{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 6984

ارزان ترین فایل واحدهای مسکونی که روز گذشته به بازار مسکن تهران برای فروش معرفی شد، به تعدادی واحد مسکونی با متراژهای ۵۶ تا ۸۵ متر مربع اختصاص داشت که قیمت هر متر مربع آنها بین یک میلیون و ۲۵۰ هزار تا یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان اعلام شده بود.

در محله بلوار ابراهیم‌آباد واقع در یافت‌آباد (جنوب غرب‌تهران)، واحدهای متعلق به 4 بلوک مسکونی در حال ساخت که هر یک از آنها 20 واحدی هستند به بازار فروش عرضه شده است. طبق گفته مشاور فروش این پروژه، سند واحدهای مذکور در دی ماه تحویل خریداران داده می‌شود و اگرچه این واحدها از وام خرید بهره‌مند نیستند اما متقاضیان با تهیه وام 18 میلیون تومانی می‌توانند متراژ مورد نظرشان را خریداری کنند. تفاوت بین قیمت‌های پیشنهادی فروش به لحاظ موقعیت قرارگیری واحدها است، یعنی واحدهایی که پشت ساختمان قرار گرفته‌اند و نورگیری آنها از طریق پاسیو است متری یک میلیون و 250 هزار تومان و مابقی واحدها که رو به بلوار اصلی هستند و مانعی برای نورگیری آنها نیست، متری یک میلیون و 350 هزار تومان قیمت‌گذاری شده‌اند. از سوی دیگر ارزش هر متر مربع واحدی 70 متری، یک خوابه در یافت آباد، یک میلیون و 350 هزار تومان تعیین شده است. اگرچه نرخ فروش این واحد مسکونی با قیمت پیشنهادی واحدهای بلوک‌های معرفی شده، مشابه است اما 5 سال از عمر بنای این واحد می‌گذرد. همچنین در خیابان شاندیز واحدی با متراژ 45 متر مربع، یک خواب و 2 سال ساخت با شرایط ویژه به بازار فروش در یافت آباد سپرده شده است. واحد مذکور از 20 میلیون تومان وام برخوردار است و 19 میلیون تومان هم در رهن مستاجر است و خریدار فقط باید 27 میلیون تومان را به صورت نقدی پرداخت کند. علاوه براین در همین منطقه 67 میلیون و 500 هزار تومان (یک میلیون و 350 هزار تومان قیمت هر مترمربع) به عنوان قیمت واحدی 50 متری با 4 سال عمر بنا اعلام شده است. شواهد در بازار مسکن منطقه 18 از لحاظ قیمت فروش واحدهای مسکونی نشان دهنده این مساله است که متقاضیان مسکن با بودجه کمتر از 70 میلیون تومان واحدهایی با حداقل متراژ 50 متر مربع را می‌توانند خریداری کنند.

ارسال نظر

 • حمید
  ۰ ۰

  لطفا قیمت را واقعی بدهید
  شخص اینجانب در خیابان زمزم دارای آپارتمان در حال ساخت با تاریخ تحویل خرداد 92 می باشم و الان هم در مرحله دیوارچینی می باشد و حاضر به واگذاری به مبلغ متری 1600 می باشم.آپارتمان هم بر خیابان زمزم می باشد

 • فرناز صفائی
  ۰ ۰

  اطلاعات درج شده خیلی کوتاه و ناقص است من برای اولین بار از چنین چیزی با خبر شده ام و حتی شاید باور داشته باشم
  ممنون می شم اطلاعات شما کامل باشد