{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 114377

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نسبت به خرید ۱۰۰ فروند هواپیما در سفر اخیر رئیس جمهور به فرانسه اخطار داد.

مهدی کوچک‌زاده در اخطاری مستند به اصل 125 قانون اساسی، اظهار کرد: در مورد برجام که اجازه ندادند مجلس از پیوست‌های آن مطلع شود تا اینکه جوری شد که دیدیم. در مورد IPC هم می‌گویند این موضوع محرمانه است و وقتی جوانان مردم اعتراض می‌کنند آنها را کتک می‌زنند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: آیا اولویت اول مردم خرید 100 فروند هواپیماست؟ ما با وجود این‌همه مشکلات مردم باید چند میلیارد دلار بابت این خرید پول بدهیم. ‌آن هم هواپیماهای بیزینس و فرست کلاس. چه زمانی مجلس باید وارد این قضایا شود؟ نکند در برجام بند مخفی وجود داشته که هر چه پول ما از هر کشوری آزاد می‌شود باید آن کشور به ما بگوید چه چیزی بخریم. کوچک‌زاده یادآور شد: کسانی که فریادشان برای رد صلاحیت هم‌حزبی‌هایشان گوش فلک را کر کرده نمی‌بینند که دولت دارد دموکراسی را دفن می‌کند. این نماینده مجلس همچنین گفت: اصل 125 قانون اساسی چه زمانی اجرایی می‌شود. آن هم برای چند میلیارد دلار پولی که معلوم نیست بابت اولویت چندم مردم است؟ آیا این قرارداد نباید به مجلس می‌آمد. محمدرضا باهنر که اداره بخشی از جلسه علنی امروز را بر عهده داشت در پاسخ به این اخطار، خاطرنشان کرد: وضعیت ارزی ما این روزها خوب نیست. بعضی سال‌ها 200 میلیارد دلار خرید و فروش داریم. بارها این موضوع در شورای نگهبان بحث شده که آیا تمام قراردادها باید به مجلس بیاید، اصلاً اینطور نیست. وی اضافه کرد: در ناوگان هوایی ما تعداد معتنابهی از هواپیماها زمین‌گیر هستند و ناوگان باید نوسازی شود. حالا اینکه اولویت دارد یا نه مسأله دیگری است. ضمناً دولت که هواپیما نمی‌خرد بلکه سازمان هواپیمایی کشور ناوگان را مدیریت می‌کند و این ایرلاین‌ها هستند که هواپیما می‌خرند. باهنر با اشاره به همراهی صدها نفر از بخش خصوصی در سفر اخیر رئیس جمهور، تصریح کرد: من قصد دفاع ندارم اما این اخطار وارد نیست. شورای نگهبان هم در نظرات تفسیری خود گفته که معاهدات و تفاهم‌نامه بین دولت‌ها باید در مجلس مطرح شود نه قراردادهای تجاری که طرفین آن شرکت‌ها هستند.

ارسال نظر

 • مهدی.ن
  ۰ ۰

  بشین بابا سرجات . ناراحتی سوار نشو .
  ما که میدونیم از چی میسوزی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دلواپسان مجلس ! حقوق کارگران در این چند سال را نتوانستید به خط فقر برسانید آنگاه از اولویت مردم میگویید

 • آرمان
  ۰ ۰

  به قول رئیس جمهور سابق(رفیق شیش خودتون):آب رو بریزید اون جایی که میسوزه!

 • آرش بهبود
  ۰ ۰

  حالا یکی پیدا شده می خواد واسه مردم یه وسیله ایمن که جونشون حفظ می کنه بخره تو ناراحتی .وقتی پولای بزرگ حیف و میل میشد کجا بودی.نکنه دلال قطعات هواپیما هستی.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  پس بهتر بود خاک اره و سنگ پا می خرید تفکر کوچک در آسمانها جای ندارد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آقای کوچکوف حالا اگه می رفتن توپولوف می خریدن بازم اینقدر ناراحت می شدی؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  از جون ملت چی میخوایی تو

 • زد
  ۰ ۰

  ببخشین ملت ایشون وقتی اسبهای چند میلیاردی وزینهای چند میلیونی وارد میشد کجا بود؟

 • ایرانی
  ۰ ۰

  آقای کوچک زاده مردم ایران همه چیزراخیلی خوب میفهمند شما بیشترازاین خودتون رابه مردم معرفی نکنیدخریدهواپیماهایی که داره انجام میشه خواست اکثریت مردم ایرانه ازفقیرتاغنی چون این هواپیماهامال این مملکت واین مردمه مردم ایران خوب میفهمندشمانگران نباش

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این بابا مگه استفا نداده بود ؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  جناب آقای کوچک زاده آ یا می دانید مردم ایران تا کنون چقدر خسارت از بابت استفاده از هواپیما های فرسوده داده اند؟ شما یادتان هست جوانان ورزشکار اعزامی به ارمنستان در بیابان های قزوین ذغال شدند.؟ یا ان تازه عروس ودامادها که عازم مشهد بودند چگونه پس از پرواز سقوط کردند ویا فرمانده هان نظامی که با سقوط هواپیما های فرسوده روسی کشته شده و....کافی نیست ؟؟؟ و در نهایت آیا مردم ایران لیاقت سوار شدن به این هواپیما ها ندارند؟؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  حالا که قراره مردم اقساط را پرداخت نمایند ایکاش خطوط ریلی را توسعه تا عموم مردم از ان بهره مند و تمامی نقاط کشور  کشور نیز

 • ناشناس
  ۰ ۰

  در حال حاظر پیشرفت کشور در گرو توسعه حمل و نقل ریلی می باشد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بابا کوچیک چند میگیری بی خیال این یا دونه قرارداد شی؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  واقعا فکرت بمانند فامیلت کوچک است