{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 32330

بازار ملک آماده افت بیشتر می‌شود؟

ستون امروز نبض بازار قیمت پیشنهادی فروش تعدادی از واحدهای مسکونی در مناطق مختلف تهران را در خرداد ماه نسبت به ماه جاری مورد مقایسه قرار داده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که «نرخ‌های پیشنهادی فروش» در مقایسه با پنج ماه گذشته، 9 درصد کاهش یافته است. این مساله در حالی است که گزارش‌های رسمی طی 4 ماه گذشته بیانگر افت حداقل 11 درصدی «قیمت‌های قطعی یا همان قیمت‌های معامله شده» است. با این تفاسیر، 9 درصد کاهش قیمت‌های پیشنهادی در پای میز معامله برای تعیین قیمت نهایی به این معنا است که در ماه‌های آینده، معاملات تحت‌تاثیر چانه زنی بر سر قیمت پیشنهادی بازهم و حداقل به میزان 9 درصد کاهش پیدا خواهد کرد. در معاملات مسکن معمولا قیمت قطعی 10 تا 15 درصد کمتر از نرخی است که مالک یا دلال تحت عنوان قیمت پیشنهادی اعلام می‌کند. برای مثال، یک واحد مسکونی نوساز 45 متری در خیابان نیروی هوایی در خرداد ماه، متری 6 میلیون و 500 هزار تومان به بازار عرضه شده بود اما اکنون این واحد مسکونی، متری 5 میلیون و 800 هزار تومان به بازار فروش معرفی شده است. (این یعنی 11درصد کاهش). همچنین در حال حاضر در خیابان اشرفی اصفهانی یک واحد مسکونی نوساز به متراژ 43 متر مربع 6 میلیون و 200 هزار تومان به خریدار معرفی می‌شود، اما مشابه این واحد در خرداد ماه، متری 6 میلیون و 780 هزار تومان ارزش‌گذاری می‌شد. (این یعنی 9درصدکاهش). از طرف دیگر 7 میلیون و 200 هزار تومان، ارزش کنونی هر مترمربع یک واحد مسکونی یک‌سال ساخت به متراژ 50متر مربع در خیابان یوسف‌آباد است، اما این واحد در پنج ماه گذشته متری 7 میلیون و 760 هزار تومان به متقاضیان اعلام می‌شد. (این یعنی 7درصدکاهش). علاوه براین در تاریخ خرداد ماه سال جاری در خیابان نیاوران واحدی 102 متری نوساز، متری 9 میلیون و 100 هزار تومان برای فروش از سوی مالک پیشنهاد می‌شد، اما حال واحد مشابه متری 8 میلیون و 200 هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود. (این یعنی10درصد کاهش). به گزارش دنیای اقتصاد، همچنین در خیابان زمزم قیمت هر مترمربع کنونی یک واحد مسکونی نوساز 2 میلیون و 100 هزار تومان و در خرداد ماه ارزش این واحد، متری 2 میلیون و 390 هزار تومان بود. (این یعنی 9درصد کاهش).

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با این قیمتها کسی خریدار نیست تا 30درصد کاهش پیدا نکنه خریداری نیست

 • محمد
  ۰ ۰

  طلا ودلار هر زمانی به قیمت کف بخورد کاهش قیمت مسکن به علت چسبندگی قیمت از 6 ماه بعد شروع به کاهش می کدد وثابت می شود

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خنده داره اول 300-400% گرون میشه و بعدش9-10% میاد پایین و بهش هم میگن ارزونی و ارزون شده. الحق که ما ایرانی جماعت، همه چیزمون به همه چیزمون می آد.

 • به محمد
  ۰ ۰

  سکه بیاد زیر 900 که دیگه فاتحه مسکن خونده شده البته الان حدود 906000 بعدا مذاکرات روی 800 ثابت میشه اونوقته که قیمت مسکن .......

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بنده خدا پارسال دکتر ادیب سقوط قیمت مسکن رو از تیر 92 پیش بینی کرده بود جدیدا این اقتصاد دان افت وکاهش شدید قیمت ملک وزمین رو تا یکسال اینده با بهبود روابط سیاسی پیشبینی کرده

 • کارمند بانک ملت
  ۰ ۰

  یک خبر داغ و فوری توجه فرمایید: سقف وام مسکن کارکنان بانک ها از 50 به 100 ملیون تومان افزایش یافت. بزودی 200000 کارمند بانک های ( ملی،سپه،مسکن،کشاورزی،توسعه صادرات،صنعت و معدن، توسعه تعاون و ار همه مهمتر ملت و رفاه و صادرات و تجارت) وارد بازار خرید و تبدیل احسن می شوند. متوهمین کاهش قیمت مسکن مراقب کلاه خودتان باشید باد نبره

