{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 33475

مخابرات دوباره روی اعصاب مردم رفت

پیامکی بدین مضمون برای دارندگان همراه اول آمده است: قبض منتهی به آبان، مبلغ: ....

خوب همگی دستور وزیر محترم ارتباطات را مبنی بر عدم افزایش تعرفه های موبایل را یادمان مانده، اما مخابرات با صدور قبض های جدید (نه دو ماه یکبار بلکه ماهانه) با دو برابر قیمت ، نشان داده که نه برای حرفهای وزیر اهمیتی قائل است، نه برای عموم مردم ! بازی با کلمات در قبض جدید یعنی جمله "منتهی به" جمله ای دو پهلو است. مخابرات یک شخصیت حقوقی و نهادی است که تحت نظارت وزارت ارتباطات فعالیت می کند ، لذا تمامی اصطلاحاتی که در رابطه با مشتری به کار می برد بار حقوقی داشته و باید برای مشتری قابل فهم باشد. پیش از این رویه شرکت مخابرات در محاسبه تعرفه های تلفن همراه و صدور قبض دوماه یکبار بوده و اکنون مخابرات با ترفندهای مختلف آن را یک ماهه کرده و مشتری را گیج کرده تا نداند قبض چند روزه بوده و مبنای محاسبات چگونه است، ضمن اینکه اگر این قبض ها یک ماهه باشد، فاجعه افزایش تعرفه ها صحت پیدا کرده است. حالا یکی از این شگردها استفاده از عبارت "قبض منتهی به آبان" است. منظور از این عبارت نامفهوم و مشکوک چیست؟ اگر منظور روزهای منتهی به آبان است که در این صورت حتی تعداد روزهای شمارش شده از یک ماه هم کمتر خواهد بود. اگر مخابرات قصد دارد قبوض را یک ماهه یا کمتر از آن صادر کند، چرا صادقانه و شفاف نمی گوید؟ صدور قبض های مشکوک جدید قطعا باعث تشویش اذعان عمومی خواهد شد و مسوولیت حقوقی نیز دارد. اگر تمام ماه را هم حرف بزنیم، اینقدر نباید بیاید که در پیامک ها آمده است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به خدا نصف سالا قبل حرف نمیزنم ولی دو برار شده هزینش
  خدا ازشون نگذره حداقل بگن جریان چیه تا دیگه استفاده نکنیم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اینجانب اصلا" یک شماره را نگرفته ام برایم 28000 ریال کارکرد آمده این اسلامیه یا دزد بازی ؟ !!!! بعد پایان عملکرد می آیند سود نشان میدهند بین خود ، دار و دسته اش تقسیم میکند میشود حکومت اسلامی ، به این میگویند عدالت اسلامی انشاء اله سیخ بشود برود زیر گلویشان که ملت راحت شوند .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  قبض موبایل من نسبت به ماههای قبل بیش از 2 برابر شده در حالی که میزان مکالمه من افزایش نداشته واقعا دستگاههای نظارتی باید به این تخلف شرکت مخابرات رسیدگی کنند و از حقوق مردم دفاع نمایند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  همانطوری که 300هزار تومان از ثبت نام سیم کارتهای دایمی، مخابرات از جیب مردم زد وبعد مدتی که گندش بیرون اومد قرار شد بهشون برگردونند خبری نشد این هم روش ،توو این مملکت گل و بلبل کی به کیه!

 • milad
  ۰ ۰

  خر تو خره؟ ۲‏*‏۲‏=‏۱۶

 • ر.ن
  ۰ ۰

  خداییش این دوره من قد 10 هزار تومن هم از همراه اولم استفاده نکردم اما قبض با اون جمله ی غیر واضح منتهی به آبان اومده 48هزار تومن!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مخابرات سعی دارد تا صدای مردم را دراورد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به رسم فوتبالیا قصد وارد کردن شوک رو دارن این همراه اولیا!!!تا تیم یه خورده تکون بخوره!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  من بطور متوسط چند ساله که هر سری قبض دوماهه برام میومد بین 45000 تا 55000 تومان این سری یک ماهش اومده 37000 تومان!!! یعنی اگه دوماهه بود می شد 74000 تومان به همین راحتی گرون کردن صداشم در نمیارن.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با دولت بسیار مزوری روبرو هستیم گران کردن در خفا و حرف زدن از ارزانی در در اشکارا
  نوبخت هم مردم را ببو فرض کرده است
  صد رحمت به احمدی نژاد خراب کاری می کرد اما نمی پیچوند

 • علیرضا
  ۰ ۰

  دوستان اگه می خواین صورت حساب خودتون را ریز ببینین به این صفحه برین:
  http://billing.mci.ir/billing
  من خودم قبض بابام را 29/7/92 پرداخت کردم حالا که صورت حساب را می بینم از تاریخ 1/8/92 تا 1/9/92
  صورت حساب جدیده و 7000 هم از جای چاقش هم بدهی قبلی در صورتی که 29/7/92 15000 ت پرداخت کردم.
  حالا این داستان میتونه دوتا پهلو داشته باشه یا اینکه صورتحساب مهر ماه را تا نیمه حساب کردن یا اینکه تا اول مهر ماه.

