{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 32401

نسبت به پایان سال ۹۱ محقق شد؛

شرکت های بورسی در مجامعی که تا پایان هفته نخست آبان ماه امسال برگزار کردند در برابر تحقق درآمد بیش از ۳۱۱ هزار و ۴۳ میلیارد ریال، بالغ بر ۲۲۹ هزار و ۴۴۶ میلیارد ریال را در ...

مجامع خود تقسیم کردند که این رقم عددی معادل 70 درصد از کل درآمد واقعی این شرکت هاست. شرکت های بورسی در مجامعی که تا پایان اوایل آبان ماه امسال برگزار کردند، بیش از 229 هزار میلیارد ریال درآمد واقعی خود را میان سهامداران تقسیم کردند. آمارها نشان می دهد، سود تقسیمی شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در پایان سال 91 مبلغ 169 هزار و 733 میلیارد ریال بود که این رقم تاکنون با رشدی 35 درصدی به رقم 229 هزار و 446 میلیارد ریال رسیده است. بر اساس این گزارش، 252 شرکت بورسی در مجامعی که تا پایان هفته نخست آبان ماه امسال برگزار کردند در برابر تحقق درآمد بیش از 311 هزار و 43 میلیارد ریال، بالغ بر 229 هزار و 446 میلیارد ریال را در مجامع خود تقسیم کردند که این رقم عددی معادل 70 درصد از کل درآمد واقعی این شرکت هاست. گروه دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش 100 درصد، کشاورزی، دامپروری و خدمات وابسته به آن 97 درصد، مخابرات 96 درصد و استخراج کانه های فلزی با 84 درصد از درآمد خود را به سهامداران خود پرداخت کردند تا در صدر تقسیم سود شرکت های بورسی قرار گیرند. بر اساس این گزارش در میان صنایع بورسی، 21 شرکت حاضر در گروه فلزات اساسی، 66 هزار و 202 میلیارد ریال درآمد واقعی کسب کردند که با تقسیم سودی 78 درصدی، 51 هزار و 496 میلیارد ریال سود به حساب سهامداران خود واریز خواهند کرد. همچنین محصولات شیمیایی با 36 هزار و 939 میلیارد ریال و بانک ها، موسسات اعتباری و سایر نهادهای پولی با 32 هزار و 514 میلیارد ریال تقسیم سود در رتبه های بعدی قرار دارند. استخراج کانه های فلزی با 30 هزار و 181 میلیارد ریال، فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای با 21 هزار و 84 میلیارد ریال، مخابرات با 19 هزار و 496 میلیارد ریال، شرکت های چند رشته ای صنعتی با 7 هزار و 950 میلیارد ریال، سیمان، آهک و گچ با 5 هزار و 411 میلیارد ریال، مواد و محصولات دارویی با 4 هزار و 423 میلیارد ریال و رایانه و فعالیت های وابسته به آن با 3 هزار و 335 میلیارد ریال در مکان های چهارم تا دهم بیشترین تقسیم سود صنایع بورسی ایستاده اند. افزایش متوسط سود تقسیمی به گزارش سنا، متوسط سود تقسیمی هر سهم شرکت های بورسی در پایان سال 91 مبلغ 392 ریال بود که این رقم با رشدی 84 ریالی به 476 ریال رسیده است. گروه کشاورزی، دامپروری و خدمات وابسته به آن با 3400 ریال، رایانه و فعالیت های وابسته به آن با 1674 ریال، استخراج کانه های فلزی با 1453 ریال و قند و شکر با 1342 ریال در رتبه های اول تا چهارم بیشترین متوسط سود تقسیمی تا اوایل آبان ماه جاری قرار دارند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باراک اوباما گفت: ماهیت قرارداد این خواهد بود که آنها پیشرفت‌ها در برنامه هسته‌ای خود را متوقف خواهند کرد. ظرفیت فرار هسته‌ای جایی است که آنها می توانند قبل از این که جامعه بین المللی شانس واکنش داشته باشد به سلاح برسند.آنها خود را در معرض بازرسی های جدی تر از اکنون و در برخی از موارد بازرسی های روزانه قرار خواهند داد. در عوض آنچه که ما انجام خواهیم داد اندکی گشایش (کاهش تحریم‌ها) خواهد بود که آن هم اگر آنها هر بخشی از توافق را نقض کنند بازگشت‌پذیر خواهد بود .

