 78 هزار واحد شده بود از چهارذشنبه 21 بهمن روند نزولی گرفته و اکنون در آستانه سقوط به کانال 75 هزار واحد قراردارد همه فروشنده اند

  • ناشناس
   ۰ ۰

   قابل توجه افرادی که مدعی هستند مردم برای خرید خانه پول ندارند !!!

   نیم قدم تا نقدینگی یک تریلیون تومانی

   نقدینگی 950 هزار میلیارد تومانی تا رسیدن به یک تریلیون تومان راهی ندارد.عددی که درتاریخ اقتصاد ایران بی سابقه خواهد بود.

   نقدینگی تا پایان سال جاری از یک تریلیون تومان خواهد گذشت.عددی که بسیاری از کارشناسان اقتصادی را نگران کرده که دولت برای مقابله با سیلی که هر لحظه ممکن است اقتصاد ایران را با خود ببرد چه تدابیری اندیشیده است ؟

   قطعا بخش عمده این نقدینگی در سال 95 به مطمئن ترین وباثبات ترین بازار سرمایه گذاری یعنی مسکن منتقل و جهش افزایش قیمت مسکن را تشدید خواهدنمود

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دوستان لطفا به تیتر روز شنبه 24 بهمن روزنامه دنیای اقتصاد توجه کنید طبق معمول هیچ اشاره ای به سقوط روز چهارشنبه بورس در این روزنامه تریبون بورس وضد مسکن نشده قطعا فردا هم هیچ خبری از ادامه سقوط امروز بورس در آن نخواهید یافت آخه طرفداری تا اینقدر تابلو !!!!!!!!

  • ناشناس
   ۰ ۰

   دلال نامحترم گنده گندهات زمین خوردند تو که هیچی نیستی قار و قور نکن صدات جایی نمیرسه مسکن مرد دلال سقط شد و مرد!!!!! ...

  • ناشناس
   ۰ ۰

   💢موثرترین و قویترین سرمایه گذاری بورس💢


   ✅رازهایی که هیچگاه ثروتمدان به شما نخواهند گفت😳

   ✅با آگاهی سرمایه خود را در بورس بیمه کنید

   ✅قدم های خود را برای سرمایه گذاری در بورس در سال آینده از امروز بردارید

   ✅با سرمایه گذاری دقیق می توانید در یک سال سر مایه خود را 150 😱درصد زیاد کنید

   آیا می دانید⁉️ در دیماه 94 بورس برای سرمایه گذاران خود ۲۵ 💯 سود خالص داده است

 • محمد
  ۰ ۰

  تو که راست میگی .....

  • سهام دار بورس
   ۰ ۰

   معلومه که همش درسته