{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 539

صالحی:

وزیر امور خارجه با بیان اینکه بنده پیش از این اعلام کرده بودم که به مذاکره ایران با ۱+۵ امیدوار هستم افزود: از الان نیز به مذاکره آینده ایران با این گروه که می خواهد در بغداد برگزار شود امیدوار هستم.

علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره بازداشت تعدادی از ایرانیان در عربستان سعودی، گفت: تعدادی از ایرانیان به اتهام دست داشتن در قاچاق مواد مخدر در عربستان زندانی شده اند. البته بنده با وزیر خارجه عربستان تماس تلفنی گرفتم و ضمن بررسی مباحث دوجانبه این موضوع را نیز با وی مطرح کردم.

به گزارش مهر، رئیس دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه باید درخصوص بازداشت تنی چند از ایرانیان در عربستان با مدیریت مسائل را دنبال می کردیم، افزود: در اینجا باید تشکر خود را از مسئولان عربستان اعلام کنم چرا که عنوان شد که حکم اعدام ایرانیان فعلا معلق مانده است و این اقدام خوبی است.

صالحی در ادامه به موضوع پرونده هسته ای ایران اشاره کرد و با بیان اینکه غربی ها موضوع هسته ای ایران را سیاسی نگاه می کنند نه فنی، گفت: ما بارها اعلام کرده ایم که به دنبال سلاح هسته ای نیستیم. همچنین مقام معظم رهبری نیز بارها به این مسئله اشاره کرده اند و فتوای ایشان در این خصوص فقهی است.

وی تاکید کرد: ما در خصوص پرونده هسته ای ایران استوار و محکم حرف های خود را بیان می کنیم.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه این غربی ها هستند که پیمان شکنی می کنند، افزود: جمهوری اسلامی ایران در تمامی نشست ها و گفتگوها مطالب و درخواست های خود را به صورت شفاف اعلام کرده است. همچنین امیدواریم در نشست آتی با گروه 1+5 که در بغداد برگزار می شود مطالب صریح تر و روشن دنبال شود.

صالحی خطاب به غربی ها گفت: آنها اگر می خواهند اعتمادسازی کنند از الان زمینه اعتمادسای را فراهم کنند.

صالحی تاکید کرد: ما همچنین همواره به دنبال حق بوده و هستیم.

وی همچنین به خبرنگاران توصیه کرد که در این زمینه (پرونده هسته ای ایران) مسئولین ذیربط را تحت فشار نگذارند تا مراحل روال خود را به صورت طبیعی طی کند.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه بنده پیش از این اعلام کرده بودم که به مذاکره ایران با 1+5 امیدوار هستم افزود: از الان نیز به مذاکره آینده ایران با این گروه که می خواهد در بغداد برگزار شود امیدوار هستم.

صالحی در ادامه گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه مردم باید از اقتصاد شرطی پرهیز کنند مردم ایران را مردمی هوشمند و فهیم توصیف کرد و افزود: نباید با افزایش قیمت های سکه و طلا اقداماتی را انجام داد که این اقدامات به هیچ وجه عاقلانه نیست.

وی گفت: فردی به من گفت که پس از افزایش قیمت طلا و سکه خانه خود را فروختم تا سکه بخرم مگر آدم عاقل دست به چنین کاری می زند.

بنابراین گزارش هنگامی که علی اکبر صالحی وزیر خارجه در خصوص ادعای امارات در بر سر مالکیت جزایر سه گانه و انتقادات اخیر وزیر خارجه این کشور در خصوص سفر احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان به جزیره ایرانی ابوموسی مورد سئوال قرار گرفت، صالحی در واکنش به این سئوالات به سکوت بسنده کرد.

ارسال نظر