{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 37921

کمتر از دو هفته پیش، دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه ‌و شهرسازی درباره میزان افزایش مبلغ وام خرید مسکن اعلام کرد: حتی اگر ثبات در سهم وام خرید از قیمت مسکن، ملاک باشد، باید در سال‌جاری، مبلغ وام خرید مسکن (در مقایسه با وام ۱۸ میلیون تومانی سال ۸۳) حدود ۱۲۰ میلیون تومان افزایش یابد.

براین اساس، مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش مبلغ وام خرید مسکن به ۳۵ میلیون تومان لازم، اما ناکافی ارزیابی می‌شود به طوری که نسبت این تسهیلات به قیمت متوسط یک آپارتمان در تهران و سایر کلان‌‌شهرها حدود ۱۲ الی ۲۰ درصد و در شهرهای متوسط حدود ۳۰ درصد است. به همین دلیل انتظار می‌رود که در گام‌های بعدی، با افزایش وام خرید مسکن، شاهد تاثیرگذاری بیشتر آن بر قدرت خرید متقاضیان مسکن به‌خصوص در کلان ‌شهرها باشیم. از سوی دیگر در ابتدای ماه جاری، وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه این وزارتخانه برای خروج بخش مسکن از رکود چه برنامه‌هایی را در نظر دارد، «تامین تسهیلات برای افزایش قدرت خرید مسکن» را عنوان کرد. آخوندی در ادامه به موضوع احتمال افزایش بیشتر سقف وام خرید مسکن، اشاره کرد. وی در این باره عنوان کرد: برای شکستن رکود بازار مسکن، سقف وام خرید مسکن باید افزایش پیدا کند و به همین خاطر پیگیر این موضوع از بانک مسکن هستیم. وزیر راه و شهرسازی همچنین تاکید کرد: پیگیر افزایش وام خرید مسکن هستیم و افزایش اخیر وام مرحله اول افزایش وام‌های خرید بود. این طور که مشخص است وام 35 میلیون تومانی خرید مسکن، وامی نخواهد بود که برای چندین سال یکسان باقی بماند، زیرا طبق شواهد در آینده نه چندان دور ممکن است دوباره مبلغ وام خرید متغیر و وابسته به قیمت متوسط خرید و فروش با افزایش مجدد رو به رو شود. طبق اظهارات برخی از صاحب‌نظران همان‌طور که گفته شد وام 35 میلیون تومانی در کلان‌شهرهایی همچون تهران حداکثر 20‌درصد از قیمت خرید مسکن را تامین می‌کند، البته ناگفته نماند که این میزان متعلق به کلیه مناطق تهران نمی‌شود. با این حساب وام خرید مسکن برای عده‌ای از خریداران کارآمد نخواهد بود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سال 93 سال رونق مسکن وبهترین سرمایه گذاری

 • احمد
  ۰ ۰

  با افزایش وام مسکن قیمت مسکن گرانتر می شود باز هم کمر فقیران می شکند

 • فرشاد
  ۰ ۰

  انتظار می‌رود که در گام‌های بعدی، با افزایش وام خرید مسکن، شاهد تاثیرگذاری بیشتر آن بر قدرت خرید متقاضیان مسکن به‌خصوص در کلان ‌شهرها باشیم.

 • فرشاد
  ۰ ۰

  با تصویب لایحه هدفمندی یارانه ها وافزایش شدید قیمت حاملهای انرژی ، شاخص بورس مجددا نزولی خواهدشد !

 • رضا
  ۰ ۰

  آقای آخوندی میشه دست از سر مسکن برداری؟ بذار قیمتها یکم پایین بیاد دوباره رونق میگیره

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تورم 40 درصدی رو همین سازنده های مسکن به وجود آورده اند با دلال بازی و سفته بازی تو بازار مسکن حالا هم حق به جانب حرف میزنن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بازار مسکن کشش افزایش قیمت رو نداره

 • ناشناس
  ۰ ۰

  قیمت مسکن بیش از حد انتظار بالا رفت تو سال 91 و به همین علت تو سال 92 و 93 دچار رکود خواهد شد

