{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 525

ولایتی:

علی‌اکبر ولایتی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اجلاس استانبول، یک گام مثبت بود گفت: امیدوارم شاهد تلون در موضع‌گیری کشورهای ۱+۵ نباشیم.

علی‌اکبر ولایتی دبیر مجمع جهانی بیداری اسلامی عصر امروز پس از دبدار با گروهی از خبرنگاران و اصحاب رسانه مصر در ساختمان حوزه هنری در جمع خبرنگاران گفت: این دیدار یک دیدار ارزشمند با اصحاب رسانه و برجستگان رسانه‌ای مصر که میهمان ما در ایران هستند، بود.

به گزارش فارس، وی افزود: لازم است که چنین دیدارهایی برای تبادل نظر و بیان دیدگاه‌های جمهوری اسلامی و شنیدن دیدگاه‌های برادران و خواهران که از مصر ‌آمدند، وجود داشته باشد.

ولایتی جلسه امروز را جلسه‌ای بسیار مثبت و بسیار فعال و جدی، خواند و ابراز امیدواری کرد : در آینده که اجلاس رسانه‌های جهان اسلام را داریم این مباحث را به صورت تفصیلی دنبال کنیم.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اجلاس استانبول، گفت: این اجلاس یک گام مثبت بود که از سوی گروه 1+5 برداشته شد و بعد از ماه‌ها به مذاکره برگشتند و عملا به این نتیجه رسیدند که جمهوری اسلامی ایران زبان تهدید را نمی‌پذیرد.

ولایتی افزود: دولت ایران بارها اعلام کرده بود که هرگاه آنها دست از تهدید بردارند و آماده گفت‌وگو شدند ایران آماده است در چارچوب مقررات بین‌المللی و حقوق حقه خودش با آنها مذاکره کند و ملاحظه کردید که این بار برای اولین بار آنها تصدیق کردند که ایران حق دارد که از انرژی هسته‌ای صلح آمیز در چارچوب ان‌پی‌تی استفاده کند و ما هم از ابتدا چیز دیگری نمی‌گفتیم.

وی ادامه داد: ما این گام را مثبت می‌دانیم و امیدواریم که پیگیری‌های آن هم به صورت مثبت در آینده صورت بگیرد و ما شاهد تلون در موضع‌گیری کشورهای 1+5 نباشیم.

ارسال نظر