 • تهرانی
  ۰ ۰

  دلال مسکن در نقش کارمند بانک ملت ههههههه برای شایعه پراکنی دلال های سکه نتونستند جلوی سقوط قیمت سکه رو از قیمت 1600000 تا به امروز که حدود 900000 شده وادامه داره رو بگیرند اینو بدونید هر گونه افزایش وام مسکن باید توسط شورای پول واعتبار تایید بشه که شدیدا مخالف هستند وافزایش وام رو به علت تورم منتفی می دانند منتظر کاهش شدید قیمت مسکن که رییس اتحادیه املاک کشوری واقتصاددانهای برجسته به اون اشاره وتاکید کردند باشید زمان این رو قطعا مشخص می کنه .بدرود

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کارمندهای بانک هم زرنگ هستند اگه واگه یه همچین وامی باشه ردیف می کنند برای سرمایه گذاری در بورس چون الان خیلی ها رو میشناسم دنبال نقدینگی ودریافت وام از بانک هستند برای خرید سهام هرچند این وام ها صحت نداره وحتی اگه وارد بازار مسکن بشه هم که نمیشه تاثیر انچنانی روی بازار مسکن نداره ونقدینگی خیلی زیادی نیازه برای جلوگیری از کاهش قیمت مسکن .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بهزاد دلال ازنقش دکتر ومهندس به کارمند بانک ملت مردم ازخنده ههههههها

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با توجه به میانگین فصلی دوران رونق و رکود در بازار مسکن تهران، به نظر می‌رسد که با فرض در نظر گرفتن شرایط فعلی بازار مسکن و قرارگیری آن در چرخه رکود، عوامل اقتصادی محرک برای آغاز دوران رونق بعدی آماده باشد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شرایط برای آغاز دوران رونق خرید و فروش مهیا است و می‌تواند با یک جرقه بازارمسکن تهران به سمت افزایش قیمت‌ها حرکت کند.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  براساس آخرین آمار مرکز آمار ایران، عمده گروه‌های مصالح ساختمانی در نیمه اول سال 92 با افزایش نرخ رشد قیمت روبرو بوده اند که در نتیجه باعث افزایش قیمت تمام شده (و در نهایت با احتساب سود مورد نظر مالک از سرمایه‌گذاری در این بازار) و به تبع آن افزایش قیمت عرضه مسکن خواهد شد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  طبق آخرین آمار مرکز آمار و دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، قیمت زمین درتهران در بهار 92 با رشد روبرو شده است (رشد 160 درصدی نسبت به بهار91) که در نتیجه قطعا قیمت واحدهای ساخته شده در این دوره زمانی را در زمان عرضه افزایش خواهد داد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دوستان نه بنگاهیم ن دلال اگر قدرت خریدشو دارید الان بخرید به فردا نسپارید الان کیس مناسب و انتخاب زیاده اگه کمکی بازار داغ بشه این بنگاهیای دلال و مشاوران املاک بیسواد جواب سلامتم نمیدن ولی الان جلوت دولا میشن وچای هم بهت میدن. من یک سال پیش نخریدم الان پولم نصف شد رفتم ی چیز گرفتم فقط اسمش خونست ولی بازم بهتر از پوله تو بانکه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  راستی مشاور املاک محمد کجاست ازش خبری نیست!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگر قدرت خریدشو دارید الان بخرید به فردا نسپارید الان کیس مناسب و انتخاب زیاده اگه کمکی بازار داغ بشه این بنگاهیای دلال و مشاوران املاک بیسواد جواب سلامتم نمیدن ولی الان جلوت دولا میشن وچای هم بهت میدن. من یک سال پیش نخریدم الان پولم نصف شد رفتم ی چیز گرفتم فقط اسمش خونست ولی بازم بهتر از پوله تو بانکه.