  به گزارش باشگاه خبرنگاران، رئیس جمهور آمریکا گفت: اجازه دهید این موضوع را در شش ماه آینده بررسی کنیم و ببینیم در حالی که اصل تحریم های ضروری را حفظ می کنیم، می‌توانیم این موضوع را به روش دیپلماتیک حل کنیم یا خیر و من به عنوان رئیس جمهور آمریکا همه گزینه‌ها را برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای حفظ می‌کنم. من فکر می کنم این یک آزمایش است و ارزش انجام دادن را دارد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی بیانیه ای خطاب به طرف های مذاکره کننده اعلام کردند که فرصت مذاکرات فراخ نبوده و چنانچه بخواهند مذاکرات را به یک روند فرسایشی و وقت کشی مبدل نمایند، مجلس شورای اسلامی تصمیماتی مبتنی بر مطالبه ملت ایران اتخاذ کرده و حتی در نوع همکاری های جدید با آژانس بین المللی انرژی هسته ای نیز تجدیدنظر خواهد کرد.

  در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی بیانیه ای با امضای همه نمایندگان قرائت شد.

  متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

  ملت شریف ایران در آستانه مذاکرات هسته ای در ژنو نکات زیر را متذکر می شویم:

  1- جمهوری اسلامی ایران همواره بهترین مسیر حل و فصل مسئله هسته ای را مذاکره دانسته و همیشه بر لوزام مذاکرات پایبند بوده است.

  2- جمهوری اسلامی ایران حقوق هسته ای خود را در چهارچوب قواعد بین المللی و ان پی تی و پادمان پیگیری نموده و همکاری همه جانبه با آژانس بین المللی انرژی هسته ای داشته است.

  3- با یک نگاه آسیب شناسانه به روند بیش از یک دهه مذاکرات هسته ای، کاملا هویداست که هر گاه مذاکرات در مسیر رسیدن به یک توافق نزدیک شده به ناگاه رژیم صهیونیستی و بعضی قدرت های بزرگ در ایفای نقش خود جهت اخلال در مذاکرات حرکت کرده و عملا مذاکرات را به بن بست کشانده است.

  4- اینک با توجه به مذاکرات هسته ای در ژنو اعلام می کنیم که ملت ایران به هیچ وجه از حقوق هسته ای خود عقب نشینی نخواهد کرد و برخی سردمداران غربی به جای خط و نشان کشیدن برای مذاکرات جهت خشنودی رژیم صهیونیستی باید بدانند این فرصت فراخ نبوده و چنانچه بخواهند مذاکرات را به یک روند فرسایشی و وقت کشی مبدل نمایند، مجلس شورای اسلامی تصمیماتی مبتنی بر مطالبه ملت ایران اتخاذ کرده و حتی در نوع همکاری های جدید با آژانس بین المللی انرژی هسته ای نیز تجدیدنظر خواهد کرد.

  5- ضمن اعتماد به مذاکره کنندگان هسته ای خود به خصوص وزیر محترم امور خارجه، مجلس شورای اسلامی روند مذاکرات را رصد کرده و بر ایستادگی قدرتمندانه بر روی حقوق کامل هسته ای ملت ایران تاکید می نماید.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کمیته حقوق بشر مجمع عمومی سازمان ملل یک قطعنامه غیرالزام‌آور ضدایرانی که کانادا پیش‌نویس آن را تهیه کرده بود را تصویب کرد.
  مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: آمریکا طرحی برای کاهش عمده تحریم‌ها علیه ایران ندارد و تحریم‌های نفتی و مالی سر جای خود باقی خواهد ماند.