{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 26652

شاخص کل بورس امروز در پایان معاملات با ۰.۰۹ درصد کاهش در کانال ۵۹۳۴۷ واحد متوقف شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، شاخص کل بازار سهام امروز 53.8 واحد کاهش یافت. این در حالی است که شاخص ها در بازار اول و دوم و صنعت هم از کاهش نسبی برخوردار بود. سهام 30 شرکت بزرگ نیز امروز با 0.1 درصد کاهش مواجه شد. به گزارش اقتصاد آنلاین آنچه در پی می آید نمودار شاخص بورس طی یک ماه گذشته و جدول تغییرات شاخص در روز جاری و مقایسه با روز گذشته است؛

بازار سهام

بورس

مقدار

بیشترین

کمترین

تغییر

درصد

شاخص کل

۵۹۳۴۷.۷ ۵۹۴۶۴.۹ ۵۹۳۲۰.۹ (۵۳.۸) (۰.۰۹)

30 شرکت

۲۹۸۷.۱ ۲۹۹۳.۵ ۲۹۸۴.۶ (۲.۹)

(۰.۱)

آزادشناور

۶۹۳۴۲.۸ ۶۹۵۵۴.۹

۶۹۳۲۷.۷

(۱۲۸.۱)

(۰.۱۸)

بازاراول

۴۵۶۵۲

۴۵۷۶۴.۵

۴۵۶۴۳.۶

(۴۰) (۰.۰۹)

بازاردوم

۱۰۵۷۷۵.۸

۱۰۵۸۸۱.۱

۱۰۵۴۱۱

(۱۰۲.۲) (۰.۱)

صنعت

۵۰۲۱۵.۴

۵۰۳۰۷.۴

۵۰۱۸۹.۲

(۸۴.۴) (۰.۱۷)
ارسال نظر

 • ایران
  ۰ ۰

  بورس یک کشور ورشکسته افتصادی به چه علت جز کاغذ بازی ها ی پوچ باید بالا برود

  بورس ایران حبابی و بدون هیچ ارزشی است
  متاسفانه مردم ایران باید به از دست دادن مالشان
  این مسئله را بفهمند

 • اقتصاد شناس
  ۰ ۰

  سرمایه گذاری تو بورس و طلا و ارز دیگه ارزش نداره. با توجه به اخبار واصله فقط ملک جای سرمایه گذاری مطمئن خواهد شد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اتفاقا تا 6 سال دیگه ودرکل سرمایه گذاری در مسکن بزرگترین اشتباه است

 • ارسطو
  ۰ ۰

  تا 40000 دست در دست شما در استدیو حافظ تهران.امروز صبح یک سر زدم ،خدایی همه سهام دارا استرس دارند،توقع داشتن با اتمام قضیه جنگ یک جونی بیاد،ولی باز هم نزولی،روح این مرده کم کم از تنش داره در میره.

 • حسین
  ۰ ۰

  سلام
  دوستانی که میگن بورس ایران حباب داره از اقتصاد هیچی نمیدونن و احتمالا دلال مسکنن که از کسادی بازارشون و رونق بورس شاکی هستن قابل توجه این عزیزان من ظرف سه ماه 30 درصد سود کردم