 • تولید کننده مسکن
  ۰ ۰

  بنده بعنوان کارشناس ارشد عمران که بمدت 10 سال است علاوه بر سایر پروژه های اجرایی، کار تولید مسکن را نیز انجام میدهم به شخصه شاهد گرانتر شدن قیمت مصالح ساختمانی به نسبت سال قبل در همین موقع هستم و همچنین تعرفه های خدمات و عوارض شهرداری و نظام مهندسی هم افزایش داشته اند. قیمت مسکن و زمین هم انصافا کاهش چشمگیری نداشته و فقط پول لازمها (آنهم با ضرر) حاضر به فروش ملکشان هستند. به همین خاطر (رکود + وجود افراد پول لازم) هم اکنون بهترین زمان ممکن برای خرید ملک از این افراد پول لازم است. مطمئنا دوباره و همانند چند دهه قبل، افزایشها ادامه دار خواهد شد. دوستان بیایید سر خودمان کلاه نگذاریم؛ وقتی تورم بالای 40 درصد است (آنهم با آمار کذایی بانک مرکزی) و وقتی میدانیم که حداقل در چهار دهه گذشته اگر ارزانی هم داشته ایم به نسبت گرانیها 10 به 100 بوده، توقع کاهش چشمگیر قیمتها رویایی بیش نیست. البته نباید این را هم از یاد برد که قدرت خرید قشر متوسط به پایین، بسیار کاهش یافته ولی چون در اقتصاد بیمار ما ملاک افزایشها صرفا عرضه و تقاضا نیست و از سوی دیگر نقدینگی بسیار زیادی در دست مردم (قشر متوسط به بالا) قرار دارد، هر آن احتمال بروز گرانی بیشتر وجود دارد و تا زمانی که دولت نتواند اعتماد مردم را جلب کند و این نقدینگی را جمع آوری نموده و صرف کارهای عمرانی و تولیدی کند، درب کماکان بر همان پاشنه قدیم گرانی و تورم خواهد چرخید. ضمنا بدانید که بخش مسکن بخاطر تولیدی بودنش و نقش بسزایش در اشتغال زایی و درآمد زایی برای دولت و ایجاد رونق اقتصادی، قطعاً از حمایت دولتی در جهت رونق برخوردار خواهد شد و با عنایت به این و اینکه نیاز به سالی 2 میلیون واحد مسکونی در کشور است، این بازار هیچگاه ضرر ده نخواهد بود.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کاهش تولید مسکن+افزایش قیمت زمین + افزایش قیمت مصالح ساختمانی+ افزایش دستمزدها + افزایش وام مسکن+اجرای فازدوم هدفمندی یارانه ها + تداوم گرانی کالاها = افزایش غیرقابل اجتناب قیمت آپارتمان در تهران .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با افزایش قیمت زمین,مصالح ساختمانی و دستمزدها، هزینه ساخت خانه وقیمت تمام شده مسکن بسیارافزایش یافته و با ادامه گرانی عموم کالاها قطعا"در آینده نزدیک شاهد افزایش بیشتر قیمت ها در بخش مسکن خواهیم بود...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  یک هفتس قیمت نقشه 30درصد گران شده قیمت سیمان هر کیسه هزار رفته روش یک ماه میشه انشعاب برق هم شده 3 برابر بعد بگید میاد پایین قیمتا !!شک نکنید با توجه به افزایش هزینه ها گرون تر میشه..

 • ناشناس
  ۰ ۰

  صرفا و فقط جو روانی ناشی از انتخاب آقای روحانی باعث رکود شده و این کاهش اندک قیمت مسکن با هیچگونه تصمیم گیری درست اقتصادی پشتیبانی نشده است فلذا این کاهش صرفا" روانی بوده و در صورتیکه اتفاقات واقعی خوب در اقتصاد ما رخ ندهد، دوباره شاهد افزایش همه قیمتها از جمله مسکن خواهیم بود.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مشاورین املاک( بنگاهی و دلالی مسکن) واقعا" یکی از شغل های بدون ضابطه و کم مسئولیت را درجامعه دارند که فایده چندانی هم به حال اقتصاد جامعه ندارد. بدون احراز صلاحیت و با میانگین تحصیلات کم و اطلاعات حرقه ای پایین کاری کارشناسی و یا مشاوره و خدمات درست و حسابی هم که انجام نمیدهند و عملا" نظارتی هم بر کارشان نیست و فقط اطلاعات را از فروشنده و خریدار دریافت و ملک و آپارتمان رادست به دست میکنند و با کمترین فعالیت وکمترین مسئولیت پذیری پول زیادی از آنان می گیرند و تو هر کوچه و گذری هم بدون ضابطه چند تا یی هستند. در واقع بیشتربنگاه های املاک اضافی هستند و همین ها فریبکارانه و بر حسب شرایط برای کسب درآمد بیشتربا اطلاعات نادرست خود به کاهش یاافزایش غیر معمول قیمت مسکن دامن میزنند.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  واقعا نیم قرن تجربه سرکیسه کردن مردم قابل چشم پوشی نیست. بعنوان مستاجری که ده سال است با بنگاهها برخورد دارم، طی سالهای اخیر برخوردهای بنگاههای املاک بسیار زننده تر و کاسبکارانه تر شده است و الحق فقط و فقط درجهت منافع خود گام بر می دارند. امیدوارم با راه اندازی یک سایت اطلاع رسانی مستقیم برای ارتباط صاحبخانه و مستاجر و همچنین فروشنده و خریدار و ثبت قراردادها در دفاتر اسناد رسمی با نرخ رسمی، بساط این فریب کاری و مفتخوری دلالان مسکن (مشاوران املاک – بنگاهی ها) از زندگی ایرانیان برچیده شود...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خوشم میاد شایعه هم از کاهش قیمت ملک جلوگیری نمی کنه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  طبق قوانین اتحادیه, به منظور اخذ مجوز تاسیس یک بنگاه معاملات ملکی داشتن حداقل سواد خواندن و نوشتن، کفایت می‌کند!...... و البته بسیاری از بنگاهی ها (دلالان مسکن) سواد خواندن و نوشتن هم ندارند..!!..

