{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 315

وزیر راه و شهرسازی گفت:یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر در سال جاری به مردم تحویل داده می‌شود.

خبرگزاری فارس: ۱،۵ میلیون مسکن مهر امسال تحویل مردم می‌شود

علی نیکزاد در گردهمایی به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن اظهار داشت: 21 فروردین سال 1358 یادآور فرمان امام خمینی (ره) در خصوص افتتاح حساب 100 امام(ره) است که با گذشت زمان اهمیت آن بیش از قبل برای ما روشن می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، وزیر راه و شهرسازی به هزینه 50 میلیارد دلاری ساخت مسکن مهر در کشور اشاره کرد و گفت: این هزینه انجام شد تا مسکن از سبد خانوار خارج شود و همچنین با ساخت مسکن از تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی حمایت شد.

نیکزاد با بیان اینکه نگاه ما به بخش مسکن معنوی است، اظهار داشت: مسکن موجب تحکیم بنیان خانواده و افزایش امیدواری و در نهایت اقتدار و کارآمدی نظام می شود، همچنین کاهش تورم و افزایش اشتغال را به دنبال دارد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین اعلام کرد: در اوایل دولت نهم 4 میلیون و 428 هزار واحد مسکن روستایی در کشور وجود داشت که تا کنون یک میلیون و 610 هزار واحد مسکن روستایی ساخته شده است.

به گفته نیکزاد،‌ از این تعداد یک میلیون و 120 هزار واحد به مردم تحویل داده شده است و قرار است امسال ساخت 300 هزار واحد دیگر به اتمام برسد.

نیکزاد با بیان اینکه در اول دولت نهم در سراسر کشور 11 میلیون و 431 هزار واحد مسکونی ساخته شده بود، گفت: در دولت نهم ساخت 2 میلیون و 500 هزار واحد مسکونی شروع شد که تا کنون 400 هزار واحد مسکونی تحویل داده شده و یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی هم در دست ساخت است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه امسال یک میلیون و 500 هزار واحد به مردم تحویل داده می‌شود، اظهارداشت: در پایان سال 91 معادل 22 درصد تمام مسکن‌هایی که تا کنون در کشور ساخته شده است، به غیر از بخش خصوصی در دولت نهم و دهم انجام شده است.

وی با بیان اینکه به غیر از سفرهای استانی 5 بار به تمام استان‌های کشور سفر کرده‌ام، بیان کرد: در طول سفر با مدیران تمام استان‌ها آشنا شدم و با اطمینان می‌گویم که هیچ کسی برای ساخت مسکن روستایی مشکلی در تامین منابع ندارد.

ارسال نظر