{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 9261

به دنبال انتشار بیانیه بانک مرکزی آمریکا مبنی بر ادامه اجرای دور سوم طرح محرکه اقتصادی قیمت جهانی طلا امروز پنج شنبه با رشد ۸ دلار و ۲۰سنتی به ۱۷۱۰ دلار و ۲۰ سنت رسیده است.

به گزارش رویترز، قیمت جهانی طلا اوایل ماه اکتبر در پی اجرای دور سوم طرح محرکه اقتصادی آمریکا با رسیدن به بالاترین حد خود در11 ماه گذشته سطح 1795 دلار و 69 سنت را تجربه کرد. اما اخیرا در پی رشد اقتصاد آمریکا و کاهش ارزش دلار بهای جهانی طلا با کاهش مواجه شده است. بر اساس این گزارش، اونس جهانی طلا امروز پنج شنبه با رشد 8 دلار و 27 سنت به 1710 دلار و20 سنت مبادله شده است این در حالی است که بهای این فلز زرد روز گذشته به 1698دلار نیز کاهش یافت. این گزارش می افزاید،"لینت تان"تحلیلگر اقتصادی سنگاپور اظهار داشت:در حال حاضر سطح حمایتی اصلی طلا 1700دلار می باشد که در واقع این کاهش به علت رشد اقتصاد در آمریکا و کاهش ارزش دلاردر این کشور می باشد.

گفتنی است ، مقامات بانک مرکزی آمریکا در پایان نشست دو روزه خود اعلام کردند این بانک به اجرای دور سوم طرح محرکه اقتصادی ادامه خواهد و نرخ بهره بانکی را تا پایان سال 2015 نزدیک به صفر حفظ خواهد کرد.

ارسال نظر