 • ناشناس
  ۰ ۰

  وقت خرید ملک با قیمت خوب و خوش نقشه حالاست. وقتی مشتری کمتره بهترمیشه چونه زد و ملک خوب تر پیدا کرد. بازار که رونق بگیره آپارتمان ته کوچه بن بست 2 متری با درب 1 متری طبقه چهارم بیست سال ساخت بدون انباری و بدون پارکینگ رو بنگاهی میگه اکازیون متری 5 میلیون ... تازه میگه بذار ببینم اگرنفروخته باشه!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با استناد به چرخه سنواتی(تجربی) تغییرات قیمت زمین کلنگی و اجاره مسکن در شهر تهران درطول 21 سال گذشته و ارتباط منطقی هردو آنان با تغییرات قیمت آپارتمان مسکونی که این عقب ماندگی را تایید می کند(طبق اعلام مرکز آمار متوسط قیمت زمین گلنگی در تهران دربهار 92 نسبت به بهار 91 بیش از 160 درصد افزایش داشته است) و با عنایت به اینکه بیش از 65 درصد اموال و دارایی ها در ایران در بخش مسکن سرمایه گذاری شده است ....با صراحت می توان گفت که مسکن کماکان .هم به عتوان یک کالای مصرفی ضروری و هم به عنوان یک کالای سرمایه ای مطمئن و ایمن و درآمد زا مورد توجه و علاقه عموم مردم ایران می باشد و تا زمانیکه عقب افتادگی قیمت مسکن درتهران جبران نگردد سرمایه گذاران حرفه ای بازارمسکن و همچنین مردم بسیاری که خانه قبلی خود را تخریب و نوسازی کرده اند و مالک مسکن سرمایه ای شده اند رغبت و تمایلی به فروش مسکن مازادخود نخواهند داشت.... با این شرایط و با وارد شدن بازارهای طلا و ارز به دوره زمانی اصلاح قیمتها ( وکاهش شدید بازدهی سرمایه در این بازارها ) و پیش بینی تداوم این وضعیت در چندماه آینده و ورود تدریجی نقدینگی سرگردان از سایر بازارهابه بازار مسکن...و همچنین با عنایت به کسری بودجه وتصمیم دولت جدید در واگذاری مسکن به بخش خصوصی و بانک ها وتوقف ادامه طرح مسکن مهرو احتمال افزایش وام خرید مسکن ( 6 برابر سپرده ) وهمچنین نرخ رشدبالای نقدینگی و تداوم تورم وگرانی و رشد عمومی قیمت کالاها و هزینه های تولید مسکن به همراه آزاد سازی قیمت ها و.... افزایش تدریجی متوسط قیمت آپار تمان مسکونی وجبران عقب افتادگی قیمت آن در تهران به میزان حداقل 55 درصد دیگر تا بهار 1393 بسیارمحتمل خواهد بود.

 • شاهرخ
  ۰ ۰

  آقایانی که دم از کاهش قیمت مسکن اونوقتی که دلار 1000 تومن بود چرا قیمت مسکن سال به سال بالا می رفت

 • سید
  ۰ ۰

  تاحالا که توهم نبوده کاهش داشته ازاین به بعد توهم نیست مسکن سقوط داره شاید 2 سال طول بکشه

 • ندا
  ۰ ۰

  این قیمت ها رو سفته بازها وسوداگران مسکن دادند که هیچ خریداری برایشان وجود ندارد حتی برای بازدید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  وقتی تا 5 سال دیگه نشستی تو بنگاه یا ببخشید محل شیاطین اونوقت معلوم میشه کی توهم داشته وافسوس می خوری همون سال92 با 40 درصد زیر قیمت منطقه فروخته بودی گذاشته بودی بانک

 • به کارمند به اصطلاح بانک ملت
  ۰ ۰

  بی سواد بانک ملت بانک خصوصی واگگرهمچین مصوبه ای داشته باشه به بانک های دولتی ربطی نداره فکر کنم شما دلالی ازجنس بهزاد وارسطوو.....

 • رضا
  ۰ ۰

  نتیجه اقدامات سیاسی واقتصادی دولت از سال 93 به بعد مشخص ونمایان می گردد

 • شاهرخ
  ۰ ۰

  به محمد عزیز مگه سکه از 1550 به 950 نرسید پس چرا مسکن هنوز قیمت هاش سرجاش مونده

 • آرش(پیش بسوی اونس1000دلاری)
  ۰ ۰

  من خبر افزایش سقف وام مسکن کارکنان بانک ها از 50 به 100 ملیون تومان را تایید می کنم( بانک های دولتی ملی،سپه، مسکن،کشاورزی،توسعه صادرات،صنعت و معدن، توسعه تعاون و 4 بانک دولتی تازه خصوصی شده ملت و رفاه و صادرات و تجارت) در ضمن بانک های کاملا خصوصی پارسیان پاسارکاد سرمایه اقتصاد نوین .... سقف وام آنها 120 میلیون تومان است. متوهمین کاهش قیمت مسکن اگر باور ندارید از شعبه بانک های محله تون بپرسین!!!

