{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 4347

مدیرعامل شرکت ملی نفت با بیان اینکه اورهال باعث کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی تولید نفت نمی‌شود گفت: تولید نفت میادین مشترک هیچ کاهشی نداشته است.

اقتصادآنلاین/گروه اقتصادکلان:

مدیرعامل شرکت ملی نفت با بیان اینکه اورهال باعث کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی تولید نفت نمی‌شود گفت: تولید نفت میادین مشترک هیچ کاهشی نداشته است.

به گزارش فارس، احمد قلعه‌بانی در حاشیه همایش راهکارهای تحول نظام توسعه و بهره‌برداری بالادست صنعت نفت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای تحقق ساخت داخل کنسرسیوم‌هایی برای ساخت تجهیزات نفتی تشکیل شده است کما اینکه امروز درباره ساخت دستگاه‌های حفاری قراردادی با جهاد دانشگاهی برای ساخت 14 دکل حفاری و انتقال دانش فنی منعقد می‌شود.

وی افزود: تصور می‌کنم در چند سال آینده بتوانیم همه تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت را در داخل بسازیم.

قلعه‌بانی با بیان اینکه بانکها فعالیت‌ خوبی در فروش اوراق مشارکت و جمع‌آوری نقدینگی داشته‌اند گفت: در بودجه انتشار 8 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت ریالی پیش‌بینی شده و با توجه به سهمیه باقیمانده در سال گذشته می‌توانیم 10 میلیارد یورو اوراق مشارکت ارزی نیز منتشر کنیم که با توجه به شرایط جذب و نیازها اقدام به انتشار آن خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت درباره آغاز کاهش 20 تا 30 درصدی تولید نفت به دلیل اورهال که پیش از این قلعه‌بانی در مسکو از آن خبر داده بود گفت: ظرفیت تولید نفت ما 4 میلیون بشکه است اما طبق روال همیشگی تعداد معدودی از چاه‌ها را از سرویس خارج می‌کنیم و تعمیرات اساسی روی آنها انجام می دهیم.

وی تاکید کرد:‌ کاهش تولید نفت به دلیل اورهال 20 تا 30 درصد نیست چنانکه ممکن است در یک میدان 50 هزار و در میدان دیگری 70 هزار بشکه در طول یک ماه از تولید نفت کم شود که به تناوب نیز این اتفاق در میادین مختلف رخ می‌دهد.

قلعه‌بانی درباره کاهش تولید نفت از میادین مشترک گفت: تولید نفت میادین مشترک هیچ کاهشی نداشته است.

اخیرا اخباری درباره کاهش شدید تولید نفت از میادین مشترک منتشر شده است.

ارسال نظر