{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 33416

ارزیابی کارشناسان درباره بهای فلز زرد این هفته چیست؟

تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز و خبرگزاری بلومبرگ از کارشناسان اقتصادی نشان می‌دهد که قیمت جهانی طلا طی روزهای آینده نیز با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد.

روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان قیمت طلا حدود ۸ دلار افزایش یافت زیرا نشانه‌هایی از افزایش تقاضا برای سکه، جواهرآلات و شمش طلا در چین مشاهده شده است. در ادامه ضمن بررسی شرایط کنونی بازار طلا، به پیش‌بینی خبرگزاری بلومبرگ و سایت کیتکو درباره قیمت طلا در هفته جاری اشاره می‌کنیم. چند روز پیش اعلام شد واردات خالص طلا از هنگ کنگ به چین در ماه اکتبر رشد کرده است. در حال حاضر پیش‌بینی رشد تقاضای فیزیکی به افزایش قیمت طلا کمک کرده است اما بازار طلا در مجموع از سه عامل پایا یعنی بهبود شرایط اقتصاد جهان، عملکرد بسیار خوب بازارهای مالی و پایین باقی ماندن نرخ‌های تورم در اقتصادهای بزرگ تاثیر پذیرفته و همین سه عامل سبب شده‌اند قیمت فلز زرد در سال جاری تاکنون 25 درصد کاهش یابد. البته در سه ماه اخیر یک عامل دیگر هم پدید آمده که به کاهش قیمت‌ها کمک کرده است. از ماه سپتامبر که احتمال محدود شدن سیاست‌های انبساطی بانک مرکزی آمریکا مطرح شده قیمت طلا تحت فشار مضاعف قرار گرفته است. در ماه جاری میلادی که امروز به پایان می‌رسد، قیمت طلا 5 درصد کاهش یافته و در این کاهش محدودیت‌های اعمال شده از سوی دولت هند بر واردات طلا به این کشور نیز موثر بوده است. دولت هند برای کاستن از کسری بودجه مدتی است محدودیت‌هایی بر واردات طلا اعمال کرده است. هند سال پیش با مصرف 900 تن طلا بزرگ ترین مصرف کننده این فلز گرانبها بود. البته پیش‌بینی شده امسال چین با مصرف 1000 تن طلا به بزرگ ترین مصرف کننده این فلز گرانبها تبدیل خواهد شد. در نظرسنجی این هفته خبرگزاری بلومبرگ از 30 کارشناس ارشد طلا، 18 نفر پیش‌بینی کردند قیمت طلا در هفته جاری کاهش خواهد یافت، 9 نفر نظری مخالف گروه نخست داشتند و سه نفر معتقد بودند قیمت‌ها حول رقم های کنونی نوسان خواهد کرد و تغییر محسوسی نخواهد داشت. در نظرسنجی این هفته کیتکو درباره تغییرات قیمت طلا در هفته پیش رو، از 20 تحلیلگر تکنیکال، معامله‌گر حرفه‌ای و مدیر سرمایه‌گذاری، هفت نفر پیش‌بینی کردند قیمت فلز زرد در هفته جاری افزایش خواهد یافت، هفت نفر نظری مخالف گروه نخست داشتند و شش نفر نیز پیش‌بینی کردند قیمت‌ها تغییر محسوسی نخواهد داشت. قیمت طلا از دسامبر سال 2008 تا ژوئن سال 2011 همزمان با آنکه بانک مرکزی آمریکا بیش از دو هزار میلیارد دلار به اقتصاد این کشور تزریق کرد بیش از 70 درصد افزایش یافت. اقدام بانک مرکزی آمریکا هم ارزش دلار را کاهش داد و هم انتظارات تورمی را بالا برد و این دو فرایند به افزایش قیمت طلا کمک کرد. به گزارش جهان سهم، به دلیل پایا بودن عوامل فشار بر قیمت طلا، نهادهای تحلیلگر از جمله بانک‌های سرمایه‌گذاری در ماه‌های اخیر پیش‌بینی خود از قیمت طلا را کاهش داده‌اند. در زیر نمودار نتیجه نظرسنجی این هفته کیتکو نشان داده شده است:

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خسته شدم از اینکه هر هفته با اینکه پیش بینی شون اشتباهه بازم اصرار دارید خبرشونو نمایش بدید

 • محمد
  ۰ ۰

  من به همه اطمینان میدم این پیشبینیها دقیقا بر عکس میشه چون تجربه اینو نشون میده

 • امیر
  ۰ ۰

  آقا من پیش بینی میکنم این هفته قیمت طلا افزایشی است زیرا کیتکو اعلام کرده کاهشی است.

 • مرمر
  ۰ ۰

  خدا کنه بالا بره منکه. بدبخت شدم طلا گرمی132 خریدم سود کنم اونم یک کیلو هرروزداره افزونتر میشه کاش همون 120می‌فروختم ضررش کمتر بود

 • SCOUT
  ۰ ۰

  خبری در راه است .....