{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 6175

کارشناسان کیتکو، نظر به افزایش دارند

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از کیتکو، بعد از تجربه کردن قیمت مقاومتی در سطح ۱۶۵۰ دلار در هر اونس که قیمت پایه برای معاملات آتی در ماه سپتامبر در بورس کالای نیویورک، اکثر شرکت کنندگان در آمارگیری هفتگی سایت کیتکو انتظار افزایش قیمت های طلا را دارند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از کیتکو، بعد از تجربه کردن قیمت مقاومتی در سطح 1650 دلار در هر اونس که قیمت پایه برای معاملات آتی در ماه سپتامبر در بورس کالای نیویورک، اکثر شرکت کنندگان در آمارگیری هفتگی سایت کیتکو انتظار افزایش قیمت های طلا را دارند.

در این آمارگیری 24 نفر شرکت کردند. شرکت کنندگان در این آمارگیری شامل معامله گران شمش طلا، بانک های سرمایه گذاری، معامله گران بازار آتی، مدیران پولی و تحلیل گران فنی هستند. از بین این افراد 13 نفر اعتقاد به افزایش قیمت دارند، 5 نفر انتظار کاهش قیمت را دارند و شش نفر پیش بینی می‌ کنند که قیمت ها تغییر نخواهد کرد یا نوسانات اندکی خواهد شد. با این حساب 54.2 درصد طرفدار افزایش قیمت، 20.8 درصد طرفدار کاهش قیمت هستند و 25.0 درصد اعتقاد به ثبات قیمت ها دارند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از کیتکو، طرفداران افزایش قیمت استدلال می کنند که روند حرکتی قیمت طلا به سمت افزایش قیمت است و قیمت 1700 دلار در هر اونس را پیش بینی می کنند. هم چنین به نظر می رسد که روند قیمتی طلا جلوتر از مذاکرات فدرال رزرو در هفته آینده خواهد بود زیرا بن برنانکه رییس بانک فدرال رزرو دستش را رو خواهد کرد اگر احتمال اجرای هرگونه سیاست انگیزشی وجود داشته باشد. قبل از انتشار مذاکرات کمیته بانک فدرال رزرو در آگوست در این هفته، قیمت طلا افزایش یافت زیرا بازار فکر می‌ کرد که احتمال هر گونه اقدام انگیزشی از سمت فدرال رزرو بالا است.

طرفداران کاهش قیمت استدلال می کنند که انتظار تغییر روند قیمت طلا خلاف جهت روند هفته قبل (افزایش قیمت) را دارند، علی الخصوص که برنانکه هیچ حرفی از سیاست های انگیزشی نزده است. جیمی تینیتل، صاحب یک موسسه مشاوره سرمایه گذاری، معتقد است "در حالیکه احتمال اجرای دور جدیدی از سیاست های تسهیل کمی وجود دارد، سوال اصلی در مورد زمان اجرای آن است. من فکر می کنم که فدرال رزرو هیچ گونه حرکت افراطی بر روی تورم تا بعد از انتخابات و به احتمال زیاد تا سال 2013 انجام نخواهد داد. این مساله باعث فشارهای کاهشی بر روی قیمت طلا خواهد شد. گزارشات آمریکا نشان از میزانی ثبات در روند بهبود اقتصاد نشان می دهد و فکر می کنم که فدرال رزرو نیز این موضوع را فهمیده است. گزارش سطح اشتغال در ماه سپتامبر یکی از گزارشاتی است که شامل شواهد بیشتری از روند رو به جلوی اقتصاد آمریکا دارد. این یک گزارش کلیدی برای من و احتمالا افراد بسیار زیادی است که آیا فدرال رزرو سیاست تسهیل کمی دور سوم (QE3) را قبل از انتهای سال اجرا می کند؟"

استدلال طرفدران ثبات قیمت طلا این است که طلا بعد از افزایش ناگهانی در هفته گذشته، در هفته آینده در سطوح قیمتی فعلی باقی خواهد ماند.

ارسال نظر

 • آرامش
  ۰ ۰

  اگر بانک مرکزی باز هم دست بکار بشه قیمت طلا و سکه پایین میاد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  قیمت جهانی داره میره بالا نه داخلی

 • رحیمی
  ۰ ۰

  ما قبول داریم که بانک مرکزی ایران میتواند در قیمت طلا تاثیر گذار اشد ولی عجیب است که دست بکار نمیشود؟!

 • علی
  ۰ ۰

  اقدامات بانک مرکزی حکم مسکن برای بازار ارز خواهد داشت

 • نیما
  ۰ ۰

  وقتی قیمت جهانی طلا بالا بره نمی شه جلو رشد قیمت رو در داخل گرفت .
  به خصوص با محدودیت ارز
  پس طلا بالا می ره و اگر هم کاهشی داشته باشه موقتی هست

 • ustadasghar
  ۰ ۰

  با توجه به اینکه قیمت طلا در ایران حباب دارد پس کنترل قیمت طلا اسان است.واعتقاد دارم به زودی قیمت طلا کاهش خواهد یافت برای مدت کوتاهی

 • منوچهر
  ۰ ۰

  قیمت سکه تمام تا چهار ماه دیگر به دو میلیون تومان میرسد ٰقیمت هر انس طلا به 2500 دلار