{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 32225

پاریس از خواسته های قبلی عقب نشینی کرد

رئیس جمهور فرانسه برای توافق هسته ای با ایران ۴ شرط برشمرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرانسوا اولاند در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر اسرائیل در شهر قدس گفت: فرانسه چهار شرط را برای دست یابی به توافق مقدماتی درباره برنامه هسته ای ایران تعیین کرده است. وی افزود: فرانسه از دست یابی به توافق انتقالی با ایران در صورت اجرا کردن این چهار شرط که آنها را باهم یعنی با کشورهای 1+5 تعیین کردیم حمایت می کند. این چهار شرط شامل: شرط اول: قرار گرفتن همه تاسیسات هسته ای ایران تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی از زمان توافق شرط دوم: تعلیق غنی سازی 20 درصدی اورانیوم شرط سوم: کاهش میزان ذخایر اورانیوم غنی شده ایران و شرط چهارم: توقف ساخت تاسیسات پلوتنیوم (آب سنگین ) اراک . رئیس جمهور فرانسه تاکید کرد: این چهار نکته را برای تضمین دست یابی به توافق با ایران اساسی می دانیم. مقامات ایرانی تاکنون هیچ یک از این چهار موضوع را به عنوان خط قرمز یا موضوعات غیرقابل بحث وگفتگو با گروه 1+5 مطرح نکرده بودند. این چهار موضوع با شرط ها و خواسته هایی که پیش از این لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه در مذاکرات ژنو مطرح کرده بود نیز متفاوت هستند. فابیوس قبل از این خواستار توقف کامل غنی سازی اورانیوم در خاک ایران، انتقال همه ذخایر اورانیوم غنی شده از خاک ایران، برچیدن تاسیسات غنی سازی فردو و آب سنگین اراک شده بود. اولاند همچنین به هنگام ورود به فرودگاه بن گوریون تل آویو گفت: فرانسه تا زمانی که از توقف تلاش های ایران برای کسب سلاح هسته ای مطمئن نشود با کاهش تحریم های ایران مخالفت می کند.

ارسال نظر

 • جهانی
  ۰ ۰

  این مردک نمی فهمد که هرچقدر تحریمها تقویت شود ایران بیشتر در آغوش چین و روسیه فرو میرود و طبعا تمایلی نیز برای شفاف سازی و همکاری با دولتهای متخاصمی مثل فرانسه نخواهد داشت. همان بیماری دشمن تراشی دولت دهم ایران ،در فرانسه هم دیده می شود. تاسف بار است.

 • ms
  ۰ ۰

  چرا رفته خدمت صهیونیستها و این موارد مربوط به 5+1 را مطرح میکند شاید 6+1 است و خودشان را به کوچه علی چپ میزنند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ... تو سر کسی بکنند که با این ملعونها معامله تجاری بکند در آینده این فرغون آشغال پژو و رنو و سیترون رو باید کنار گذاشت و از خودروهای ژاپنی استفاده کنیم مثل تویوتا - هوندا و یا ماشینهای کرهای

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مرگ بر فرانسه خائن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ما نباید با کسی که با دشمن شماره 1 ما برای محدود کردن کشور همکاری می کند تجارتی داشته باشیم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  یکی نیست بگه آخه تو را سننم نسناس. تو سر پیازی یا تهش.تعجب میکنم از اینکه هر کسی به خودش اجازه میده در مسایل ما دخالت کنه.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  محصولات فرانسوی باید وارداتشون محدود بشه مثل مولینکس - تفال - پژو - رنو و ...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ایرانی با غیرت تحریم محصولات فرانسوی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این همه سال نمک خورد و نمکدان شکست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فرانسه کثافت

 • ناشناس
  ۰ ۰

  عوضی بودن که شاخ و دم نداره

 • ناشناس
  ۰ ۰

  متاسفم که باز هم هیچکدامتان هنوز راه صحیح مقابله و دشمنی را هم نمیدانید..باز هم فحش میدهید و احساسی فکر میکنید....روشهای امثال شما کشور را به این مرحله کشانده

 • ارسطو
  ۰ ۰

  امسال قطر و امارات و عربستان 40 میلیاد دلار از فرانسه خرید نظامی کردند،اونوقت تو میخوای با نخریدن گیربکس 206 و سرخ کن مولینکس فرانسه رو تحریم کنی!!!!زوم کردن بیش از حد اقای ظریف روی امریکا و غافل شدن از فرانسه باعث این مساله شد. میشه با فعالیت همه جانبه در مذاکره با تمام اعضائ 5+1با اطمینان بیشتری وارد مذاکره شیم چون رخ دادن این حرکات از سمت روسیه یا چین هم بعید نیست.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  در پاسخ شناسه: 54653 باید عرض کنم که بقول معروف شب دراز است و قلندر بیدار.البته برای بنده که مثل روز روشنه ولی برای مطلع شدن بعضی دوستان باید صبر کرد ودید که روشهای امثال شما دوست گرامی کشور را به کجا میکشاند.

