{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 32284

بن کالا جایگزین یارانه نقدی می‌شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات گفت: با تصمیم دولت پرداخت یارانه نقدی حذف و بن کالا جایگزین یارانه‌نقدی می‌شود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر حذف پرداخت یارانه نقدی، تصریح کرد: تصمیم دولت در سال آینده پرداخت یارانه به صورت غیر نقدی است. نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در قانون ذکر نشده که حتما یارانه به صورت نقدی پرداخت شود، افزود: شرایط اقتصادی کشور ما حکم می‌کند بهترین گزینه را انتخاب کنیم؛ به دلیل اینکه پرداخت غیر نقدی موجبات جلوگیری از عدم افزایش حجم نقدینگی و سقوط بیشتر ارزش ملی پول را فراهم می‌کند. وی با تاکید بر اینکه حاکمیت نیز به سمت هدفمند کردن کمک‌های یارانه‌ای حرکت می کند، ادامه داد: در این مرحله دو موضوع وجود دارد؛ یکی هدفمند کردن یارانه ها و دیگری توانمندسازی مردم است، به عنوان مثال زمانی که اقتصاد یک کشور با ضعف مواجه می شود برای جلوگیری از به خطر افتادن بهداشت و سلامت مردم، حاکمیت بر سلامت مردم سرمایه گذاری می کند اما در این راستا یارانه ای که پرداخت می شود در جهت غیر سلامت مصرف می شود؛ بنابراین با حذف یارانه نقدی حاکمیت یارانه ها را نیز هدفمند کرده است. جعفر زاده ایمن آبادی با تاکید بر اینکه پرداخت غیر نقدی یارانه ها را بهترین اقدام می دانیم، درباره زمان اجرای فاز دوم این قانون گفت: اشکالاتی که در مرحله اول به وجود آمد باعث شد یک قانون خوب، نادرست اجرا شود که نتیجه آن بسیار نامناسب بود. وی افزود: مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها در سال 93 با رفع اشکالات مرحله اول اجرا می شود، ضمن اینکه این قانون متوقف نمی شود، هدفمندی یارانه‌ها قانون بسیار خوبی بود که در تمام دنیا اجرا شده است اما با توجه به اینکه دولت یازدهم به صورت عقلانی با موضوعات برخورد می کند اگر سریعتر مشکلات رفع شود می توانیم وارد مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها شویم. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به این سوال که آیا یارانه برای همه اقشار به صورت غیر نقدی پرداخت می شود؟ گفت: غیر نقدی مشمول همه افراد نمی شود و این عدالت نیست. وی با اشاره به اینکه حذف پرداخت یارانه نقدی یک نظریه اقتصادی است، گفت: کشور ما دیگر ظرفیت پمپاژ پول را ندارد. جعفر زاده ایمن آبادی در پاسخ به این سوال که جایگزین یارانه غیرنقدی چه خواهد بود، گفت: کالاهای مصرفی در قالب بن کالا دراختیار مردم قرار می گیرد. بن کالا با کوپن متفاوت است به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات با بیان اینکه بن کالا با کوپن که در گذشته ارائه می شد، متفاوت است، گفت: عده ای تفکر می کنند این بن کالا همان کوپن است در صورتی که اینگونه است؛ در کوپن توزیع کالا برای حذف دلالان بود در حالی که با این روش کالا توزیع نمی شود بلکه یارانه ای که افزایش توان قدرت خانوارها را در پی دارد در دستور کار دولت است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بابا کشتید مردم رو با این دوزار پول

 • بی نظر
  ۰ ۰

  اگر عملی بشود بهترین طرح در حال حاضر است

 • حسین علی شریفی
  ۰ ۰

  با حذف یارنه های نقدی دزد ی ها شروع می شود نقدینهگی یارانهرا زیاد نمی کند وام های کلان بی هدف ومعوقات بانکی نقدینهگی رازیاد میکند همه مردم میدانند که دولت یارانه نداده با قبوض اب وبرق گاز و تلفن و.... میگیرد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اینجوری هم سر هر ماه صف های طویل سر مغازه ها و یا تعاونی ها شکل خواهد گرفت . تازه به این بن ها ، رفته رفته کالا های دسته پایین و بی کیفیت تعلق خواهد گرفت . بهترین راه کار اینکه از همین الان دیگه یارانه ندهند بجایش دلار رو پایین تر از 2000 تومان بکنند .