 • به شاهرخ
  ۰ ۰

  عجله نکن دوسال طول میکشه فروشندهها بعضی ها درتوهم هستند وتمام عقده های ثروتمند شدنشون رو درملکشون می بینند از بهمن پارسال تا حالا قیمت ها بالاست البته خرید وفروش با 30 درصد زیر قیمت هم خیلی خیلی کم انجام شده تا 2 سال دیگه دربدترین وبیشترین زمان قیمت ملک 40 درصد زیر قیمت های کنونی است سرمایه گذار بورس سپرده گذاری وحتی سکه به علت نقد شوندگی بالا را بیشتر می پسندد.مصرف کننده هم قدرت خرید ندارد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  امروز سکه تا 905000 تومان کاهش داشته ومسکن تا 30 درصد تاالان بدون مشتری با وجود کاهش 30 درصدی سکه تا 15 درصد ومسکن تا 50 درصد دیگر جای کاهش دارد البته نه یکروزه شاید 1سال طول بکشد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شمایی که میگی ارزون نشده ونمیشه نفروش ببین به کجا میرسی

 • سرپرستی بانک
  ۰ ۰

  کارمند قلابی بانک ملت ::اگه شناسایی بشی این کارت جرم داره!!!!! وتادیب میشی که دیگه به دروغ خبر از واقعه ای که اتفاق نیافتاده شایعه میکنی واز بخشنامه دروغین توسط یک بانک دولتی خبرمیدی آنهم فقط بدلیل منافع شخصی وسود آوری از فروش ملک بطور کلاهبرداری ونشر اکاذیب وتزویر ودروغگویی از قول منابع دولتی

 • مردم آگاه دربحث مسکن
  ۰ ۰

  کارمند بانک ملت ----خودتی .....خودتی بااین حرفا گره مسکن وفروشش حل نمیشه ومتوسا به دروغگویینشوید دلالای کثیف وبیسواد که واقعا"آفت جامعه هستید از کوچک تا بزرگتون که خون مردمو کردن توشیشه

 • کامران
  ۰ ۰

  فرشاد و ارسطو و شاهرخ و ضد بورس و تولید کننده مسکن و کارمند بانک ملت و بدون نام همگی اونها برادران نتانیاهو هستن و وطن فروشند و آرزوی شکست مذاکرات رو دارند تا با یحودیان شادی کنن

 • مردم
  ۰ ۰

  گیریم که بانک هم وامش افزایش داشته باشه.خوب اقساطش چقدره ؟آیا همه میتونن بااین در آمدها این وام را بگیرند اونهم با اون بهره های آنچنانی .درثانی کارمند قلابی بانک ملت مگه قبلا" بانگ پارسیا ن وامهای 100میلیونی برای خرید خونه نمیداد که الان این موضوع با مژده وساز ودهل خبرمیدی ؟.آیا همون موقع مگه کسی از وام 100میلیونی استقبال کرد که مسکن قیمتش 1/3 الان بود؟پس بنابرین بچه دلالک بشین سر جات وپیش چند تا بزرگ اقتصاد وبانکی و...... که تو این سایت میاندحرف وحدیث سر هم نکن .ای دلقک اسباب خنده را فراهم نکن!!!! احول نادان

 • کوروش
  ۰ ۰

  همه چیزبستگی به مذاکرات داره

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تورم و افزایش قیمت ملک بادکنک نیست که یک شبه بادش خالی بشه پایین آوردنش علم و تزریق ارز و همکاری همه مردم رو نیاز داره که فعلا" غیر ممکن به نظر میاد و کسایی که تو بازار کار کردن میدونن بورس ترین کالاها هم در صورت رکود مقداری کاهش پیذا میکنن و این روال بازار است

 • آنتی آنتی فرشاد
  ۰ ۰

  کامران!! تو اول برو یه کم سواد یاد بگیر و یهودی رو یحودی ننویس و..........، اونوقت بیا کامنت بذار.........

 • فرشاد
  ۰ ۰

  روزنامه همشهری مورخ 92/8/28 را نگاه میکردم برخلاف شایعات کج اندیشان قیمتهای پیشنهادی فروشندگان به هیج وجه کم نشده مثلا واحد95 متری نوسازدر مرزداران به قیمت 7.300.000 تومان آگهی شده بود آفرین بر استقامت فروشندگان در مقابل سمپاشی های کاهشی ها که عمدتا سرمایه گذاران بورس هستند وچشم دیدن بازار مطمئن وبدون ریسک مسکن را ندارند.

