{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 861

پایگاه خبری مالزین اینسایدر روز دوشنبه در گزارشی با اشاره به ساخت یک نسخه از پهپاد جاسوسی آمریکا در ایران، در پایگاه اینترنتی خود نوشت: دستیابی ایران به سیستم ساخت پهپاد آمریکایی یک موفقیت بزرگ محسوب می شود.

به گزارش ایرنا از مالزی، مالزین اینسایدر در گزارش خود تاکید کرد که ایران ساخت یک نسخه از پهپاد جاسوسی آمریکا را که سال گذشته آن را تصاحب کرد، آغاز کرده است.

این پایگاه خبری در ادامه گزارش خود نوشته است: ایران اعلام کرده که مهندسان این کشور در آخرین مراحل رمز گشایی از اطلاعات حساس پهپاد جاسوسی آمریکایی هستند که سال گذشته به دست نیروهای ایرانی افتاده است.

مالیزین اینسایدر به نقل از امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران می نویسد: مهندسان ایرانی به اطلاعات کاملی از اجزا و برنامه های این پرنده دست یافته اند.

این پایگاه خبری خاطرنشان می کند: ارتش ایران به موفقیت های زیادی در زمینه ساخت تجهیزات دفاعی دست یافته و در زمینه مهندسی صنایع نظامی نیز پیشرفت های قابل توجهی داشته است.

به نوشته این پایگاه خبری مالزیایی، هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین 'آر کیو 170' از سال 2010 از سوی نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان برای شناسایی مناطق عملیاتی این نیروها در افغانستان و پاکستان بکار گرفته شده است.

این گزارش حاکی است، مقامات نظامی ایران همچنین اعلام کرده اند که تقاضاهای متعددی را از سوی برخی از کشورها از جمله چین و روسیه برای دستیابی به اطلاعات این هواپیمای جاسوسی دریافت کرده اند.

ارسال نظر