{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 37960

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه من هم دلیل افزایش سقف بودجه هدفمندی یارانه ها را نمی دانم، گفت: اینکه دولت لایجه هدفمندی را جدا ارائه می کند به این معنا است که هزینه و درامد هدفمندی مجزا از بودجه عمومی دولت است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تراز، غلامحسین جعفرزاده گفت: دولت برای تامین منابع هدفمندی یا باید قیمت حامل های انرژی را افزایش دهد و یا باید از بانک مرکزی استقراض کند. جعفرزاده گفت: ما به دولت اجازه نخواهیم داد که از بانک مرکزی استقراض کند لذا دولت چاره ای جز افزایش قیمت تند حامل های انرژی ندارد که این مسئله آثار تورمی شدیدی بر اقتصاد خواهد گذاشت. وی با اشاره به اینکه دولت در فاز اول صرفا ۲۸ هزار میلیارد تومان از محل افزایش قیمت حامل های انرژی کسب کرد و ۱۴ هزار میلیارد تومان نیز از بانک مرکزی استقراض نمود. خاطر نشان کرد: در حال حاضر که سقف بودجه هدفمندی یارانه ها از ۴۲ هزار میلیارد تومان به ۶۳ هزار میلیارد تومان رسیده حدس من این است که دولت به دنبال افزایش شدید قیمت حامل های انرژی است. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: البته تنها توجیه دولت برای افزایش تند قیمت حامل های انرژی، می تواند ادعای حرکت بر اساس قانون برنامه پنجم باشد که بایستی در ۵ سال قیمت حامل های انرژی به ۹۰ درصد قیمت فوب خلیج فارس برسد. وی در خصوص شیوه اجرا نیز گفت: دولت باید به هدفمندی قبلی برگردد و برخی از دهک ها را نیز حذف کند. جعفرزاده گفت: پیش بینی من این است که دولت قرار است ۱ دهک بالای درآمدی را حذف کند، به ۳ دهک پایین جامعه ۶۰ هزار تومان یارانه دهد و یارانه ۶ دهک وسط را نیز تغییر ندهد.
ارسال نظر

 • فرشاد
  ۰ ۰

  رئیس‌جمهور در نشست دولت و مجلس گفت: در مواردی که به حوزه تولید ارتباط چندانی ندارد، همانند بنزین، شیب تندتری در افزایش قیمت‌ها خواهیم داشت.(این یعنی افزایش قیمت مسکن و ادامه نزول بورس) !!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به خدا قسم اگر با برنامه ریزی قبلی حامل های انرژی افزایش یابد کمر قشر ضعیف را مجددا خواهند شکست. یارانه و غیره هم انگشت کوچیکه خرج این قشر کم درآمد هم نخواهد شد

 • مسعود
  ۰ ۰

  با افزایش سو خت و خذف یارانه سال جدید بیکاری بیشتر و گرانی در پیش داریم دور بعدی ریاست جمهوری هیچکس بهت رای نمی دهد

 • شفیع
  ۰ ۰

  یک نفر به ملت بگوید غیر از ارز ومسکن در این یک سال چیزی پایین امده ان هم با هر روز مصاحبه که سرمایها به سمت تولید وبورس هدایت شده خدا رحم کند وای به روزی که اوضاع برعکس بشود

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مرگ بر فوب خلیج فارس !!!

 • حسین 20
  ۰ ۰

  دوستان این حرف هایی که شما می گن متین!
  ولی کی حرف شما رو گوش می ده!!!!!!!!
  کی به فکر مستضعفهههههههههههه
  کاری که بخوان می کنن!
  فقط می تونید با این حرفها تخلیه بشین!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سیستم ایران به اینصورته که هرکی حرفی بزنه میزنن تو دهنش و هرکی ساکت باشه میزنن تو سرش.
  حقوق یک ................ماهی شش میلیون تومان.

 • سعید
  ۰ ۰

  فقط بلدید قیمت حاملهای انرژی و نرخ مالیات رو تو کشورهای دیگه ببینید! چرا درآمد مردم رو هم به سطح اونها نمی رسونید؟ مگه اشتغالزایی کردین؟ 45 تومن یارانه دادین قیمتها رو ده برابر کردین! به جیب خالی طبقه ضعیف هم فکر کنید. البته به تنها چیزیی که فکر نمی کنید جیب خالی و درآمد مردمه!!!؟