 • میم
  ۰ ۰

  هیچ راهی برای خروج مسکن از رکود وجود ندارد مگر افزایش قدرت خرید مردم یا کاهش قیمت مسکن.افزایش وام هم هیچ مشکلی را حل نمی کند جون قدرت پرداخت اقساط وجود ندارد.در عین حال منابعی هم برای افزایش وام وجود ندارد.به نظر می رسد بازگشت قدرت خرید مردم سال ها طول بکشد.اکنون این کاهش شدید قدرت خرید در بخش خودرو وکالا ها هم دیده می شود.احتمالا بعد از آزاد سازی کامل قیمت ها و حذف یارانه ها و سهمیه ها که چند سال طول می کشد تازه نوبت افزایش قدرت خرید مردم برسد.

 • شفیع
  ۰ ۰

  راست میگی 92.93.94و....بالادیگه نمیره ما که 50 سال از خدا عمر گرفتیم هر چه دیدیم رکود و پایین امدن بود!!!!!!! فقط ماشین سهام بجاش سرمایها طرف مسکن نمیره تولید کم مثل یکسال گذشته صدور جواز 65./. نسبت به سال قبل کمتر بعد دودش تو چشمه کی میره معلوم نیست!!!!!!!!

 • فرشاد
  ۰ ۰

  رئیس‌جمهور در نشست دولت و مجلس گفت: در مواردی که به حوزه تولید ارتباط چندانی ندارد، همانند بنزین، شیب تندتری در افزایش قیمت‌ها خواهیم داشت.(این یعنی افزایش قیمت مسکن و ادامه نزول بورس) !!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  عوامل بسیار مهم تحریک قیمت مسکن درسال93 عبارتنداز1-افزایش وام2-هدفمندی وافزایش قیمت بنزین3-افزایش قیمت تراکم که هرسه جدید است وقاعده پلکانی را برهم زده وصد درصد افزایش قیمت خواهیم داشت.

 • اشکان
  ۰ ۰

  اجرای فاز دوم هدفمندی تصویب شد
  1-افزایش قیمت بنزین حداقل 1000 تومان
  2-افزایش قیمت برق اب گاز 30 درصد
  3-افزایش قیمت تراکم 25 درصد
  4-افزایش قیمت وام به 30 و50 م تومان
  5-افزایش حقوق کارمندان به 18 درصد
  6-ایجاد صندوق های سرمایه گذاری جهت اعطای وام 100 م با پیگیری وزیر مسکن اقای اخوندی
  7-نامه شهر سازی به شهرداری تهران و فرصت یک ماه جهت کاهش تراکم در تهران
  8-کاهش ساخت وساز در یک سال اخیر
  9-ازاد سازی معاملات مسکن مهر
  10-رشد نقدینگی کشور به گفته منابع رسمی 500 هزار م و منابع غیره رسمی 600 هزار م.
  حال با توجه به امار بالا به نظر اقایون سال بعد مسکن چقدر کاهش یا افزایش قیمت خواهد داشت؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  عزیزان من فکر کردید ملک تا ابد در رکوده?چطور اخر سال 91 که در اوج خود بود خریدارا تو سر خود میزدن که بخرن اونوقت الان پول ندارن?!!!!ی عادت بدیه که ایرانیا دارن تا گرونه میخرن ارزون بشه نمیخرن.عزیز من ملک 10 برابر قبمت فعلی هم بشه باز طالب داره.بذار بازار ی تکون بخوره ببین چجوری مث مور و ملخ میریزن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  وزیر اقتصاد خبر داد
  افزایش قیمت انرژی در سال ۹۳ با شیب ملایم/کاهش رشد تورم از ۳.۵ به ۰.۵درصد

  با این کاهش ماهانه تورم ملک سال اینده کاهش خواهد یافت

 • یک شهروند
  ۰ ۰

  خدا ........کنه وزیر مسکن که می خوای وام بالا ببری خونه گرون بشه به خاطر منافع خودت همین وام 50میلیونیم باید ماهی 1 میلیون 12سال قسط بدیم به اون بانک مسکن که از نزول خورا بدتر چون که تا 4سال اول از فرع کم می کنه ا سودش نه اصل موقعی که بخوای تسویه کنی حالافرص کنیم بشه 100میلیون وام باید ماهی 2میلیون 12 سال بدیم چند نفر خدایی می تونند بدند فقط می خواد خونه گرون بشه که لابیهای برج ساز ساپورتش کنند شما رو به خدا اینه سانسور نکنید بزارید مردم واقعیت بد نند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  قیمت ملک متورم است شوک در مانی جواب نمی دهد
  املاک مشهد اطراف حرم که نقد شونده ترین هستند در رکود شدید هستند و خریدار ندارد
  تهران که جای خود دارد این حباب باید تخلیه شود
  ملک اماده ریزش بزرگ است

