{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 8890

ارزیابی کارشناسان درباره بهای فلز زرد این هفته چیست؟

به گزارش اقتصاد آنلاین، اکثریت شرکت کنندگان در آمارگیری هفتگی کیتکو معتقد هستند که قیمت طلا در هفته آینده کاهش خواهد یافت. به نظر می‌رسد که قیمت‌های طلا آماده آزمون برای ورود به کانال ۱۸۰۰ دلاری نیستند و احتمالاً قیمت‌های حمایتی در محدوده ۱۶۷۰ تا ۱۷۱۵ دلار قرار خواهد گرفت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از کیتکو، اکثر شرکت کنندگان در آمارگیری هفتگی کیتکو انتظار روند کاهشی قیمت را در بازار طلا در هفته آینده دارند.

24 نفر در این رای گیری شرکت کردند که شامل معامله‌گران شمش طلا، مدیران بانک‌های سرمایه‌گذاری، معامله‌گران بازار آتی، مدیران پولی و تحلیل‌گران فنی هستند. از این میان 6 نفر انتظار افزایش قیمت را دارند در حالیکه 13 نفر کاهش قیمت را پیش بینی می‌کنند و 5 نفر اعتقاد به ثبات یا نوسانات اندک بازار طلا دارند. با این حساب 25 درصد از این افراد انتظار افزایش قیمت را دارند و 54.2 درصد کاهش قیمت را پیش بینی می‌کنند در حالی که 20.8 درصد اعتقاد به ثبات قیمت‌ها دارند.

طرفداران کاهش قیمت طلا در هفته آینده، تغییر نگرش معامله‌گران بازار و کاهش ناگهانی قیمت طلا در کوتاه مدت را از عوامل کاهش قیمت می‌دانند. رالف پرستون، مالک یک موسسه مالی، معتقد است که " تلاش نافرجام بازار برای ورود به کانال بالاتر از 1800 دلار در هر اونس باعث شد که بازار با یک کاهش ناگهانی روبرو شود. جدا از در نظر گرفتن اتفاقات خارج از بازار طلا، به نظر می‌رسد که قیمت‌های طلا آماده آزمون برای ورود به کانال 1800 دلاری نیستند و احتمالاً قیمت‌های حمایتی در محدوده 1670 تا 1715 دلار قرار خواهد گرفت. اگر قیمت‌های طلا به بیش از 1775 دلار در هر اونس افزایش یابد، انتظار افزایش قیمت‌ طلا وجود خواهد داشت در غیر این صورت قیمت‌های طلا افت خواهد کرد."

دارین نیوسام، تحلیل‌گر ارشد یک موسسه مالی، با ذکر این نکته که قیمت‌های طلا با سرعت کاهش یافته است؛ بیان می‌کند که " قیمت‌های طلا در قراردادهای تحویل دسامبر با کاهش شدید روبرو شده‌اند به گونه‌ای که قیمت‌های حمایتی در این قراردادها بین 1697.70 دلار تا 1666.80 دلار تعیین شده‌اند."

طرفداران افزایش قیمت طلا در هفته آینده معتقد هستند که ماه اکتبر عموماً ضعیف‌ترین ماه سال برای بازار این فلز زرد رنگ است و به همین دلیل هم اکنون بازار طلا با روند کاهشی روبرو شده است. آن‌ها معتقد هستند که قیمت طلا در نزدیکی سطوح فعلی قیمت قرار خواهد گرفت و از سطح 1700 درلار در هر اونس تجاوز نخواهند کرد، علی الخصوص اگر بانک مرکزی اروپا به وعده رییسش ماریو دراگی مبنی بر حمایت از منطقه یورو به هر میزان و هزینه‌ای که باشد، عمل کند.

طرفداران ثبات و یا نوسانات اندک قیمت طلا معتقد هستند که سه هفته زمان تا شروع انتخابات آمریکا، تغییرات در دولت چین و روند بهبود در آمار اقتصادی آمریکا از عواملی هستند که باعث ثبات قیمت‌ها در سطوح فعلی و نوسان اندک آن خواهند شد.

ارسال نظر