{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 4348

دستکاری مخفیانه تنظیمات پیش فرض محصولات مختلف اپل از سوی گوگل باعث محکومیت این شرکت به پرداخت ۲۲.۵ میلیون دلار جریمه شد.

اقتصادآنلاین/گروه بازار دیجیتال:

دستکاری مخفیانه تنظیمات پیش فرض محصولات مختلف اپل از سوی گوگل باعث محکومیت این شرکت به پرداخت 22.5 میلیون دلار جریمه شد.

به گزارش فارس به نقل از واشنگتن پست ، کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا که این پرونده را بررسی کرده می گوید گوگل با اعمال تغییرات مخفیانه در تنظیمات مرورگر سافاری اپل که بر روی رایانه ها، گوشی ها و تبلت های ساخت این شرکت نصب شده است، تلاش کرده از عادات کاربری استفاده کنندگان از آیفون، آی پد، مک و ... مطلع شود.

با این تغییرات، گوگل برنامه خود برای ردگیری نحوه استفاده کاربران محصولات اپل از وب را بر روی آیفون، آی پد و مک فعال کرده است. با توجه به اینکه تنظیمات پیش فرض مرورگر سافاری جلوی این سوءاستفاده گوگل را می گرفت این شرکت مجبور شد به دستکاری تنظیمات یاد شده متوسل شود.

گوگل به علت سیاست های توسعه طلبانه خود و همین طور انحصارطلبی تجاری بارها از سوی مقامات مسئول در آمریکا، اروپا و شرق آسیا تحت پیگرد قضایی قرار گرفته است. این شرکت در پاسخ به اتهامات سنگین وارد شده مدعی شده به امنیت و حریم شخصی کاربران خود احترام می گذارد، ادعایی که بسیاری از کاربران و متخصصان اینترنت در مورد صحت آن تردیدهای جدی دارند.

ارسال نظر