{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 320

نیکزاد:

وزیر راه وشهرسازی گفت: دولت در سال جاری بر روند بازار مسکن و اجاره بها کنترل لازم را دارد، به برهم زنندگان این بازار اجازه فعالیت نخواهد داد و با عرضه انواع مسکن مانع از بی نظمی خواهیم شد.

1391/01/21 - 08:20

علی نیکزاد روز دوشنبه در حاشیه گردهمایی مسئولان بنیاد مسکن در سراسر کشور در تهران در محل این بنیاد اظهار داشت :برای هرفرد متقاضی واجد شرایط دریافت مسکن در تهران امکانات آن فراهم شده که در قالب طرح مهر ظرف سه ماه در شهرهای جدید از این امکان برخوردار شود .

به گزارش ایرنا ، وی در جمع خبرنگاران رسانه های همگانی افزود: دولت در ارتباط با قیمت واحد های مسکونی نظارت لازم را در سال 1391 نیز به مورد اجرا می گذارد که همچون سال های قبل چنانچه رشد قیمتی هم بروز پیدا کند ، کمتر از نرخ تورم باشد .

وزیر راه وشهرسازی خاطرنشان ساخت : دولت بر تثبیت قیمت مسکن در بازار اصرار دارد و با اعمال سیاست های لازم مانع از رشد غیر متعارف خواهد شد .

وی در ارتباط با طرح ساخت مسکن برای اقشار متوسط کشور گفت : اجرای این طرح متفاوت از روشهای قبل است و دولت نیز با ارایه زمین های خود به منظور کنترل قیمت مسکن از آن استقبال خواهد کرد .

نیکزاد اضافه کرد:اجرای طرح ساخت خانه برای اقشار متوسط از سوی بنیاد مسکن در دستور کار قرار گرفته و این برنامه همسو با طرح مهر برای تنظیم بازار به اجرا گذاشته می شود.

وی حمایت از اعطای تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط این طرح را به عنوان یکی سیاست های دولت دانست و افزود: افرادی که ناگزیر از اقامت در درون کلان شهرها باشند ، با بهره گیری از این طرح صاحب خانه خواهند شد و البته آورده آنها بالاتر از طرح مهر خواهد بود .

وزیر راه وشهرسازی وعده کرد تا جزئیات بیشتری از طرح تامین مسکن اقشار متوسط را در آینده از طریق رسانه ها به اطلاع مردم برساند .

21 فروردین سالگرد صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر افتتاح حساب 100 امام (ره ) ویژه تامین مسکن محرومان و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است .

ارسال نظر