 • رحیم
  ۰ ۰

  بهترین راه : بازگشت به حالت قبل ازهدفمندی یارانه هاست چراکه به جز تورم وکاهش قدرت خریدمردم عادی وفقیر چیزی ندیدیم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگر مجلس قوی وکاردان بود دولت قبلی نمی توانست اجرای طرح یارانه را عملیاتی کندوهمه را در چاه بیندازد.ان زمان اقتصاددانان باسواد گفتنداین طرح به دردکشورهای پیشرفته میخورد چون انها سیستمهای امار واطلاعات به روزو پیشرفته داشته ودر توزیع مشکلی ندارند نه در کشوری که همه امارواطلاعات باهم تناقض دارد.

 • ر.ن
  ۰ ۰

  این یعنی کوپن قدیمی خودمون که دیگه برا دهه شصتی ها شده بود نوستالژی دیگه!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  نماینده زرنگ این یکی رو متاسفیم چون قبوض اب وبرق گاز و تلفن دیگر توسط مردم بخیال تو ساده پرداخت نخواهند شد .

 • طبسی
  ۰ ۰

  هر کاری که بیشتر به ضرر مردم است ، همان را انجام بدهید آقایان ! !!
  چون کارهایی که به ضرر مردم است را خیلی سریع و با اتفاق نظر کلیه مجلسی ها و دولتیها و مسئولین انجام میدهید !!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  نههههههههههههههههههههه

  قبلانا واسه روغن برنج شب روز سرصف بودیم اخر هم بهمون نمی رسید

  دیگه نرید سر اون دوران جاهلیت

 • ناشناس
  ۰ ۰

  از نمایندگان محترم مجلس و وزرای گرامی دولت خواهشمندیم که با تصویب لایحه ای یا میزان حقوق دریافتی ما را بمیزان حقوق خودشان برسانند ویا لطفا در مورد یارانه نقدی اظهار نظر نفرمایند. چون واقعا با این سطح حقوق فعلی نمی توان زندگی کرد. البته باید گفت که سواره از حال پیاده هیچ وقت خبر نداشته است.

 • رحمان
  ۰ ۰

  این قصه هدفمندی یارانه ها راکی به جان این دولت وملت ومجلس و... انداخت که هرروزکاراصلی شونو ول کرده اندو یک روز میگن 5برابرش میکنیم روزبعد میگن قطعش میکنیم روزبعد کوپن میدن و.....آخرش هم تورم حداقل300درصدی کشف میشه ومردم عادی بیچاره میشن و حق صنعت وتولید راهم که بهش نمیدن ....بابا ولش کن این قصه رو

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خواهشاً دیگه کوپن بازی راه نندازید چون زمانی هم که کوپن بود مردم مجبور بودن واسه یه جنس دوزاری صبح تا شب تو صف بایستند یا به خاطر نبودن آن کوپنهای خود را یکجا به نصف قیمت به کوپن فروشها بفروشند .بگذریم از کلاهبرداریهایی که در این مورد اتفاق افتاده . واقعاً تو این چند سال خیلی به مردم توهین شد .

 • پرویزی
  ۰ ۰

  دادن بن خرید کالا بجای وجه نقد کاری درست و اصولی است و دولت باید بجای این تغییر ازسال 93 از دیماه اینکار را شروع کند .

 • ات
  ۰ ۰

  همه برند خرج کنند کسی نمی تونه یارانه نقدی رو قطع کنه.

 • علی رضا
  ۰ ۰

  این دولت یازدهم آنقدر هم به فکر اصلاح امور نیست فقط در خیلی از موارد میخواهند تئوری احمدی نزادی نپاشد حالا هرچی شد شد.در همین چند مدت نمونه های زیادی وجود دارد .مسکن مهر طرح شبنم_ یارانه کالایی و...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خدایا اخه چرا؟

 • maryam
  ۰ ۰

  خاک تو سر این دولت اخرشم به هیج جا نمیرسیم بابا

  • ناشناس
   ۰ ۰

   سلام چرابامردم بازی میکنیدمردمی که هیچ وقت دولت راتنها نگذاشتندآیا این هست پاداش مردم براچندرغازاذیت
   میکنیدمتاسفمدر،شان این ملت نیست