 • ناشناس
  ۰ ۰

  وزیر اقتصاد خبر داد
  افزایش قیمت انرژی در سال ۹۳ با شیب ملایم/کاهش رشد تورم از ۳.۵ به ۰.۵درصد

  با این کاهش ماهانه تورم ملک سال اینده کاهش خواهد یافت

 • ناشناس
  ۰ ۰

  وقتی تورم در حال کاهش و ریال هر ماه تقویت میشود رشد قیمت کالا خدمات و ملک جکی بیش نیست

 • amlak
  ۰ ۰

  gule chandta moft khoro nakhorid
  maskan bere bala, tarikhe alaho akbari tekrar , az mishe, pas nemizarande
  az babahatun beporsid

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شناسه 74779 شما چند روز پیش همین کامنتو به نام نیما ندادید؟!!!! من به عزیزان میگم کل این کامنتها رو بهزاد دلال مینوسه اینم یه نمونش. میگن دروغگو کم حافظست

 • روشنگر
  ۰ ۰

  شناسه 74813 خودتو زدی به خنگی یا واقعا هستی دلال دروغگو آخه اون موقع که خریدا انجام شد قیمتها بالا رفت حالا دیگه اشباع شده و چون قیمتها خیلی بالا رفته رکود شده.

 • شهاب
  ۰ ۰

  دوستان قیمت مسکن رو به کاهش است افزایش حرکت دلالان و جوسازی رسانه ای در 2هفته گذشته مسیر قیمت ها را تغییر نداد با توجه به پایین بودن قدرت خرید مردم و گشایش های اقتصادی در سال اینده سرمایه گذاری در مسکن بسیار پر ریسک به نظر میرسد.

 • mehr
  ۰ ۰

  متاسفانه وقتی صحبت از کاهش نرخ تورم به میان میاد دوستان به اشتباه فکر می کنند که دیگه ما تورم نخواهیم داشت پس قیمت ملک یا کالا کاهش پیدا خواهد کرد در صورتی که در واقع اتفاقی که داره میافته اینه که فقط شیب صعودی تورم که داره کم میشه و مثلا برای دیماه 0.9% کاهش یافت و به 38.5% رسید پس 38.5% به قیمت ها اضافه شده و مسلمه که قیمت ملک هم حد اقل به اندازه نرخ تورم بالا خّواهد رفت

 • منبع ایسنا
  ۰ ۰

  بازرس انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن استان تهران پیش‌بینی کرد: رکود مسکن تا پایان سال آینده ادامه دارد.مهدی مافی در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در پیش‌بینی خود از بازار مسکن سال آینده گفت: طی سال آینده تغییر چندانی در قیمت مسکن رخ نمی‌دهد.وی افزود: پس از افزایش قیمت ناگهانی مسکن از اواخر سال گذشته و حکم‌فرمایی رکود از ابتدای امسال، به نظر می‌رسد این رکود به مدت دو سال و تا پایان سال آینده ادامه داشته باشد.به گفته بازرس انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن استان تهران باید مکانیزم‌های مدیریتی توسط صاحب‌نظران مسکن برای بهبود این بازار و به چرخه‌ افتادن اقتصاد مسکن ایجاد شود.مافی معتقد است: رونق بازار مسکن پس از رکود فعلی تورمی ایجاد نمی‌کند و افزایش وام‌های مسکن نیز قیمت مسکن را تحت‌الشعاع قرار نمی‌دهد.وی گفت: فاصله میان متقاضیان مسکن و این کالا آنچنان زیاد است که برخی مردم تنها به دنبال داشتن سرپناه برای خانواده‌شان هستند و کیفیت واحد مسکونی چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد.بازرس انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن استان تهران با اشاره به این‌که باید در کنار تامین مسکن، ارتقای سطح زندگی، اشتغال و سطح بهره‌وری نیز مورد توجه قرار گیرد، گفت: این موضوع درست مانند این است که مردم می‌خواهند شغل داشته باشند و به همان اندازه درآمد نیز راضی هستند.مافی افزود: باید در کنار مشکل مسکن، مشکل اشتغال مورد توجه قرار گیرد چرا که اگر مردم شغل مناسب و پردرآمدی داشته باشند بازار مسکن نیز رونق می‌گیرد و بهره‌وری ساخت‌وسازها بیشتر می‌شود.به گزارش ایسنا، از ابتدای امسال روند رکود در بازار مسکن حکم‌فرما شد که به اعتقاد صاحب‌نظران این روند حداقل تا پایان سال جاری و اوایل سال آینده ادامه‌ دارد. این درحالی است که قیمت مسکن از بهمن‌ سال گذشته روند افزایشی گرفت اما در نیمه دوم امسال با کاهش حدود 20 درصدی همراه شد.

