{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 33772

جانشین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور با انتقاد از استخدام‌های بی‌ضابطه به عنوان اساسی‌ترین موانع توسعه کشور تاکید کرد: استانداری‌ها مجوز و صلاحیت جذب نیرو را برای وزارتخانه‌ها ندارند.

محمود عسکری آزاد با انتقاد از وضعیت موجود کشور در اداره درمانگاه‌ها، مدارس، ورزشگاه‌ها، مراکز مطالعاتی و پژوهشی توسط دولت ادامه داد: کدام‌یک از این واحدها تاکنون در تاریخ این کشور به علت پایین بودن کیفیت خدمات یا نارضایتی مشتریان و مخاطبان تعطیل یا توبیخ شده‌اند؟ آیا در چنین فضایی، انتظاری به غیر از رکود و عدم رشد می‌توان داشت؟ رشد در رقابت، پیروزی و شکست، در فراز و نشیب فعالیت و مدیریت اتفاق می‌افتد، در غیر این صورت تجمیع سیاست‌گذاری، اجرا و نظارت فراهم‌سازی زمینه‌ساز فساد است. جانشین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور در ادامه به ارائه آمار از برخی وزارتخانه‌ها در استخدام‌های غیرقانونی پرداخت و گفت: تعداد کارکنان وزارت نفت از حدود 90 هزار نفر به 170 هزار نفر رسیده است. در وزارت نیرو که مجموع نیروهای رسمی و قراردادی‌اش 18 هزار نفر بوده، فقط 22هزار نفر نیروی قراردادی جذب شده است یا ستاد مرکزی وزارت ارشاد که جمعا 750 نفر کارکنان رسمی پیمانی دارند، با افزایش 1200 نفری نیروهای قراردادی مواجه شده است و اقدام ممکن ما در این شرایط این بوده است که مانع استخدام 500 هزار نفر شده‌ایم، چرا که در صورت استخدام این تعداد کارمند، سالانه 11هزار میلیارد تومان بار مالی برای دولت ایجاد می‌شد. آیا اینها به معنی سپردن کار به‌دست مردم و رعایت فرمایش امام راحل (ره) و اجرای سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری است؟ او ادامه داد: در ماده 17 قانون مدیریت خدمات کشوری اشارات صریحی در این زمینه وجود دارد که متاسفانه مورد غفلت واقع شده است و همچنان از یک روش منسوخ و سنتی در بودجه‌ریزی استفاده می‌کنیم. این نوع نظام بودجه‌ریزی یعنی افزایش هزینه و کاهش بودجه عمرانی که متاسفانه تخصیص بودجه عمرانی به حدود 20 درصد رسیده است و در صورت ادامه این روند، باز هم بودجه عمرانی روندی کاهشی خواهد یافت. به عبارت دیگر خودرایی، نظام بودجه‌ریزی غلط و قدیمی، دولت حجیم و بزرگ و استخدام‌های بی‌ضابطه اساسی‌ترین موانع توسعه کشورند. عسکری آزاد همچنین نظام بازنشستگی و وضعیت صندوق بازنشستگی کشوری مورد تاکید قرار داد و گفت: با اینکه صندوق بازنشستگی سالانه 800 میلیارد تومان کمک زیان از دولت دریافت می‌کند، با احکام بازنشستگی عجیب و غریبی مواجهیم، به طوری که احکام برای پرداخت حقوق‌های 9 میلیون و 600 هزار تومانی و هفت میلیون و 800هزار تومانی صادر شده و طبیعی است که این نتیجه اعطای اختیارات خارج از قوانین و مقررات عمومی به برخی از دستگاه‌ها است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: افزایش 20 درصدی حقوق سالانه برای فردی که 9 میلیون تومان حقوق می‌گیرد نزدیک به دو میلیون تومان می‌شود و برای بازنشسته‌ای که حداقل حقوق یعنی 500 هزار تومان را می‌گیرد می‌شود 100 هزار تومان و می‌بینیم که چه تبعیضی در حقوق بازنشستگان رخ می‌دهد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ساعت کار مفید در ادارات روزانه نیم ساعت است حالا میخواهند باز هم استخدام کنند.!!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آقایی که تو یه دستگاه دولتی کار میکنه و فامیل دار هم هست اونا آورده دستشون رو بند کرده میگین نه برین تو ادارات حتما چند تا هم فامیل پیدا می کنین

 • م.ح
  ۰ ۰

  مردم خیلی راحت ندیده و نشناخته وبه اسانی قضاوت می کنند.سیستم اداری طراحی شده در ایران بسیار ناکارامد وبسیار خسته کننده و فرسایشی است از طرفی هم ساختار سلسله مراتبی ونظام تامین بسیار پائین ونبود آتیه ای خوش برای کارکنان علل وعوامل اصلی این نارامدی است! درطی همین سال 91و92 نرخ تورم روی کالاهای اساسی که قوت غالب مردم بود درحدود 110 درصد افزایش قیمت داشت وحقوق کارمند نیز افزایش 20 درصدی داشت البته تاثیر افزایشی واقعی آن کمتر از 15 درصد بودبه این ترتیب کارمندان با چنین شرایطی که در کوتاهترین زمان توان خریدشان به یک سوم یا حتی یک چهارم هم تنزل پیدا کرده در مقابل بازاری محترمی که یک شبه اجناس 3 میلیونی اش به 10 میلیون رسیده و متناوبا تلاش مضاعفی در فروش به قیمت بالاتری را دارد شما انتظار پاسخگوئی بهتری از این ننه مرده ها داری؟ انجام خدمت و پاسخگوئی در برابر چه کسی؟ کسی که تلاش میکند اگر شده هست و نیست همین کارمند را به بهانه رشد قیمتها تاراج کند؟؟ از قدیم گفته اند هر قدر پول بدی همان قدر آش میخوری!! شناسه 59423 آیا شما حاضرید که مثلا ماشین 10 میلیونی خودتان را که قبلا خریدید و الان قیمتی درحدود 18 میلیون دارد به همان قیمت 10میلیون بفروشید؟؟ پس چگونه انتظار دارید کارمند خدمت هر ساعت 2000 تومانی خود را که 2 سال قبل هم همین قیمت بود بازهم به 2000 تومان ارائه کند؟؟معلومه که انگیزه ای نخواهد داشت از طرف دیگر عقده این نداری و فقر را با کمکاری یا منفی کاری بعنوان عکس العمل نشان خواهد داد. لطفا حرفهای احساسی و شعاری را باور نکنید. حقیقت عریان همین است. خدمت اندازه ای دارد و هر چیزی قیمتی!!