 • ایرانی
  ۰ ۰

  باید مقررات سختی وضع بشه تا جلوی افزایش قیمت گرفته بشه و همچنین قبضها مثل قبل، 2ماه یکبار بیاد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چاره اش اینه برید خط ایرانسل بخرید و خلاص

 • گلی شمشیری
  ۰ ۰

  وقتی به مراکز امورمشترکین مراجعه کردم که بالاخره قبضها یکماهه هستند یا دوماهه؟میگن نمیدونن.میگم من که دفعه پیش پرداخت کردم این هم رسیدش چرا دوباره بدهی پیشین اومده؟میگناشتباه میکنیباید کجا نسبت به این موضوع اعتراض کنیم ؟لطفا راهنمایی کنید

 • اسدصنیعی
  ۰ ۰

  مگر نشنیدید رییس جمهوری که انتخاب کردید فرمودند خزانه کشور خالیست بالاخره یکجوری باید پر بشه تا دولت بتونه هزینه هایش رو تامین کنه اگر بگوید گران میکنیم ناراحت میشوید برای همینه که ازاین طریق جبران میکنند عوضش یارانه میگیرند اون پول امام زمانی احمدی نژاد که به این زودیها تمام نمیشه تازه میتونید پس انداز هم بکنید ولی خواهشا با پولهای دیگه قاطی نکنید برکتش از بین میره

 • علی
  ۰ ۰

  دزدی از جیب مردم تو روز روشن!!!

 • سعید
  ۰ ۰

  بهترین کار تحریم همراه اول و استفاده از ایرانسل هست

 • محمد کاظم
  ۰ ۰

  برای بنده علاوه بر این پیامک یک قبض میاندوره نیز امد و گفته بود که اگر 48 ساعته پرداخت نشود قطع میشود و اتفاقا قطعم شد.
  رقمشم برام غیر قابل باوره 128000 تومان برای نیم ماه!!!!!!!!!

 • بدون نام
  ۰ ۰

  دوستان عزیز سعی بفرمائید در زندگی روزمره تان همیشه و در همه حال یکطرفه به قاضی نروید، و زود قضاوت نکنید، همیشه سعی کنید صحبت ها و دلایل طرف مقابل را نیز خوب بشنوید، در خصوص این خبر هم باید خدمت مبارکتان عرض نمایم که خود شرکت مخابرات توضیحاتی را در این مورد ذکر نموده اند،

  جوابیه شرکت مخابرات ایران در خصوص قبوض صادر شده و تعرفه های دوره آبان ماه به قرار زیر می باشد:

  تاریخ خبر: ۱۳۹۲/۰۹/۰۹ تعداد دفعات نمایش خبر: ۷۶۱

  لینک خبر فوق : http://www.mci.ir/web/guest/showNews?newsId=512

  صورتحساب پیامکی مهر و آبان مشترکان همراه اول ارسال شد
  از روز چهارشنبه ششم آذرماه، ‌ارسال صورتحساب پیامکی مهر و آبان ماه مشترکین دائمی همراه اول در سراسر کشور، آغاز شده است.
  به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول اطلاع رسانی صورتحساب مشترکین دائمی خود را به دو صورت «ماهانه» (از طریق پیامک، پرتال و سامانه اطلاع رسانی ۹۹۹۰) و نیز «دو ماه یکبار» (از طریق ارسال قبوض کاغذی به نشانی مشترکین) انجام می دهد.
  در مهرماه سال جاری از آنجا که تأخیر در نهایی شدن تعرفه مکالمات، موجب تأخیر در ارسال صورتحساب دو ماهة کاغذی دوره سوم(مرداد و شهریور) شده و نهایتاً به ارسال آن با همان تعرفه های سال ۸۲ در پایان مهرماه انجامید؛ صورتحساب پیامکی یک ماهه مهرماه، بدلیل جلوگیری از تداخل با صورتحساب کاغذی ماه های مرداد و شهریور، برای مشترکین ارجمند همراه اول ارسال نشد.
  این گزارش ادامه می دهد: اکنون که زمان ارسال صورتحساب پیامکی آبان ماه فرا رسیده است، به دلیل عدم ارسال پیامک صورتحساب مهرماه؛ صورتحساب پیامکی فعلی، شامل کارکرد مهرماه مشترکین نیز می باشد و به همین دلیل در متن پیامکی ارسالی، به جای عبارت «قبض آبان»، عبارت «قبض منتهی به آبان»، درج شده است. به عبارت دیگر، پیامک مذکور شامل قبوض ماه های مهر و آبان مشترکین است که قبض کاغذی آن نیز در روزهای آینده ارسال می شود.
  همراه اول یک بار دیگر به مشترکین خود اطمینان داده است که هیچ تغییری در تعرفه سیم کارت های دائمی صورت نگرفته و مبنای صدور صورتحساب، همچنان تعرفه مصوب سال ۱۳۸۲ است. چنانچه مشترکین مایل باشند می توانند با مراجعه به مراکز مخابراتی تلفن ثابت یا سایت اینترنتی www.mci.ir و دریافت ریز مکالمه ، از رعایت دقیق این موضوع اطمینان حاصل کنند.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تو دنیا دیگه کسی برا مکالمات به این مزخرفی پول نمیده اما اینجا گرونترش هم میکنن / نوبرن واقعآ آسون ترین کار اینه که یا استفاده رو کمتر کنیم یا اینکه wechat و tango و viber رو فعال کنیم .

 • حامد
  ۰ ۰

  انتقال مخابرات به ... در دوران احمدی نژاد و اشتهای سیری ناپذیر و مصونیت اهنین ...
  موجب این گزانی غیر منطقی هست و ربطی هم به دولت جدید نداره.
  دوستان به جای کثیف کردن خون خودشون کمی تحقیق. کنن

 • 5
  ۰ ۰

  اقا تحریم کنید،یک ایرانسل اعتباری بخرید.