 • منبع ایسنا
  ۰ ۰

  وام 35 میلیون تومانی مسکن نه تنها قیمت مسکن را افزایش نمی‌دهد بلکه خریداران را چندان به تقاضای مسکن ترغیب نمی‌کند. از سوی دیگر اگر وام‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها در بخش ساخت بیشتر شود قدرت خریداران هم بیشتر می‌شود.علیرضا قهاری - دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن استان تهران - در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به افزایش وام خرید مسکن به 35 میلیون تومان اظهار کرد: ارزش پولی وام 35 میلیونی مسکن تاثیر چندانی در افزایش قدرت خرید مسکن ندارد و این میزان وام نیز تاثیری در افزایش قیمت مسکن ندارد.وی افزود: افزایش مبلغ وام مسکن به تنهایی نمی‌تواند متقاضیان را برای خرید خانه تشویق یا تقویت کند و درصد قابل توجهی از تورم قیمت‌ها را بشکند.به گفته دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن استان تهران گرچه افزایش وام مسکن از سوی دولت تصمیم به جا و با هدف خانه‌دار شدن مردم است اما سیاست دولت افزایش قیمت نیست.قهاری با اشاره به تاثیر این وام‌ها بر رونق بازار مسکن گفت: رونق بازار مسکن هم‌چون میزان ناچیز افزایش وام ایجاد می‌شود و هراندازه که منابع مالی وارد بازار شوند به همان اندازه نیز در بازار تاثیر‌گذار خواهد بود.وی با بیان این‌که بهتر است وام مسکن در بخش ساخت اعطا شود، ادامه داد: در صورتی که افزایش سرمایه‌گذاری در بخش ساخت بیشتر شود قدرت خریداران نیز بیشتر می‌شود.دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن استان تهران با بیان این‌که بهتر است سرمایه‌های مسکن که اکنون به عنوان سرمایه‌های بلاتکلیف عنوان می‌شوند وارد چرخه اقتصادی شوند، گفت: باید خانه‌های خالی و بلااستفاده نیز برای نیازمندان به کار گرفته شود.قهاری افزود: بهتر است سرمایه‌گذاران بازار مسکن به ساخت‌وساز تشویق شوند و نیازمندان مسکن به صورت غیرمستقیم حمایت شوند و دولت نیز برای ایجاد بازار رقابتی در ساخت مسکن تلاش کند.به گفته وی در صورت استفاده از توان و سرمایه بخش خصوصی برای بازار مسکن این بازار برای متقاضیان به گونه‌ای می‌شود که نیازمندان به مسکن طی سال‌های متوالی بتوانند واحد مسکونی متناسبی تهیه کنند.

