{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 6086

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با صدور بخشنامه‌ای به بانک‌های عامل اعلام کرد: در صورت وجود منابع، نسبت به اعطای سقف فردی افزایش یافته قرض‌الحسنه ازدواج (تا ۵۰ میلیون ریال) به متقاضیان اقدام نمایند.

اقتصادآنلاین/گروه عمومی:

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با صدور بخشنامه‌ای به بانک‌های عامل اعلام کرد: در صورت وجود منابع، نسبت به اعطای سقف فردی افزایش یافته قرض‌الحسنه ازدواج (تا 50 میلیون ریال) به متقاضیان اقدام نمایند.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، بانک مرکزی سقف تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را برای هر فرد 50 میلیون ریال تعیین کرد.

در این بخشنامه آمده است: پیرو نامه شماره 63111/91 مورخ 11 خرداد 1391 موضوع ابلاغ افزایش سقف فردی تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج ( 20 میلیون ریال برای مزدوجین با شرایط خاص ) و نظر به بررسی نحوه عملکرد شبکه بانکی کشور در ارتباط با اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه و نحوه اقدام در مورد تکالیف قانونی تسهیلات قرض‌الحسنه در سال 1391، شورای پول و اعتبار در یکهزار و یکصد و چهل و پنجمین جلسه مورخ 17 مرداد 1391 خود مقرر نمود، بانک‌های عامل در صورت وجود منابع قرض الحسنه نسبت به اعطای سقف فردی افزایش یافته قرض الحسنه ازدواج ( تا 50 میلیون ریال ) به متقاضی اقدام نمایند.

براساس این بخشنامه اولویت اعطای تسهیلات قرض الحسنه، با قرض الحسنه ازدواج و زندانیان نیازمند در محکومیت‌های‌ مالی است. همچنین مقرر شد بانک‌هایی که بیش از منابع قرض‌الحسنه در دسترس خود، تسهیلات قرض الحسنه پرداخت نموده‌اند، سریعا نسبت به اصلاح و تعدیل آن تا 100 درصد اقدام نمایند.

ارسال نظر