{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 771

نادارن:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و یکی از طراحان استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه موضوع استیضاح از وزیر منتفی نشده است گفت: تا زمانی که شاهد خروج مرتضوی از صندوق تامین اجتماعی نباشیم استیضاح وزیر پابرجاست.

الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که امروز پنجشنبه در جمع اعضای جامعه روحانیت مبارز شهرستان ری سخن می گفت، با اشاره به مخالفت نمایندگان مجلس با انتصاب سعید مرتضوی به عنوان رئیس صندوق تامین اجتماعی گفت: اهمیت و جایگاه صندوق تامین اجتماعی بسیار بالاست چراکه 33 میلیون شاغل و بازنشسته تابع این صندوق هستند ضمن آنکه بنگاهها ، کارخانه ها و واحدهای تولیدی نیز زیر مجموعه این صندوق قرار دارند.

به گزارش مهر، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین سرمایه های کلانی در این مجموعه قرار دارد که این قدرت مالی تامین اجتماعی را نشان می دهد بنابراین مدیریتی که می خواهد در این مجموعه قرار گیرد باید سابقه تجربه مدیریتی یا تخصص در حوزه های بیمه گری داشته باشد و این حداقل امتیازهایی است که برای مدیریت صندوق تامین اجتماعی لازم است.

نادران خاطرنشان کرد: در بهمن ماه و در زمانی که زمزمه های ریاست مرتضوی در صندوق تامین اجتماعی مطرح شد و با توجه به سوابق و اطلاعاتی که ما داشتیم این انتصاب را به مصلحت تامین اجتماعی ، نظام اقتصادی و شخص احمدی نژاد و مرتضوی نمی دانستیم به همین جهت با شخص وزیر کار صحبت کردیم و پیغامهایی فرستادیم و البته جوابها ضد ونقیض بود.

وی در ادامه به ارسال نامه تعدادی از نمایندگان به رئیس جمهور اشاره کرد افزود: در اسفندماه جمعی از نمایندگان به محمود احمدی نژاد نامه نوشتند و بخشی از استدلال های خود را در آن نامه منعکس کردند.

نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: موقعی که به این یقین رسیدیم که به احتمال زیاد انتصاب مرتضوی درتامین اجتماعی قطعی است برگه استیضاح وزیر کار را تنظیم کردیم همچنین با معاون پارلمانی وزیر کار نیز صحبت کردیم و وی به نقل از میرتاج الدینی معاون پارلمانی رئیس جمهور گفته بود که این مسئله (انتصاب مرتضوی) منتفی شده است.

نادران گفت: اما با این حال مرتضوی به عنوان رئیس سازمان تامین اجتماعی منصوب و مراسم معارفه وی نیز برگزار شد و پس از این انتصاب برخی از نمایندگان استیضاح از وزیر کار را تقدیم هیئت رئیسه کردند.

وی گفت: پس از ارسال استیضاح به هیئت رئیسه، مرتضوی دوبار با احمد توکلی تماس گرفت و بر این باور بود که محور استیضاح علیرضا زاکانی است درصورتی که اشتباه می کرد ما در مجلس 4 تحقیق و تفحص انجام دادیم و در تمامی این تحقیق و تفحص ها محوریت بر عهده زاکانی بود و مرتضوی گمان می کرد که وی کماکان همچون گذشته محوریت این استیضاح را برعهده دارد به همین جهت با توکلی تماس گرفت و از وی خواست که حکمیت را برعهده گیرد.

این نماینده مجلس درادامه اظهار داشت: درجلسه ای که صبح شنبه و با حضور بنده، پرویز سروری و علیرضا زاکانی برگزار شد باز موضوع مرتضوی مطرح شد و وی در آن جلسه به این نتیجه رسید که راهی جز استعفا باقی نمانده، بنابراین مرتضوی با غلامعلی حداد عادل دیدار کرد و در آن دیدار متن استعفا را جلوی وی نوشت.

وی گفت: در عین حال حداد عادل از ما نمایندگان خواست تا دیگر استیضاح را دنبال نکنیم.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه پس از منتفی شدن استیضاح اخبار ضد و نقیضی درباره حضور یا عدم حضور مرتضوی در تامین اجتماعی مطرح شد گفت: صبح سه شنبه اعلام شد که مرتضوی سر کار خود حاضر شده است. ما تماس گرفتیم و متوجه شدیم که وی در آن روز با دوستان ما درباره همین موضوع (استعفای وی)جلسه گذاشتند.

نادران بااعلام اینکه الان مرتضوی در تهران نیست، گفت: وی به مشهد رفته است و تا جایی که درجریان هستیم به این یقین رسیده است که جز استعفا راهی برای وی باقی نمانده و می خواهد مقامات را راضی کند تا به تعهدی که بسته است پایدار بماند.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه استیضاح وزیر منتفی نشده است، گفت: اگر استعفا و خروج مرتضوی از تامین اجتماعی محقق نشود بدون شک بار دیگر استیضاح وزیر کار در مجلس مطرح خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان سخنانش به جلسه مشترک دولت و مجلس درباره اجرای فاز دوم یارانه ها اشاره کرد و افزود: بنا بر آن شد تا در جلسه مشترک بین دولت و مجلس موضوع فاز دوم یارانه ها مطرح شود تا با بحث و گفتگو به تصمیم منطقی برسیم و این جلسه بنا بود یکشنبه برگزار شود که به سه شنبه موکول شد و امیدواریم پس از پایان این جلسه خبر خوبی را به مردم ارائه دهیم.

ارسال نظر