{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 3509

معاون نظارتی بانک مرکزی اعلام کرد: مردم باید توجه داشته باشند که در موسسه‌هایی که سودهای غیرمتعارف پرداخت می‌کنند سپرده‌گذاری نداشته باشند.

اقتصادآنلاین/گروه تولید و تجارت:

معاون نظارتی بانک مرکزی اعلام کرد: مردم باید توجه داشته باشند که در موسسه‌هایی که سودهای غیرمتعارف پرداخت می‌کنند سپرده‌گذاری نداشته باشند.

پس از آن‌که رییس کل بانک مرکزی در واکنش به بانک‌ها و موسساتی که بخواهند بابت سپرده‌های کوتاه‌مدت خود 20 درصد سود بدهند هشدار داد که این کار خودزنی خواهد بود، این بار معاون نظارتی بانک مرکزی در این مورد ابراز نگرانی کرده است.

پس از اعلام نرخ‌های سود جدید تاکنون چندین بار مقامات بانکی نسبت به اینکه برخی موسسات و بانک‌ها سودهای غیرمتعارف می‌دهند ابراز گلایه کرده و هشدار داده‌اند که آن‌ها نمی‌توانند تعهدات خود را عملی کنند.

مهم‌ترین این هشدارها از سوی رییس کل بانک مرکزی بوده که وی در این مورد گفته است: اگر یک بانکی می‌خواهد نرخ سود سپرده‌ها را 20 درصد در کوتاه‌مدت بدهد قطعا این بانک در پایان سال ضرر می‌کند. ممکن است ما بگوییم که این بانک از خودش ضرر می‌کند و به همین دلیل کاری به نرخ سود آن نداشته باشیم اما اگر سود سپرده‌ها را 20 درصد بدهد این بانک قطعا با مشکل مواجه می‌شود و این رقابت، ‌رقابت نیست و یک نوع خودزنی است.

به گزارش ایسنا، پس از رییس کل بانک مرکزی این بار نوبت به معاون نظارتی بانک مرکزی رسیده است که وی در این مورد می‌گوید: مردم همه باید توجه داشته باشند که در موسسه‌هایی که سودهای غیر متعارف پرداخت می‌کنند سپرده گذاری نداشته باشند. چرا که این نشانه وجود مشکل در این موسسه‌ها است.

ابراهیم درویشی تصریح می‌کند که همیشه سود کمتر می‌تواند مضمن ثبات بیشتر باشد.

وی در مورد برنامه‌های نظارتی معاونت نظارت بانک مرکزی عنوان می‌کند: ما طی مدت فعالیتمان تاکنون اقدامات اساسی در زمینه ساماندهی موسسه‌های مالی و اعتبار انجام دادیم وبسیاری از تعاونی‌های اعتبار فاقد غیر مجاز را ساماندهی کرده‌ایم. برخی ما از موسسه‌هایی که دچار بحران مالی شده‌اند از طریق تدابیری برنامه ریزی شده است تا دارایی‌های مردم به طور کامل از بین نرود.

ارسال نظر