{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 37958

معاون وزیر خارجه آمریکا:

آن پیترسون معاون جدید وزیر خارجه امریکا در امور خاورمیانه در گفتگو با المانیتور اظهار داشت: حوزه مسئولیت من خیلی بهم ریخته است اما موفقیت ها در حوزه ی ایران می تواند شرایط بسیار بهتری را برای منطقه ایجاد کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، پیترسون که پیش از این سفیر آمریکا در مصر، پاکستان، السالوادور و کلملبیا بوده است، گفت: هیچ کس از ژنو 2 انتظار نتیجه فوری نداشت، باید به اخضر ابراهیم فرصت بیشتری داد. وی افزود: جدا از مسئله سوریه، ایران و افریقای شمالی بویژه لیبی اولویت های نخست من هستند. پیترسون در بخش دیگری از این گفتگو، مذاکره ایران و عربستان و حل مسائل مورد اختلاف یکدیگر را حلقه ای گمشده دانست و گفت: جنگ نیابتی در منطقه خیلی شدت یافته و شما شاهد وجوه ترسناک آن هستید. وی افزود: زمانیکه این دو کشور بایکدیگر به گفتگو می نشستند مربوط به سال های خیلی پیش نیست اما این دو هرگز یکدیگر را دوست نداشته اند و هرگز در این سطح از دشمنی با یکدیگر نبوده اند. معاون جدید وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه در پاسخ به سئولی در مورد عملی کردن تهدیدات عربستان در مقابل امریکا و یافتن متحدی جدید گفت: ما روابط استراتژیک بسیار نزدیکی با عربستان سعودی داریم. جان کری تلاش بسیار زیادی برای اطمینان بخشی به سعودی ها انجام داده است. پیترسون افزود: کری تاکنون دوبار به عربستان سفر کرده و جلسه طولانی مدتی با ملک عبدالله داشت. در حقیقت، تلاش فوق العاده ای از سوی ما برای توضیح سیاست هایمان به آنها صورت گرفته است و یک روز هم نشده که کسی در وزارت خارجه با سفیر عربستان یا شاهزاده سعود وزیر خارجه و امارات در این مورد مورد صحبت نکند.
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    سالی 5 میلیارد خشکه تو جیب عربستان می یزیم و با هم دوست نیستیم وای به وقتی که دوست باشیم.

  • ناشناس
    ۰ ۰

    این مسئولین ما هستند که هر سال برای فرستادن زائر به عربستان التماس میکنند و در مقابل اعراب ایرانیان رو تحقیر ! وای به روزی که ما به اعراب محتاج باشیم. که البته با تدبیر حکومت این اتفاق خواهد افتاد