 • ابله
  ۰ ۰

  دیروز عباس آقا بنگاهی سرکوچه مون که قبلا جگرکی داشت میگفت ملک بازم میاد پائین و به من توصیه میکرد برم ملکمو زیر قیمت بفروشم و با پولش سهام بورس بخرم.وقتی ازش سوال کردم چقدر میادپائین گفت حداقل 40-50 درصد افت قیمت خواهد داشت شایدهم بیشتر ! البته بستگی به نتیجه مذاکرات داره !!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اقایان افزایشی و ضد بورس اطلاعات اقتصادی شما با یک پیرزن 90ساله هیچ فرقی نداره چون اگه از اون هم بپرسی 500میلیون پول دارم باهاش چیکار کنم می گه برو ملک بخر بعد هم یک مثال می زنه که شوهرش 50سال پیش یک خونه خریده متری 10تومن حالا شده متری 5 میلیون اگه عرضه داشتید فروردین سهام می خریدید الان پولتون 2برابر شده بود رفتید ملک خریدید حالا افتادین به غلط کردن هر روز می یان تو این سایتها جو بدید به جای اینکارها برید چند تا کتاب و دوره اقتصادی ببینین شاید تو سرمایه گذاری های بعدی بدرتون بخوره پول در اوردن از فکر و دانش یک مزه دیگه ای داره تا پول در اوردن از دلالی با فکر های بازار مسکن اردیبهشت 91 خریدن بهمن 91 هم فروختن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به امید خدا کاهش همین که معامله نمیشه کافیه قیمت ونظرات ابلهان دلال وفروشنده غیر منطقی مسکن مهم نیست هرکی پارسال ملک خریده متضرر وپشیمون هست

 • ضدبورس
  ۰ ۰

  کمیته حقوق بشر مجمع عمومی سازمان ملل یک قطعنامه غیرالزام‌آور ضدایرانی که کانادا پیش‌نویس آن را تهیه کرده بود را تصویب کرد.
  مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: آمریکا طرحی برای کاهش عمده تحریم‌ها علیه ایران ندارد و تحریم‌های نفتی و مالی سر جای خود باقی خواهد ماند.

 • شاهرخ
  ۰ ۰

  کامران جان دیروز نتانیاهو زنگ زد گفت به هر کی دشمنته بگو هرچی پول داره بزنه تو بورس ، یکی دو ماه دیگه که حبابش ترکید ورشکست شد بعد میاد میگه ای کاش پولامو داده بودم ملک

 • ارسطو
  ۰ ۰

  کامران تو بخاطر فشار زندگی سلامت دماغی روت از دست دادی و احتملا خیلی ناراحتی،خدا کمکت کنه.بیچاره جوونم بودی.

 • ارسطو
  ۰ ۰

  راست میگه،100 ملیون وام میده،بصورت چک در وجه فروشنده برای املاک تا 10 ساله.با سود 26.7 درصد،پشت شیشه شعب نصب شده.

 • ارسطو
  ۰ ۰

  وام بانک ملت حقیقته.،100 ملیون وام میده،بصورت چک در وجه فروشنده برای املاک تا 10 ساله.با سود 26.7 درصد،پشت شیشه شعب نصب شده.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بهترین زمان برای خریداران واقعی مسکن است.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تو اقتصاد تورمی ایران آخه چی تا حالا ارزون شده که این دومیش باشه .50 درصد بالا میره بعد 5 درصد پایین می یاد، میگن ارزون شد!! بعد از مدتی دوباره میره بالا. انشااله همه چیز ارزون بشه و مردم راحت تر زندگی کنن ، ولی با این گرونی هابعیده چیزی ارزون بشه ، بهترین حالتش اینه که از تورم 40% موجودبالاتر نره!! .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  قیمت مسکن اکنون تثبیت شده و بااستمرار گرانی هاوافزایش هزینه های تولید مسکن وادامه رشدتورم ورشد نقدینگی از نیمه پاییز امسال شاهدجبران عقب افتادگی قیمت آپارتمان در تهران و افزایش مستمرقیمت (تا بهار سال 93 ) بویژه در مرکز و جنوب شهرخواهیم بود..

