{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 8926

سرگردانی جدید بنزینی مردم در پمپ‌بنزین‌ها

رئیس کانون کارفرمایی جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور درباره سرگردانی جدید بنزینی مردم در جایگاه‌های سوخت از بروز مشکل فنی"کد خطای ۲۵ "و غیرفعال شدن کارت بنزین آزاد جایگاه‌داران خبر داد و گفت: کاهش تعداد کارت‌های بنزین آزاد منجر به افزایش زمان سوخت‌‌گیری خودروها شده است.

با وجود تاکید دولت مبنی بر اطلاع گسترده درباره اعمال تغییرات در قیمت و نحوه عرضه بنزین به عنوان یکی از استراتژیک ترین کالاهای مصرفی خانوارها اما کاهش شبانه سهمیه بنزین آزاد برخی از کارت‌های سوخت توسط شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مشکل ساز شده است. بر این اساس، ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با تاکید بر اینکه محدودیتی در استفاده از بنزین آزاد در جایگاه‌های سوخت وجود ندارد، اعلام کرده است: مردم با استفاده از کارت ویژه بنزین آزاد جایگاه داران می‌توانند بدون محدودیت بنزین 700 تومانی خریداری کنند. با این وجود از چند ماه گذشته تاکنون شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هیچگونه اقدامی برای تعویض و یا صدور کارت‌ بنزین آزاد برای جایگاه داران سوخت سراسر کشور نکرده و حتی با ایجاد مشکلات متعدد فنی، برخی از کارت‌های ویژه بنزین آزاد جایگاه داران به حالت غیر فعال درآمده است. در حال حاضر با توجه به ورود به روزهای پایانی ماه و کاهش سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای (بنزین 400 تومانی) کارتهای سوخت، مصرف بنزین آزاد در جایگاه ها افزایش یافته است. افزایش تقاضا برای مصرف بنزین 700 تومانی و کاهش تعداد کارتهای فعال بنزین آزاد جایگاه داران سوخت علاوه بر افزایش زمان سوخت گیری منجر به سرگردانی مردم در مجاری عرضه سوخت شده است. این در حالی است که همزمان با کاهش سهمیه بنزین آزاد کارت‌های سوخت، استقبال مردم برای خریداری بنزین آزاد با کارت ویژه جایگاه داران حداقل در چند روز گذشته با افزایش روبرو بوده است.

شرکت ملی پخش اقدامی برای تعویض کارت بنزین آزاد جایگاه ها انجام نداد ناصر رئیسی فرد - رئیس کانون کارفرمایان جایگاه داران سوخت کشور - به باشگاه خبرنگاران گفت: تعداد انگشت شمار کارت های فروش بنزین آزاد در جایگاه ها مشکلاتی برای مردم هنگام سوخت گیری ایجاد کرده است. وی در خصوص عدم عرضه بنزین آزاد با کارت جایگاه داران افزود: به دلیل بروز مشکل فنی کد خطای 25 و غیرفعال شدن کارت بنزین آزاد جایگاه داران موجب کاهش تعداد کارت های بنزین آزاد شده است. رئیس کانون کارفرمایی جایگاه داران سوخت کشور اظهار داشت: در حال حاضر یک کارت در اختیار یک کارگر و حتی گاهی یک کارت سوخت در اختیار دو کارگر در سطح یک جایگاه بزرگ بنزین است که این موضوع منجر به نارضایتی مردم، ایجاد مشکلات و دردسرهایی در مجاری عرضه بنزین می شود. وی با تاکید بر اینکه مردم می توانند با کارت هوشمند سوخت خود اقدام به دریافت بنزین آزاد کنند تصریح کرد: به نظر می رسد برخی این موضوع را ندانسته و تنها با کارت جایگاه دار اقدام به سوخت گیری بنزین آزاد می کنند. رئیسی فرد خاطرنشان کرد: ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت کشور تاکید کرده بود که محدودیتی در استفاده از بنزین آزاد در جایگاه های سوخت وجود ندارد و مردم با استفاده از کارت ویژه بنزین آزاد جایگاه داران می توانند بدون محدودیت بنزین 700 تومانی خریداری کنند. وی یادآور شد: با گذشت چند ماه از این موضوع متأسفانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی هیچگونه اقدامی را برای تعویض و یا صدور کارت بنزین آزاد برای جایگاه داران سوخت سراسر کشور انجام نداده است و حتی با ایجاد مشکلات متعدد فنی برخی از کارت های ویژه بنزین آزاد جایگاه داران به حالت غیرفعال درآمده است.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    بالاخره کره شمالی سر عقل اومده و داره با امریکا کنار میاد
    و ما داریم جای کره شمالی را پر می کنیم