{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 522

عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس:

عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس گفت: متأسفانه برخی از حکام منطقه تحت تأثیر این مواضع اظهاراتی را بیان کرده ‌که به سود صلح و امنیت منطقه نیست.

پرویز سروری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسلامشهر اظهار داشت: طی چند روز اخیر شاهد برخی مواضع غیر‌دیپلماتیک و خصمانه از سوی وزیر خارجه امارات بودیم که لازم است مسئولان کشورمان به ویژه دستگاه سیاست خارجی به آن واکنش جدی نشان دهند.

وی تأکید کرد: این اظهارات در مورد خاک ایران و سه جزیزه تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی که جزو لاینفک ایران محسوب می‌شوند، بیان شده است که قابل قبول و پذیرش نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر تصریح کرد: هیچ حاکمیتی اجازه نمی‌دهد که دیگران و بیگانگان درباره خاک و مالکیت آنها اظهار‌ نظر داشته باشند و ایران نیز از قائده کلی مستثنی نیست.

* اظهارات وزیر خارجه امارات تحت تأثیر مواضع غربی‌هاست

سروری با اشاره به تداوم مواضع خصمانه غربی‌ها به ویژه آمریکا و انگلیس در قبال جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: متأسفانه برخی از حکام منطقه تحت تأثیر این مواضع اظهاراتی را بیان کرده و رفتاری دارند که به سود صلح و امنیت منطقه نیست.

وی تأکید کرد: به طور قطع این‌گونه اظهارات و مواضع در راستای منافع غربی‌ها است و متأسفانه حکام منطقه به این موضوع توجه ندارند.

*تأیید مواضع مقتدرانه ارتش در حوزه سیاست خارجی

سروری در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس در اسلامشهر مبنی بر اینکه مواضع فرماندهان ارشد نظامی درباره اظهارات وزیر خارجه امارات و موضع این کشور نسبت به جزایر سه‌گانه ایران گفت: در دنیای امروز داشتن نیروی نظامی مقتدر و مستحکم یکی از مهم‌ترین عوامل بازدارنده در برابر دشمنان خارجی است.

وی تأکید کرد: هر اقدامی که منجر به دفاع قاطع از ایران اسلامی و آرمان‌های انقلاب و مردم شود مورد تأیید مجلس است و در این حوزه خاص نیز مواضع مقتدرانه فرماندهان نظامی مناسب و مطلوب بوده است.

سروری در پایان اظهار داشت: مردم نیز خواستار واکنش جدی مسئولان بخش‌های مختلف در برابر اظهارات خصمانه و ضد ‌ایرانی کشورهای خارجی هستند که خوش‌بختانه در روز ارتش از سوی فرماندهان نظامی انجام شد.

ارسال نظر