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بنظر م با توجه به اینکه تو این کمتر از 2 سال گذشته همه چی تقریبا با تورم 300 درصدی افزایش قیمت داشته بزودی مسکن هم با کمی تاخیر نسبت به بقیه اقلام بالا بره . من ده سال پیش هم میخواستم خونه بخرم ولی وقتی دیدم تو رکوده و زیاد رشدی نداره رفتم پولم رو بانک گذاشتم که یکم سود بده و با سودش و اصل پول یک آپارتمان چندمتر بزرگتر بخرم ولی تو یک چشم بهم زدن پولم به اندازه نصف قیمت اون آپارتمان اولی شد که نخریدم . در کل فکر می کنم بزودی دوباره امثال من که یک قدم تا خونه دار شدن فاصله داشتیم از بازار جا بمونیم و تنونیم خونه مناسبی بخریم واقعا جای تاسف داره .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دوستان این رکود وکاهش اندک موقته,زمینی که 20 سال پیش 50000 تومان بود حالاشده یک میلیارد,چرا بحث بیخود میکنید,چند ماهی که ثابته یاکمی پایینم اومده.در ادامه گرانی ها بعدش دوباره چند برابر میشه.اینخاصیت ملکه ..میگی نه برو از بزرگترای خودت و اونهایی که بهشون اعتماد داری سئوال کن.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کاهش قیمت‌ها غیرممکن است، زیرا ارزش هر چیزی که مربوط به ساخت‌وساز باشد, چندین برابر افزایش پیدا کرده است و سازنده‌ها در صورت فروش واحدها زیر قیمت تولید دچار ضرر خواهند شد .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بهترین زمان برای خریداران واقعی مسکن است.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با افزایش قیمت زمین,مصالح ساختمانی و دستمزدها، هزینه ساخت خانه وقیمت تمام شده مسکن بسیارافزایش یافته و با ادامه گرانی عموم کالاها قطعا"در آینده نزدیک شاهد افزایش بیشتر قیمت ها در بخش مسکن خواهیم بود...

 • وام دردست
  ۰ ۰

  دست نگه دارید فروشنده ها دست نگه دارید ...وام 100میلیون دروغ است ومبلغ واقعی وام 250میلیون میباشد واز همین دقیقه قیمت خونه 70 درصد افزایش پیدا کرده ..دست نگه دارید اولین نفر که وام را بگیرد 70% بیشتر خواهد خرید اما در سال1400ههههههه ههههههه هههههه

 • دلال باشی تازه کاردوستدارپول مفت
  ۰ ۰

  وام یکصد میلیونی برای خریداران مسکن توسط بانکها هاااااهههه هاااااا ههههههههه هاهاهاهاها

 • آرین.ه
  ۰ ۰

  قول شرف میدم تا یکسال دیگه قیمت آپارتمان در تهران نصف قیمت آبان 92 میشه...////

 • آرین.ه
  ۰ ۰

  قول شرف میدم تا یکسال دیگه قیمت آپارتمان در تهران نصف قیمت آبان 92 میشه...////

 • ضدبورس
  ۰ ۰

  سرمایه گذاری در بورس نوعی قمار و واسطه گری ودلالیه وسودی که بی زحمت بدست میاد حرامه

 • ضدبورس
  ۰ ۰

  عراقچی در جمع خبرنگاران ایرانی :
  - تا اعتماد مجدد بازسازی نشود قادر به ادامه مذاکرات سازنده نخواهیم بود.
  - هیچ توافقی که از ابتدا تا انتهای آن غنی سازی ایران وجود نداشته باشد، مورد پذیرش ما نخواهد بود.

 • ضدبورس
  ۰ ۰

  دومین روز از دور جدید مذاکرات هسته‌ای در ژنو در حالی آغاز شده است که گویا هنوز بی اعتمادی ناشی از اقدامات فرانسه در دور قبل مذاکرات از بین نرفته است.موضع فرانسه در مورد مذاکرات هسته‌ای که در دور گذشته در ژنو مانع رسیدن دیگران به توافق شد، هم چنان از زبان وزیر خارجه این کشور تکرار می‌شود

