{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 33768

حضور محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران که بعدازظهر سه‌شنبه برگزار شد با حواشی همراهی بود.

دانشجویان ساعاتی پیش از برگزاری این سخنرانی به مکان برگزاری مراجعه کرده و ازدحام بسیاری در اطراف سالن علامه امینی ایجاد شده بود به‌گونه‌ای که به هنگام برگزاری این سخنرانی، بسیاری از دانشجویان خارج از سالن باقی ماندند. به هنگام ورود ظریف به داخل سالن، دانشجویان شعار «صلی‌علی محمد، روح مصدق آمد» «درود بر اصلاحات، سلام بر دیپلمات»، «نگاش نکن ظریفه، شش کشور رو حریفه» سر دادند. دانشجویان در بسیاری از موارد سخنان وزیر امور خارجه کشورمان را با تشویق و سردادن شعارهایی در حمایت از وی، قطع کردند. وی پیش از آغاز سخنانش از دانشجویانی که به دلیل کمبود جا نتوانسته بودند بنشینند، عذرخواهی کرد و گفت: امیدوارم عذرخواهی من را قبول کنید که به جای شما دوستان من می‌بایست سرپا می‌ایستادم اما اکنون من در محضر شما نشسته‌ام. در این هنگام حضار با تشویق حمایت خود را اعلام کردند. سپس وزیر امور خارجه کشورمان در فضای صمیمی به دانشجویانی که به دلیل گرم بودن هوای سالن با کاغذهایی خود را باد می‌زدند، به شوخی گفت: کمی کم‌تر خود را باد بزنید که من بیش از این شرمنده نشوم. وزیر امور خارجه کشورمان زمانی که حضور پرشور دانشجویان و باقیماندن بسیاری از آن‌ها پشت درهای بسته را دید اعلام کرد که سخنرانی خود را هرچه سریع‌تر به پایان می‌رساند تا دانشجویانی که ایستاده بودند، بیش از این خسته نشوند اما دانشجویان با سر دادن شعار و تشویق، وزیر امور خارجه‌مان را از این تصمیم منصرف کردند. در پایان سخنرانی فرهاد رهبر رییس دانشگاه تهران به رسم یادبود هدیه‌ای را به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان اعطا کرد. برخی دانشجویان در واکنش به حضور فرهاد رهبر با خطاب قرار دادن وی با نام کوچک علیه او شعار دادند. عکس های همت خواهی و آرش خاموشی عکاسان ایسنا از فضای امروز دانشگاه تهران پس از حضور ظریف را در زیر می بینید.

ارسال نظر

 • احسان
  ۰ ۰

  واقعا بینظیره این آقای ظریف

 • 5
  ۰ ۰

  رقابت برای جذب دانشجویان،4 سال دیگه نزدیک است.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  الحق «نگاش نکن ظریفه، شش کشور رو حریفه»

 • ناشناس
  ۰ ۰

  یعنی تا حالا هیچ کدوم از مسئول های دولتی رو انقد دوست نداشتم

 • سعید
  ۰ ۰

  رییس جمهور اینده

 • ناشناس
  ۰ ۰

  واقعا متاسف می شه وقتی آدم می بینه اینهمه احساسات ولی تعقل هیچ وقت. من کاری به ظریف و احمدی ندارم چقدر احساسات سطحیه در این قشر به اصطلاح روشنفکر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کارش درسته

 • ناشناس
  ۰ ۰

  من بعد از کروبی و رفسنجانی عاشق روحانی و ظریف هستم خداوند طول عمر با عزت
  به همه اشان بدهد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ما هم۴۰سال پیش که دانشجو بودیم با همه چیز بر خورد احساسی داشتیم.