{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 37936

حمله تند رهبر مهمترین حزب مخالف دولت به اردوغان:

کمال قلیجداراوغلو، رهبر حزب مردم جمهوری خواه مهمترین حزب مخالف دولت اردوغان ادعا کرد که نخست وزیر ترکیه مرتکب اختلاس ۱۰۰ میلیون دلاری شده است.

روزنامه حریت نوشت: قلیجداراوغلو در جلسه ای با نمایندگان پارلمان ترکیه گفت: تورگف (بنیاد آموزش و جوانان ترکیه) حسابی در بانک «واکیف» به شماره 20020001500158048013239675 دارد. حالا من این سئوالات را از نخست وزیر دارم: اولا، آیا تورگو چنین شماره حسابی دارد؟ ثانیا، آیا در 26 اوریل، $99,999,990 دلار به این حساب منتقل شده است؟ ایا منشا این پول هم اختلاس است؟ وی افزود: اردوغان این بنیاد را به «مرکز اختلاس» تبدیل کرده و بلال اردوغان فرزندش را وارد این شبکه فساد کرده است. رهبر حزب مردم جمهوری خواه اضافه کرد: این شبکه توسط بلال اردوغان اداره می شود.شما با استفاده از مقامتان به پسرتان رانت داده اید و از تجار در ازای قول هایی که داده بودید رشوه خواستید. شما پسرتان را وارد فساد و اختلاس کرده اید. ایا شما از گناهی که مرتکب آن شده اید اگاه هستید؟ وی در ادامه عکسی از اردوغان را به همراه رضا ضراب و دیگر وزرای متهم به فساد به حاضران در جلسه نشان داد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از انتخاب، کمال قلیجداراوغلو در پایان خطاب به نخست وزیر ترکیه گفت: آقا رجب، حتی اگر تمام ماشین های لباس شویی را هم بیاوریم، کثافت کاری شما تمیز نمی شود. شما باید در مورد پرونده قضایی چهارتن از وزرایتان به ما توضیح دهید،‌ در غیر اینصورت برچسب «رئیس دزد» را بر روی روی پیشانی شما می چسبانم.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    همانطور که به تازگی مشخص شده در سالهای 89 تا 91 حدود 115 میلیاد دلار توسط یک فرد از ایران به ترکیه رفته است در حالی که اکنون کشور با کمبود منابع مالی مواجه است. آثار این کمبود منابع در بخش های مختلف خود را نشان داده است. سالیانه 20 هزار نفر کشته در بخش جاده ای به جا می ماند به دلیل آنکه سرمایه لازم برای اصلاح جاده ها در دست نیست. هزاران نفر به دلیل سرخوردگی به دام اعتیاد افتاده اند.

  • ALI
    ۰ ۰

    TAMMAMI IN POOL HAAYE ORDOGHAAN, POOLE BEITOL MAAL MARDOM IRAN AST !! KHODA YA RISHEYE IN FESAAD RA EF SHA KON.