 • م.ح
  ۰ ۰

  حالا چرا عصبانی میشین!! واسه پژو جی ال ایکس فرانسه ساخت شرکت ایران فرغون تو صف می ایستید حالا هم زود از کوره در میرید!!! عزیز مذاکره و دعوا یعنی همین!! منافع کشور رو حفظ کردن مگه به این آسونی هاست؟؟ دنیای سیاست دنیای بسیار پیچیده ای است همه با گفتگو و کشمکش دنبال رفاه و آرامش و امنیت کشور و مردم خودشون هستند! با فحش و بد وبیرا فقط خودتان را تخریب میکنید تا حالا دیدید آنها به ما فحش و ناسزا بگویند؟ سرشون به کار خودشون گرمه و در موقعیت مناسب زهرشان را میریزند. اول باید بدانی میخواهی با کی دعوا کنی! بعدش ببینی چه جوری بایست دعوا کنی!! انشاله حل میشه یه کم صبر داشته باشید تیم مذاکره ما هم که دست و پا بسته نیست.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  وقتی بورکینافاسو از ما باج میخواد چرا این غول ها باج نخوان . مملکت پر از نخبه است اما سیستم در جهت مخالف منافع ایران حرکت میکنه . یادتونه که میگفتن تحریم برای ما فرصته و استقبال کردن ؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  در قسمتی از گزارش جدید آزانس :آقای آمانو تصریح می‌کند «ایران از 3 ماه قبل توسعه فعالیت‌ هسته‌ای خود را متوقف کرده است» و خبر می‌دهد «از 3 ماه قبل تاکنون هیچ قطعه اصلی جدیدی در رآکتور اراک نصب و افزوده نشده و میزان ذخایر اورانیوم با غنای 20 درصد نیز در طول 3 ماه گذشته فقط 5 درصد افزایش داشته است» و می‌افزاید «ایران از 3 ماه قبل تاکنون از نصب و به کارگیری سانتریفیوژهای پیشرفته IR2m نیز خودداری ورزیده است».
  حالا یک بار دیگر این بخش از گزارش فصلی آژانس را مرور کنید! چه می‌بینید؟! آیا فعالیت‌های هسته‌ای متوقف شده و یا به شدت کاهش‌یافته‌ای که آقای آمانو در گزارش خود به آن اشاره می‌کند، بخش قابل توجه و با اهمیتی از همان خواسته‌های غیرقانونی و باج‌خواهانه‌ای نیست که گروه 1+5 در مذاکرات ژنو2 به ایران پیشنهاد کرده و با مخالفت جدی تیم محترم مذاکره‌کننده کشورمان روبرو شده و در نتیجه، مذاکرات مورد اشاره بدون توافق به پایان رسیده بود؟! اگر چنین است - که هست - ادامه مذاکرات برای چیست؟! و در حالی که قبل از شروع مذاکرات ژنو3، دست تیم مذاکره‌کننده کشورمان را از برگ‌های برنده‌ای که لازمه حضور در مذاکره است خالی کرده‌ایم، این عزیزان را برای مذاکره و چانه‌زنی درباره کدام بخش از مسائل باقیمانده به ژنو می‌فرستیم؟! ومهمتر از آن اینکه در قبال این حاتم بخشی تاکنون چه تخفیفی به ایران داده اند؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگر ما از فرانسه خرید میکردیم چاره نداشتیم حالا هم موضع گیری هم از سر ناچاری هست واقعیت اینکه تا زمانی که تصمیمات مملکت کف خیابان توسط گروه های فشار انجام میشه نتیجه همینه درستش اینه کار دست کاردان با صلاحیت سپرده شود و باقی تمکین کنند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خاک بر سر ایران فرغون که طی حدود 20سال هنوز خودکفا نشده

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فرانسه در راس کشور های توریست پذیر جهان به حساب میاد چه نیازی داره به قولی گیربکس 206بفروشه به ما ونتونه پولش رو از ما بگیره.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فرانسه خفه شو