{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 114308

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده معتقد است: شاخص بورس تا پایان سال روند مثبت خود را حفظ می‌کند و از طرفی سودآوری شرکت‌ها در سال آینده نسبت به امسال مناسب‌تر خواهد شد.

فردین آقا‌بزرگی اظهار کرد: واقعیت امر این است که نقدینگی در حال ورود به بازار سرمایه است. اگر بخواهیم دلایل و توجیهات آن را بررسی کنیم باید در نظر بگیریم که آیا این رویداد در حال اتفاق است یا یک جریان زود گذر است؟ با توجه به روند تصمیمات اقتصادی دولت در حوزه اجرای سیاست‌های پولی و مالی به نظر می‌رسد سود سپرده‌های بانکی کاهش پیدا کند که به تبع آن سود بهره بین بانکی و جذابیت نگهداری نقدینگی تا حدودی در سیستم بازار پول کاهش پیدا می‌کند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، او افزود: از طرفی با توجه به پیش‌بینی رشد اقتصادی پنج تا هشت درصدی برای سال 95 که بخش عمده آن مربوط به اجرایی شدن برجام و رفع بخشی از تحریم‌های موجود است، بازار سرمایه نیز از این امر متاثر خواهد شد. در این شرایط طبیعی است که جریان نقدینگی به بازارهایی بیشتر میل پیدا کند که بازدهی‌های سرمایه‌گذاری‌ بالاتری می‌دهد. در مقایسه بین بازارسهام و بازار پول طبیعتا بورس با توجه به دو سال افت پی‌در‌پی قیمت‌ها در حال حاضر بازارسهام جذاب تلقی می‌شود. مدیرعامل کارگزاری بانک آینده تصریح کرد: منطقی است که سرمایه‌ها از بانک به سمت بورس حرکت کند. بنابراین روند رو به رشد را تا پایان سال در بازار سرمایه خواهیم داشت. آقا بزرگی معتقد است: تداوم رشد بازار سرمایه برای سال 95 از حالا قابل پیش بینی نیست. باید اطلاعات شرکت‌ها، بودجه و سیاستهای اقتصادی دولت را در نظر بگیریم و بررسی‌های لازم را انجام دهیم اما در مجموع سودآوری شرکت‌ها در سال آینده نسبت به سال 94 مناسب‌تر خواهد بود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  یکشنبه 11 بهمن 94
  همانطور که بوضوح قابل پیش بینی بود بعداز چند روز رشد بی دلیل ، کاذب وهیجانی ،سقوط سهمگین بورس آغازشد تا ساعت 9:30 یعنی فقط نیم ساعت از شروع بکار تالاربورس 400 واحد از شاخص کل افت کرده و به کانال 70 هزارواحد پرتاب شده. بزن کف قشنگه رو !!!!!!!!!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مشخصه که با این اقتصاد دیر یا زود سقوط میکنه
  وضعیتش بدتر میشه که بهتر نخواهد شد