 • منبع ایسنا
  ۰ ۰

  مقایسه معاملات مسکن در 10 ماهه امسال و سال گذشته بیانگر کاهش بیش از 200 هزار موردی خرید و فروش خانه است و با گذشت هر ماه از سال، روند کاهشی خرید و فروش بیشتر مشاهده شده است.به گزارش خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امسال بیشترین میزان خرید و فروش خانه در اردیبهشت‌ صورت گرفته درحالیکه سال گذشته در آبان‌ ماه بیشترین میزان خرید و فروش انجام شده است.فروردین‌ هرسال نیز به دلیل تعطیلات نوروزی و نیمه تعطیل بودن اقتصاد کشور همواره کمترین میزان قراردادهای مسکن را به خود اختصاص می‌دهد که امسال و پارسال هم فروردین‌ کم رونق‌ترین ماه‌ معاملات مسکن بوده است البته فروردین امسال نسبت به فروردین پارسال با افزایش حدود هزار موردی خرید و فروش همراه بود.در این میان اردیبهشت‌ به عنوان آغازگر بازار اقتصادی کشور به ویژه در بخش مسکن شناخته می‌شود که اردیبهشت امسال تاکنون توانسته بیشترین حجم معاملات خرید و فروش مسکن را به خود اختصاص دهد و نسبت به اردیبهشت پارسال با افزایش 30 هزار موردی خرید و فروش‌ها همراه بود.در این مقایسه ماه‌ به‌ ماه معاملات مسکن، خرداد‌ امسال به عنوان دومین ماه پر معامله خرید و فروش خانه شناخته شد؛ به‌گونه‌ای که آخرین ماه بهار نسبت به مدت مشابه سال گذشته‌اش با افزایش 13 هزار موردی خرید و فروش خانه همراه شد.

  روند نزولی معاملات مسکن از تابستان امسال

  اما امسال اتفاقی معکوس در بازار مسکن رخ داد؛ به گونه‌ای که هر ساله تابستان فصل رونق بازار مسکن محسوب می‌شود و رکورد ثبت معاملات را به خود اختصاص می‌دهد امسال از تیر ماه روند نزولی معاملات مسکن در کشور مشاهده شد و بازار به رکود رفت.گرچه هرساله با پایان سال تحصیلی و آغاز فصل تابستان رونق معاملات مسکن را شاهد هستیم اما امسال به دلیل انتخابات ریاست جمهوری این روند اندکی تغییر کرد و حجم معاملات اولین ماه تابستان نسبت به سال گذشته‌اش کاهش یافت.بنابر آمار موجود، حجم معاملات مسکن تیرماه امسال نسبت به تیر ماه گذشته 10 هزار مورد کاهش یافت و مرداد نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته‌اش با کاهش 18 هزار موردی همراه شد.آخرین ماه فصل تابستان هم نسبت به مدت مشابه سال گذشته‌اش با کاهش 20 هزار موردی معاملات همراه شد که بر خلاف شهریور هر سال انتظار افزایش معاملات برآورده نشد و حجم معاملات کاهش یافت.بنابراین با گذشت هر ماه از سال، روند کاهشی معاملات مسکن در بخش خرید و فروش بیشتر شده است.با حکم فرمایی رکود بر بازار مسکن از ابتدای سال، کارشناسان مسکن نیمه دوم سال را با رونق معاملات و بهبود میزان این معاملات پیش‌بینی کردند اما با گذشت مهر و آبان هم ماه رکود همچنان مهمان بازار مسکن بود و روند کاهشی معاملات بیش از پیش مشاهده شد.اولین ماه پاییز امسال که در مقایسه با مهر سال گذشته با کاهش 56 هزار موردی همراه بود و آغاز گر کاهش معاملات در نیمه دوم سال شد.همچنان که روند نزولی معاملات خرید و فروش مسکن در پاییز مشهود بود، آبان‌ امسال درمقایسه با آبان‌ سال گذشته 63 هزار مورد کاهش داشت.آخرین ماه پاییزی نیز نسبت به مدت مشابه سال قبلش با کاهش حدود 32 هزار موردی معاملات مسکن مواجه شد.بازار مسکن در زمستان هم میزبان رکود بود و در اولین ماه امسال معاملات مسکن 60 هزار مورد نسبت به مدت مشابه سال گذشته‌اش کمتر شد.