 • اقتصاد شناس
  ۰ ۰

  دوست عزیز من دلال مسکن و ... نیستم. یک فارغ التحصیل و استاد نیمه وقت اقتصاد هستم و با دلایل منطقی حرف میزنم. شما هم چند دلیل منطقی بیاورید تا همه قانع شوند. اما دلایل من برای رونق گرفتن بازار مسکن که بر خلاف بازارهای سکه و ارز یک بازار تولیدی است نه دلالی و واسطه ای و قطعا دولت از رونق بازار مسکن حمایت خواهد کرد به شرح زیر است. منتظر شنیدن دلایل و مستندات حرفهای شما هستم.
  1) اشتغالزایی مستقیم و فراوان چه از مهندس طراح و ناظر گرفته تا بنا و کارگر، چه از کارخانه های تولید فولاد و مصالح ساختمانی گرفته تا مصالح فروش و بنگاهی
  2) افزایش درآمد دولت از ناحیه عوارض شهرداری و نظام مهندسی و بیمه و ثبت اسناد و دارایی و ....
  3) کمک به رونق تولید در کشور
  4) تشویق پیمانکاران و تولیدکنندگان مسکن برای تولید هر چه بیشتر این کالای ضروری و بنیادی که در نهایت به برابری عرضه با تقاضا در سالهای آتی منجر خواهد شد.
  5) افزایش تعداد خانه دارها و کاهش قیمتهای اجاره بها و تاثیر روانی آن بر جامعه
  6) کمک به سرازیری نقدینگی به سمت تولید بجای بازارهای کاذب و دلالی
  7) درآمد زایی بانکها از محل وامهای مسکن و اعتماد بانکها در دادن تسهیلات با عنایت به امنیت حقوقی وثیقه ملکی
  8) رونق دوباره صندوق پس انداز مسکن که به رونق اوضاع اقتصادی بانکها و هدایت نقدینگی به سوی این صندوق می انجامد.
  9) کمک به چرخش چرخه ی اقتصادی کل کشور که مسکن یکی از ارکان مهم و زیربنایی آن است.
  10) کمک به نوسازی شهرها و خصوصا نوسازی بافتهای فرسوده شهری و در نهایت بالا بردن استانداردهای شهری و اعمال نظر دولت در شهرسازی مدرن و بهینه سازی شهرها در زمینه حمل و نقل و ترافیک، اتلاف انرژی ساختمانها و آلودگی هوا
  بدیهی است در کوتاه مدت و با افزایش وام مسکن، بازار مسکن با رونق و یا حتی افزایش قیمت همراه بشود، اما در نهایت با این سیاست درست دولت در تشویق به تولید مسکن، در آینده شاهد به تعادل رسیدن قیمتها با توجه به سطح درآمدهای مردم خواهیم بود.

 • فرهاد
  ۰ ۰

  این دوستانی که راجع به بورس بد میگن شک ندارم هیچ اطلاعاتی از بورس ندارن و هیچ سهمی هم ندارن.. آخه مگه مجبورید راجع به بازاری که اطلاعی ندارید حرف بزنید؟ برید از اونایی که تو بورسن بپرسید راضین یا ناراضی!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بورسی که با عطسه یک نفر مثل جیوه دماسنج بالا وپایین بره یعنی کشک !

 • ...
  ۰ ۰

  پس سکه ودلاری هم که بایه خبرمیریزه ینی کشک آقایاخانومه دلال.متاسفم

 • ارسطو
  ۰ ۰

  تو اطلاعات داری،2 روز رفتی تو اون سالن15ملیون سهام خریدی اطلاعات داری.اصلا میدونی سهام دار بورس واقعی باید چه شرایطی داشته باشه،باید بدون یارانه و رانت،سود دهی داشته باشه،اخه این شرکتها تو حقوق و دستمزد کارگراشون موندن،بورس صورت صنعت،حالا این اقایون با گریم و ارایش این چهره پیرو شکسته رو به رخ شما میکشند و شما خوشت میاد خود دانی،همونجا وایسا دست بزن،وزیر نفتش میگه من از این همه عقب موندگی میخوام استفاء بدم بعد تو میدونی بورس چیه،بیا دیروز تحریم شرکت نفتکشهارو برداشتن،بازم هیچ اثر + رو بورس نداشت.صنایع ما داغونه،این انفجار شاخصها هم به خاطر اختلاف قیمت ارز بود وگرنه بورس ایران تا 1000 سال دیگه هم بورس واقعی نیست،اقا موقع سقوط تابلوها هنگ میکنن،هفته پیش 2 بار این مساله رخ داد،دیگه توهین از این بالاتر،البته سهام دارها هم از این روند راضی هستند،دیگه ادم چی میخواد بگه.راضی باشید.