{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 26671

کاهش ۴۸هزار تومانی قیمت سکه دریک روز

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با اشاره به ۴ عامل کاهش قیمت سکه در بازار، گفت: قیمت نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی با ارزش ذاتی آن برابر شده اما در سکه طرح جدید با توجه به ارزش ضرب آن، از قیمت ذاتی آن هم مقداری کمتر شده است.

محمد کشتی آرای، با اشاره به کاهش قیمت سکه در بازار داخلی، اظهارداشت: هفته گذشته هم این اتفاق رخ داد قیمت جهانی دیروز 1326 بود و امروز حدود 10 دلار قیمت آن کاهش یافته و علاوه بر آن قیمت ارز هم کاهش یافت. وی افزود: بنابراین این دو عامل موجب شد که قیمت سکه در حالی که دیروز حدود یک میلیون و 15 هزار تومان بود، امروز به 980 هزار تومان نزدیک شد و قیمت هر گرم طلای 18 عیار هم به کمتر از 100 هزار تومان رسید. رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر تصریح کرد: سومین عاملی که کاهش قیمت‌ها را در پی داشته این است که در زمانی که قیمت‌ها روند نزولی به خود می‌گیرد بسیاری از متقاضیان، سکه خریداری نمی‌کنند و همین مساله موجب کاهش بیشتر قیمت‌ها می‌شود. وی تصریح کرد: در چند روز اخیر جو روانی به وجود آمده موجب کاهش قیمت‌ها شده و همین مساله موجب پرهیز بسیاری افراد از خرید سکه شده است. کشتی آرای با بیان اینکه قیمت سکه هم‌اکنون دقیقا به سطح قیمت طلای موجود در آن رسیده است، افزود: بنابراین نه تنها قیمت سکه طرح جدید حباب ندارد بلکه با توجه به ارزش ضرب آن، از قیمت واقعی هم مقداری کمتر شده است؛ نیم سکه در حال حاضر به اندازه قیمت واقعی رسیده و ربع سکه و سکه گرمی هم به دلیل کاهش قیمت به حداقل ارزش واقعی و ذاتی خود رسیده‌اند. وی در پاسخ به این سوال که آیا کاهش احتمال وقوع جنگ در منطقه هم بر ایجاد کاهش قیمت‌ها در بازار تاثیرگذار بوده است، گفت: توافقی که بین روسیه و آمریکا در قبال سوریه اتخاذ شد، نگرانی‌ها از بروز جنگ رو به حداقل رساند و بنابراین این مساله تاثیر خود را بر کاهش قیمت‌های و جهانی طلا گذاشته است. به گفته وی قیمت جهانی اونس در چند روز اخیر حدود 9 درصد کاهش یافته است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر خاطرنشان کرد: وقتی مساله جنگ در منطقه مطرح شد، ارزش دلار در جهان کاهش یافت و همین پدیده موجب افزایش قیمت اونس جهانی شد و در مقطع کنونی هم توافق روسیه و آمریکا افزایش ارزش دلار را در پی داشته و بهای اونس هم به این واسطه کاهش یافت.

ارسال نظر

 • ایران
  ۰ ۰

  هنوز جا داره سکه تا 780 هزار تومن پایین می ره

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خوبه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگه قیمت واقعی دلار رو 2500 در نظر بگیریم، حدود 150 الی 200 تومان دیگه حباب داره.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تازه فهمیدم که مدیر کل اسبق چه مهارتی در مدیریت داشته که سکه رو به 1250000تومان به مردم پیشفروش کرده!!!!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  زیاد ناراحت نباش آقای کشتی آرا،ضرر نمی کنید.چون حالا حالاها باید منتظر به گل نشستن کشتی سکه باشید.خدا را شکر که تعیین قیمت سکه بطور کامل در دست بعضی از عوامل داخل کشور نیست.وگرنه سنگ روی سنگ بند نمی شد.مثل داستان خودرو که این داخلی ها چه ها که نمی کنند.