 • منبل ایسنا
  ۰ ۰

  شرکت‌کنندگان در نظرسنجی ایسنا، مقابله با دلال‌بازی را موثرترین راه برای خانه‌دار شدن مردم عنوان کردند.به گزارش خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی که با موضوع " موثرترین راه برای کمک به خانه‌دار شدن مردم چیست؟ " از بین چهار گزینه " افزایش وام مسکن"، " اجرای طرح‌های دولتی"، " مقابله با دلال‌بازی" و " مالیات سنگین بر معاملات مکرر" ، مقابله با دلال‌بازی را موثرترین عامل در راستای کاهش قیمت مسکن و کمک به خانه‌دار شدن مردم مطرح کردند و در رتبه‌های بعدی به افزایش وام مسکن، مالیات سنگین بر معاملات مکرر و اجرای طرح‌های دولتی رأی دادند.در این نظر سنجی که به مدت یک هفته روی سایت ایسنا برگزار شد 10 هزار و 245 نفر شرکت کردند که 44.15 درصد آنها به مقابله با دلال بازی، 21.41 درصد به افزایش وام مسکن، 19.93 درصد به مالیات سنگین بر معاملات مکرر و 14.51 درصد به اجرای طرح دولتی رأی داند.راههای متعددی برای کمک به خانه‌دار شدن مردم وجود دارد که چهار گزینه مطرح شده در این نظرسنجی بر اساس مهمترین مطالبات روز بازار مسکن و نظرات کارشناسان این بخش انتخاب شده است.از سوی دیگر گفته می‌شود نوسانات اخیر بازار مسکن که از نیمه دوم سال گذشته اوج گرفت تحت تاثیر عوامل متعددی همچون مسائل سیاسی است اما طبق نظر مردم دلال‌بازی و واسطه‌گری سودجویان در بازار مسکن مهم‌ترین عامل تاثیرگذار در قیمت مسکن و به تبع آن مقابله با این عاملان بهترین راهکار در راستای کمک به خانه‌دار شدن مردم است. اغلب کارشناسان نیز بر این باورند که باید دست دلالان و سوداگران کوتاه شود تا بازار مسکن کمی نفس بکشد.به عقیده برخی مسئولان و صاحب‌نظران نیز اجرای طرح مالیات بر معاملات مکرر و واحدهای مسکونی خالی می‌تواند بازار مسکن را بهبود بخشد و اجرای طرح‌های دولتی از جمله مسکن اجتماعی، حمایتی و مشارکتی که دولت یازدهم در نظر دارد می‌تواند دهک‌های مربوطه هر یک از این طرح‌ها را خانه‌دار کند.همچنین افزایش وام مسکن به اندازه‌ای که بخش چشمگیری از قیمت یک واحد مسکونی در کلان‌شهرها را تامین کند می‌تواند بازار را رونق دهد و برای متقاضیان پشتوانه‌ای باشد که اخیرا در این راستا تسهیلات مسکن از 20 به 35 میلیون تومان افزایش یافت اما اکثر دست‌اندرکاران بر این باورند که این میزان وام چند سال پیش کمک حال خریداران بود و اکنون تاثیر بسزایی به ویژه در کلان‌شهرها ندارد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  روزنامه دنیای اقتصاد - شماره ۳۱۲۵ بازدید: 158 بار کد خبر: DEN-782519گروه مسکن – مهدیس فرقانی: پس از مدت‌ها رکود در بازار معاملات مسکن متقاضیان با خرید نکردن از بازار مسکن طی چند ماه گذشته باعث شدند تا عده‌ای از فروشنده‌ها خارج از بازار پیش فروش، واحدهای خود را با شرایط ویژه به خریداران عرضه کنند. منظور از «خارج از بازار پیش فروش»، بازار خرید و فروش واحدهای آماده تحویل است که خریداران بلافاصله بعد از پرداخت مبلغ خرید واحدشان را می‌توانند تحویل بگیرند.اصرار متقاضیان بر عدم خرید از بازار مسکن موجب شد تا امروز برخی از مالکان واحدشان را با شرایط ویژه فروش به بازار معرفی کنند. برای مثال در حوالی خیابان 15 خرداد، چهارراه سیروس 4 واحد مسکونی نوساز 100 متری آماده تحویل با این شرایط: 50 درصد نقد و 50 درصد با شرایط 12 ماهه، متری 2 میلیون و 300 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است. از طرف دیگر در خیابان طرشت شمالی 4 واحد مسکونی نوساز با متراژهای 95 تا 120 متر مربع با شرایط پرداخت مناسب (مرحله‌ای) متری 3 میلیون و 600 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