 • راهنما
  ۰ ۰

  سرهدی رییس سابق هیئت مدیره تعاونی مسکن نظام مهندسی استان تهران در تبیین علل رکود کنونی در بازار مسکن تصریح کرد:" این مسئله مرتبط به سه گروه است که در بازار مسکن فعالیت می کنند. گروه اول افرادی هستند که نگاه مصرفی به مسکن دارند و برای احتیاج خود مسکن خریداری می کنند. این قبیل افراد به علت قیمت تمام شده بالای مسکن و قدرت خرید پایین خود نمی توانند مسکن خریداری کنندومعترض هستند.
  گروه دوم افرادی هستند که نگاه سرمایه ای به بازار مسکن دارند که به علت جذابیت بازارهای دیگر از جمله بورس که از اوایل امسال تاکنون رشد محسوسی داشته، تا رونق مجددمسکن رغبتی برای فعالیت سوداگرانه در بازار مسکن ندارند.. وگروه سوم افرادی هستند که خواهان تعویض مسکن خودهستند ولی به دلیل عدم شفافیت و نامعلوم بودن آینده اقتصادی و سیاسی کشور بلاتکلیف هستند وبا سپرده گذاری پس اندازخوددر بانک ها و امید به افزایش وام مسکن صبر کرده اند. لذا مجموع رفتاراین سه گروه سبب رکود در بازار شده است."........... با توقف رشد بورس وتداوم گرانی هزینه های تولید مسکن و عقب ماندگی قیمت آپارتمان نسبت به زمین کلنگی در تهران , باردیگرنقدینگی وسرمایه های سرگردان با حمایت دولت و بمنظور ایجاد اشتغال به مسکن روی آورده ودر آستانه رونق دوباره معاملات در ماه های پیش رو,گروه های دوم وسوم با هم در صف خرید مسکن همراه می شوند و این همراهی موجب رشد تقاضا و افزایش سریع قیمت خواهد شد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  در روزهای اخیر، دولتمردان تلاش جدی برای تغییر و دستکاری مسیر بازار مسکن از طریق ارائه طرح‌های متفاوت مانند مسکن اجتماعی، وام 6 برابر ودیعه مسکن و حمایت از افزایش اشتغال در بخش مسکن و....... داشته اند. اما آنچه که از سیاست‌ها بر می‌آید، عموم این راهکارها به افزایش نقدینگی و افزایش تقاضا خواهد انجامید که این امر خود موجب آغاز دوران رونق بعدی بازار مسکن در آینده نزدیک خواهدشد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  یک چیزی رو از قدیم بزرگترهای هممون گفتن. این بوده که ملک هیچ وقت توی هر دوره ای پایین نیومده شاید به رکود بخوره وشایدم مقطعی پایین بیاد ولی در نهایت صعود خواهد داشت اگه یک بازگشت به تمام دولتهای قبلی بزنیم در تمام دوره ها قیمت بالا رفته اما پایین نیامده. نمیخواد جای دوری برین همین خونه ای که الان نشستین چند خریدن یا چند خریدین الان چنده؟.اینم یک امر طبیعیه چون روز به روز زمین کم خواهد شدوتقاضا زیاد.یک نگاه به دورواطراف محل خودمون بندازیم تا چند سال پیش زمینهای خالی وخونه های کلنگی چقدر بودن حالا در چه حالندوکسی نمیتونه منکر این تحولات بشه.حالا میزان تورم و گرانی ها وخیلی چیزهای دیگه که همه میدونیم را بزاریم روی هم بازهم صعود قیمت مسکن خواهیم داشت.دیرو زود داره ولی سوخت وسوز نداره.در نهایت اینو به عنوان یک برادر کوچکتر بگم که اگه قصد خرید ملک دارید به هرنحوی{وام ..قرض..یا....} وباهر اندازه ای که توان دارید خرید کنید.منفعت خواهید کرد.

 • فرشاد
  ۰ ۰

  توقف مسکن مهر+کاهش شدیدعرضه مسکن طی یکسال گذشته+افزایش قیمت مصالح ساختمانی طی یکسال گذشته+افزایش مجدد وشدیدتر قیمت مصالح پس از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه هادرسال93+افزایش قطعی و غیرقابل اجتناب وام خرید مسکن در سال 93 بعنوان تنها راهکار خروج از رکود فعلی= جهش مجدد قیمت مسکن در سال 1393

 • فرشاد
  ۰ ۰

  توقف مسکن مهر+کاهش شدیدعرضه مسکن طی یکسال گذشته+افزایش قیمت مصالح ساختمانی طی یکسال گذشته+افزایش مجدد وشدیدتر قیمت مصالح پس از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه هادرسال93+افزایش قطعی و غیرقابل اجتناب وام خرید مسکن در سال 93 بعنوان تنها راهکار خروج از رکود فعلی= جهش مجدد قیمت مسکن در سال 1393

 • ملت
  ۰ ۰

  این افزایشیها چی میگن اگه خونه گرون هم شده وقراره گرونتر بشه پس چرا مسکن رودست صاحبانشان مانده وخریدار نداره؟ افزایشیهای پررو جواب بدن دیگه

 • فرشاد
  ۰ ۰

  طبق اعلام بانک مرکزی طی هفت ماه اول سال جاری شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی نسبت به دوره مشابه سال قبل 42درصد افزایش داشته است. میزان تورم در دوازده ماه منتهی به مهرماه 1392 نسبت به دوازده ماه منتهی به مهرماه 1391 معاد 40/4 درصد می‌باشد..میزان افزایش قیمتها در هر بخش بشرح زیر میباشد:
  بهداشت و درمان 41.2 درصد -
  گروه خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها 45/6 -
  پوشاک و کفش52 درصد-
  دخانیات 47.9 درصد -
  گروه مسکن، آب، برق و گاز و سایر سوخت‌ها 20/1 درصد-
  اثاث، لوازم و خدمات مورد استفاده در خانه 55 درصد-
  حمل و نقل 34 درصد-
  گروه تحصیل 15/6 درصد-
  رستوران و هتل 38/2 -
  گروه تفریح و امور فرهنگی معادل 35/8 درصد
  گروه کالا وخدمات متفرقه 55/7 درصد .