{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 106445

عضو انجمن مخترعین ایران گفت: قیمت آپشن‌های تولیدی شرکتهای داخلی حدودا ۴۵ درصد ارزان‌تر از قیمت آپشن‌های ارائه شده از سوی خودروسازان است.

علی حیدری در نشست خبری اظهار کرد: آپشن‌سازان داخلی خود تولیدکننده هستند و قیمت تمام شده را کنترل می‌کنند اما خودروسازان، آپشن‌ها را از واسطه‌ها خریداری می‌کنند و قیمت تمام شده آنها بالاتر است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه در حال حاضر برخی واردکنندگان خودروها را بدون آپشن وارد کرده و در داخل اقدام به نصب آپشن می‌کنند، خاطرنشان کرد: با این کار واردکننده حق گمرکی کمتری پرداخت کرده و قیمت فروش خودرو نیز پایین‌تر می‌آید. عضو انجمن مخترعین ایران ادامه داد: از آن سو نیز برخی مردم که خودروی داخلی خریداری می‌کنند در اولین اقدام نسبت به تعویض سیستم صوتی خودرو اقدام می‌کنند زیرا آن سیستم‌ها سلایق و نیازهای مختلف مردم را تامین نمی‌کنند. وی افزود: این در حالی است که خودروسازان خارجی هر شش ماه یک بار اقدام به نظرسنجی از مشتریان کرده و با توجه به نیازهای آنها آپشن‌های جدیدی ارائه می‌کنند. حیدری با بیان اینکه در خودروهای خارجی مانند بنز قیمت خودروی فول آپشن دو برابر قیمت مدل پایه این خودرو است، تصریح کرد: خودروسازان داخلی نیز باید وارد این حیطه شده و از توان آپشن‌سازان داخلی برای افزایش تنوع و کاهش قیمت آپشن‌های ارائه شده از سوی خود استفاده کنند.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    اپشن شما سنسور دنده عقب و اینه برقی و.موکت هستش چیز دگه ای دارین مثلا طرف بخواد موتور 2هزار توربو بندازه مهندس قلابی اپشن خوب یعنی چیزی که من دوس دارم رو خودرو من نصب بشه نه تو بگی این و نصب کن اپشنه جمع کن کاس کوزتو