 • reza
  ۰ ۰

  باتوجه به وضعیت موجود به احتمال زیاد‍‍ بعداز کاهش چند درصد دیگراز قیمت املاک نوساز تا اواسط بهمن ماه سال جاری افزایش مختصر قیمت مسکن در استانه سال جدید قطعی به نظر میرسد واز اردیبهشت سال اینده تا حدودی جبران کاهش قیمت امسال صورت گرفته و شاهد افزایش قیمت مسکن بدلایل زیر خواهیم بود:

  1ـ نیاز ضروری جامعه(بخشی از تقاضای انباشته بازار)

  2ـارائه وام های مسکن وغیره

  3ـ جو روانی ناشی از هجوم مردم برای سرمایه گذاری در بازار مسکن

  خواهد بود البته اگر در این فاصله زمانی افزایش مبلغ وام خرید صورت بگیرد شرایط فوق با شدت بیشتری اتفاق خواهد افتاد

 • reza
  ۰ ۰

  باتوجه به وضعیت موجود به احتمال زیاد‍‍ بعداز کاهش چند درصد دیگراز قیمت املاک نوساز تا اواسط بهمن ماه سال جاری افزایش مختصر قیمت مسکن در استانه سال جدید قطعی به نظر میرسد واز اردیبهشت سال اینده تا حدودی جبران کاهش قیمت امسال صورت گرفته و شاهد افزایش قیمت مسکن بدلایل زیر خواهیم بود:

  1ـ نیاز ضروری جامعه(بخشی از تقاضای انباشته بازار)

  2ـارائه وام های مسکن وغیره

  3ـ جو روانی ناشی از هجوم مردم برای سرمایه گذاری در بازار مسکن

  خواهد بود البته اگر در این فاصله زمانی افزایش مبلغ وام خرید صورت بگیرد شرایط فوق با شدت بیشتری اتفاق خواهد افتاد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شاخص بورس تا این لحظه با 432 واحد افزایش به 83229 واحد رسید

 • آرام
  ۰ ۰

  جالبه وام هم تاثیر نداره هرچی زیادش کنن قسطش میدونین چقدر میشه اونی که پول دادن قسطو داره که نقدم میتونه بخره ولی مایی که نمیتونیم نقد بخریم پول قسطو از کجا بیاریم

 • مفید
  ۰ ۰

  Mehr جون یسال 86 تا 90 هم تورم داشتیم مسکن حتی کاهش پیدا کرد. تورم مسکن سالانه نیست عزیز

 • مهرشاد ارشدی
  ۰ ۰

  با عرض سلام
  لطفا کسی واسم توضیح بده این وام 30میلیونی به چه مسکن های تعلق میگیرد و گرفتن وام مسکن چطوری میباشد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شاخص بورس تا این لحظه با 608 واحد افزایش به 83405 واحد رسید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شاخص بورس تا این لحظه با 738 واحد افزایش به 83535 واحد رسید

 • فرشاد
  ۰ ۰

  تمام امکانات رسانه ها بر علیه بازار مسکن وبه نفع بورس بسیج شده اند اما مطمئنا به دلایل زیر این تلاشهای سازماندهی شده نخواهدتوانست مانع از رشد مجدد قیمت مسکن شود:1-افزایش مبلغ وام خرید مسکن2-افزایش24 درصدی قیمت تراکم3-افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی ناشی از افزایش قیمت حاملهای انرژی پس از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها4- کاهش شدید عرضه مسکن طی 2 سال گذشته و عدم تناسب آن با تقاضای روزافزون5-توقف طرح مسکن مهر6- ازبین رفتن جاذبه بازارهای رقیب بویژه بورس و فرار سرمایه ها از این بازارها به بازارمسکن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شاخص بورس تا این لحظه 1255 واحد افزایش به 84052 واحد رسید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شاخص بورس امروز با 1367 واحد افزایش در قله 84164 واحد به کار خود پایان داد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باوجود تمام تلاشهای صورت گرفته و شانتاژ گسترده رسانه ها ومصاحبه های متعدد مسئولین در جهت حمایت از بورس، شاخص کل بازهم نزولی شد و به کانال 83000 واحد سقوط کرد !