{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 106425

عکاس حرفه‌ای حیات وحش در آبهای اقیانوس شانس آن را پیدا کرد که از نزدیک یکی از عجیب ترین و شگفت‌انگیز ترین ماهیان را ببیند و از او عکس بگیرد.

خورشیدماهی اقیانوسی یا "مولامولا" سنگین‌ترین و بزرگترین ماهی استخوان‌دار شناخته شده است که اندازه یک اتومبیل رشد می‌کند و وزنش به دو تن می‌رسد. این جانور دم ندارد و به جای این بخش از بدنش، قسمت پشت یا همان کمر آن قرار گرفته که به مرور زمان به این بخش انتقال یافته است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فرادید، خورشیدماهی رکورددار بیشترین میزان رشد در میان مهره داران است. مساله شگفت انگیز آن است که یک مولامولا از یک تخم ریز به اندازه 60 برابر بزرگتر در می‌آید. این جانور عظیم الجثه قادر است که به عمق سه هزار پایی (هزار متری) آب شیرجه بزند تا غذای دلخواهش را بیابد. او هر از چندی برای کشتن انگل‌های سطح بدنش به روی آب می آید و به پهلو دراز می‌کشد و خود را در معرض تابش خورشید قرار می‌دهد. "استیفن فالوز" عکاس حیات وحش که برای عکاسی از اعماق اقیانوس به "بالی" اندونزی رفته بود وقتی در آب‌های اقیانوس آرام مشغول شنا بود با یک خورشیدماهی اقیانوسی که برای آفتاب گرفتن به سطح آب نزدیک می‌شد مواجه شد. او شانس آن را پیدا کرد که به این ماهی شگفت انگیز نزدیک شود و از او عکاسی کند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  عکس آخر بدجور تابلوئه فتوشاپه!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آی میگرفتمش یه سال چلو ماهی میخوردم!

 • حسین پژوهیده
  ۰ ۰

  خالی بندیه .اونوقت کی از خودش با ماهیه عکس گرفته

 • دانیال
  ۰ ۰

  خورشید ماهی وجود داره و همین اندازه و ابعاد هست. چرا فکر می کنید تصاویر تقلبی هستن! تا دو تن هم در تعدادی کمی پیدا میشه. لطفا یاد بگیریم که اگر می خوایم در مورد درست و غلط بودن چیزی نظر بدیم اول تحقیق کنیم. تشکر. بسیار زیباست.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  منم تایید میکنم خورشید ماهی وجود داره ولی خیلی کم شده قبلا تو بندر دیر صید میشده ولی الان خیلی کم شده